2016.10. 28.

WTA Finals 2016 Párosok - Negyeddöntők 2.nap

WTA Finals 2016 Párosok - Negyeddöntők 2.nap

A második nap következik a páros küzdelmekben a WTA Finals 2016-os nagytornán. A tavalyi évben az egyénihez hasonlóan két csoport, és körmérkőzések voltak, most azonban visszatértek a korábbi lebonyolításhoz, és egyenes kiesés van. A mai napon a címvédő Hingis/Mirza páros játszik a Chan testvérek ellen, és az olimpiai bajnok Makarova/Vesnina duó a cseh Hlavackova/Hradecka párossal mérkőzik meg.

 

Hao-Ching Chan / Yung-Jan Chan - Martina Hingis / Sania Mirza  

A címvédő Hingis/MIrza párost nem sokaknak kell bemutatni. 2015-ben álltak össze, és rengeteg tornagyőzelem mellé megnyerték Wimbledont, a US Opent és a tavalyi finálét Szingapúrban, majd az év elején sem álltak meg, és begyűjtötték az Ausztrál Open győzelmet is. Egészen 41 meccses győzelmi szériáig jutottak, mikor megállította őket a Kasatkina/Vesnina duó. Ez győzelmi sorozat amúgy az elmúlt 25 év leghosszabb ilyen szériája, 3 győzelemre volt a Zvereva/Novotna duó rekordjától. Persze Navratilováék 1983-85 közötti 109 meccses alkotásától még így is messze van, de más kor is volt az. Mindenesetre mutatja ez az erejüket. Azonban jöttek ezután folyamatosan a kissé csalódást keltő eredmények. Ez több dolognak betudható, kisebb motiváció hiány, mikor szinte mindent megnyersz folyamatosan, és egy ilyen széria után ez szerintem nem meglepő. Talán a salakszezonban látszott utoljára rajtuk, hogy még egy céljuk volt, megnyerni a Garrost, hogy mind a négy GS trófeát egyszerre birtokolják úgymond. De látszott, hogy ez nehéz lesz, hiszen Stuttgartban, majd Madridban is a döntőben kaptak ki Garciáéktól, aztán Rómát behúzták, de végül a Roland Garroson csalódást keltően estek ki Krejcikováék ellen. Innentől végképp nehéz helyzetbe kerültek megtalálni magukat. Még Wimbledonban 8 közé jutottak, ami tőlük már kevésnek mondható, aztán egy gyors Montreali búcsú után bejelentették, hogy külön utakon próbálkoznak tovább. Na és itt jutunk el odáig, amiért ilyen hosszan vezetem fel ezt a sztorit. Szerintem abszolút a legjobbat tették ezzel. Egy kis vérfrissítéssel amúgy jó páros játékosok oldalán indultak el az utolsó 1-2 hónapban, Mirzának pedig különösen jól sikerült, hisz gyűjtötte a tornagyőzelmeket tovább. Most pedig felfrissülve újra együtt vannak. Ők is nyilatkozták, hogy nem évek teltek el, hanem kb. 5 tornán játszottak külön, tehát nem lehet probléma újra egymásra hangolódni. Én egészen biztos vagyok benne, hogy jobbak is lesznek újra. A motiváció pedig adott. Mirza harmadik trófeáját nyerheti itt zsinórban, és Hingis is címet védhet. Most mindenki kicsit sötét lóként tekint rájuk, és verhetőbbnek tartják őket, ők pedig bizonyítani akarják, hogy tényleg a világ egyik legjobb párosa, sőt…talán a legjobb.

A Chan/Chan duó egy meglehetősen jó évkezdet után kissé beleszürkült a mezőnybe. Szokásukhoz híven a Grand Slameken nem teljesítettek valami jól, de azért mentek pár kört. Végül ősszel az ázsiai túrán ismét magukra találtak. Biztos hogy van abban valami amit nyilatkoztak, hogy nekik ugye arrafelé vannak a hazai ízek. Haza tudnak ugrani egyszerűbben mint nyugatról, ők feltöltődnek itt, így most is veszélyesek lehetnek. 

Igazából nincs szerencséjük a testvéreknek, hiszen pont Hingisék ellen nagyon sokat játszottak már, és szinte mindig kikaptak tőlük. Nem igazán találják az ellenszert az ő játékukra. Röviden úgy gondolom, hogy ez most sem lesz másképpen. A frissen, szerintem nagy kedvvel és éhesen érkező Mirzáék fel tudják őrölni őket ismét. Stabil alapvonali játékot várok az indiaitól, és a szokásos varázslást a hálónál Hingistől. Nem mondom, hogy nem veszélyes az ellenfél, de ha nem tévedek, és tényleg nincs probléma Hingis és Mirza között, akkor ezt a meccset behúzzák.

Tipp: Hingis/Mirza – 1.25

Eredmény: (7-6, 7-5)


Andrea Hlavackova / Lucie Hradecka – Ekaterina Makarova / Elena Vesnina

A Hlavackova/Hradecka páros már régi motoros. Tavaly is itt voltak, és valóban ezen szakág elitjébe tartoznak, így itt a helyük. Ingatag teljesítményt hoztak az év folyamán, voltak jobb és rosszabb időszakok, de azért a következő tények magukért beszélnek. Döntőztek az Ausztrál Openen, bronzmeccsen maradtak alul az Olimpián, majd nyertek Quebecben és végül Moszkvában is. Mondhatjuk, hogy jó formában érkeznek ide tehát elvileg. Ráadásul azt a Kasatkina/Gavrilova párost tudták nagy meccsen legyőzni a döntőben, akik az első körben kiejtették az olimpiai bajnok ellenfelüket. Nagy rutin van a csehek oldalán, és technikailag is nagyon képzettek. Nem véletlen nyertek már közösen két Grand Slam trófeát, és 2012-ben a Tour Finálén is éppen hogy alul maradtak a Williams testvérek ellen a döntőben. Nem szabad tehát őket leírni. Tavaly ki is jutottak a csoportból, és az elődöntőben véreztek el a Muguruza/Suarez Navarro duó ellen.

A Makarova/Vesnina páros kicsit hasonló utat írt le, mint Mattek-Sandsék, hiszen az év elején nem tudtak még együtt játszani Makarova sérülése miatt. Illetve a tavalyi nagydöntőre is kvalifikálták magukat, és már azon sem tudtak részt venni ugyanezen okokból. Nagyon nagy vággyal, és kedvvel érkeznek tehát ide most. Májusban kezdték el közösen a szezont, és bizony megsüvegelendő az a teljesítmény amit nyújtottak. Első tornájukon Madridban elődöntő, majd Rómában döntőig jutottak. A hátralevő három Grand Slamből kettőben döntőztek, bár mindkettőt elveszítették, Garcia/Mladenovic és Mattek/Sands/Safarova ellen. De emellett Wimbledonban is a végső győztestől, Williamséktől kaptak ki nagy meccsen. Emellett pedig nyertek Montrealban és behúzták az Olimpiai aranyérmet is. Viszont ősszel besültek, McHale/Peng, illetve Kasatkina/Gavrilova ellen. Na most mielőtt vészharangokat kongatnánk, az előbbi duót csak Mattekék tudták megfogni utána, akik később nyerték is azt a tornát, viszont az azt követőt be is húzták Pengék. Sőt közben, illetve utána tornát nyert egyéniben is McHale is, valamint Peng is. Pengről pedig tudniillik, hogy komoly sérülése előtt volt világelső is párosban. Ergo nem senkiktől kaptak ki, hanem kiváló formájú ellenfelektől. Kasatkináéknál ugyanez a helyzet. A kis Kasatka volt a címvédő, bár pont Vesnina oldalán Moszkvában, Gavrilova meg egyéniben is elődöntőzött az azt megelőző tornán, majd Moszkvában meg döntőzött. Ismét jó formák. Ennek ellenére persze egy jó formában levő Makarova/Vesnina számára mindkettő megoldható feladat lett volna. Azonban abban biztos vagyok, hogy a pofonok jókor jöttek, és az orosz mentalitásból eredően nem tudok mást elképzelni, mint hogy azóta minden erejükkel azon voltak, hogy formába lendüljenek.

Ami pedig pech Hlavackováéknak az talán mázlis Vesnináéknak. Ugyanis gondoljunk bele, lehet egy bizonytalanabb Makarova/Vesnina a mai parádézó Baboséktól kikaphatott volna. A cseh páros ellen viszont a múltban is mindig nyerni tudtak, ergo meglehetősen fekszik nekik a stílusuk, és már idén is sikerült egyszer elég könnyen megverniük őket. Bár az salakon volt, ott bizony a Hradeckáék is jól érzik magukat, miképpen az egyik GS győzelmük a 2011-es Garros. Ami pedig szintén az oroszok mellett szólhat, hogy míg ők nyilatkozták is, hogy tavaly ugye nem voltak, így nem tudják milyen lenne a csoportmérkőzés, sosem játszottak olyat, éppen ezért ők örülnek is ennek a formátumnak, ki kell menni és nyerni, vagy kiesel. Ezzel szemben a cseh duóra kifejezetten jellemző, hogy idegtépően nehéz meccseken sikerült továbbjutni az első körben. Így volt ez amúgy a moszkvai tornagyőzelemnél is. Valamint tavaly is egy győzelem, kettő vereséggel mentek tovább. Innentől annyi a kérdés, hogy bízunk-e abba, hogy kellően rendbe szedték magukat Makarováék, ha nem is teljesen, de ahhoz elegendő mértékben, hogy egy számukra általában fekvő ellenfelet legyűrjenek. Bevallom én ismerősöknek már azt mondtam, hogy itt bizony a világ négy legjobb párosát fogjuk elődöntőzni látni, ami parádés meccseket ígér. Számomra pedig ez megkérdőjelezhetetlenül a Makarova/Vesnina, Mattek-Sands/Safarova, Hingis/Mirza és a Garcia/Mladenovic párosok. Tehát én bizalmat szavazok az oroszoknak is, hogy ez meg is valósul.

Tipp: Makarova/Vesnina – 1.40 

Eredmény: (6-2, 7-5)

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
europa7508 2016-10-28 12:33:48
Sziasztok,nem vok nagy tenisz fan,de ezeket az elemzèseket èlmèny olvasni egy sportfogadónak!Köszönjük!
gizmo 2016-10-28 00:46:50
Gratulálok Tommo a szépen kidolgozott elemzéseidhez!
Köszi!
ToMMo 2016-10-27 22:08:21
Elnézést kérek azoktól, akik esetleg méltatlanul kevésnek éreznék amit leírtam a Chan tesókról, de igazából nem nagyon lehet többet. A tavalyi szezonjukat én jobbnak éreztem, de természetesen ők is elit, nem véletlen vannak itt ismét még így is.
Az előnyük, hogy nagyon mozgékonyak, és egy rendkívül furcsa stílusuk van, a hálónál levő ember annyira közel felmegy már az elején, ami nagyon ritka, ez az ő sajátosságuk leginkább. Ennek megvannak az előnyei és hátrányai is. Amúgy remek reflexekkel is bírnak. Szerintem amúgy ezt kicsit ki is ismerték, illetve megtanultak ellene játszani az ellenfelek is. Ennek ellenére ők képesek meglepetésre, igazi underdogok, tehát benne van.
Én viszont úgy gondolom most nem fognak meglepit okozni, ha minden okés Mirzáéknál. :)

további tippjeink a Tenisz világából

A roveretói challenger tornán ma négy negyeddöntőt rendeznek, amiből két esélyest hoztam. A meccseket fedett kemény pályán rendezik.
A roveretói challenger tornán ma négy negyeddöntőt rendeznek, amiből két esélyest hoztam. A meccseket fedett kemény pályán rendezik.
Spanyolországban is rendeznek egy kis challenger-tornát, mégpedig salakon! Itt a vörös por egyik nagy öregje, és kiváló specialistája, Albert Ramos Vinolas hazai környezetben néz farkasszemet, a mindössze 22 éves, osztrák Lukas Neumayerrel. Lássuk, mik az esélyek!
Spanyolországban is rendeznek egy kis challenger-tornát, mégpedig salakon! Itt a vörös por egyik nagy öregje, és kiváló specialistája, Albert Ramos Vinolas hazai környezetben néz farkasszemet, a mindössze 22 éves, osztrák Lukas Neumayerrel. Lássuk, mik az esélyek!
A horvátok két teniszezője találkozik ma a roveretói challengeren. Borna Coric 9 évvel tapasztaltabb, mint a 2005-ös születésű Dino Prizmic. Lássuk, mire mennek egymással a fedett kemény borításon!
A horvátok két teniszezője találkozik ma a roveretói challengeren. Borna Coric 9 évvel tapasztaltabb, mint a 2005-ös születésű Dino Prizmic. Lássuk, mire mennek egymással a fedett kemény borításon!