Július 23, szerda. Még bő egy hónap van vissza az európai átigazolási időszakból, azonban már eddig is történtek olyan klubcserék, amik bizony elég sok mindenről dönthetnek majd az elkövetkezendő szezonokban. Egy listába gyűjtöttem azokat, amik szerintem a leginkább figyelemre méltóak.
Az eddigi legérdekesebb nyári igazolások (szubjektíven):
1.: Luis Suárez ~81M euró (Liverpool - Barcelona)
Az elmúlt két szezonja góllövés szempontjából jól sikerült, egyértelműen elit támadónak számít a mai mezőnyben. A visszatérő fegyelmezetlenségei viszont aggodalomra adhatnak okot. Emellett felmerülhet a "túl sok dudás egy csárdában" helyzet is a Barcelonánál.
2.: Diego Costa ~ 38M euró (Atlético Madrid - Chelsea)
Úgy tűnik az Atleti sorban termeli ki és értékesíti tovább a kiváló és keresett támadókat. Nem mennék vissza túlságosan sokat az időben, csak néhány nevet említek: Forlán, Torres, Falcao és most Diego Costa végül mindannyian elhagyták a klubot. Costa új állomáshelye a Chelsea, ahol együtt játszhat majd elődjével, Torressel, valamint Atletis csapattársával, Filipével. Suarez távozásával akár a PL következő gólkirálya is lehet. A kérdés, hogy mennyire fekszik majd neki az angol foci.
3.: Cesc Fábregas ~ 33M euró (Barcelona - Chelsea)
Mourinho és a Chelsea komolyan gondolja, hogy visszaülnek a PL trónjára. Ebben pedig a Cesc nagy segítségükre lehet. A tudása elvitathatatlan, ahogy az is, hogy Barcelonában nem jött ki neki a lépés. Már csak az a kérdés, hogy pontosan mit fog játszani a kék szerelésben, és milyen fogadtatás éri majd az Arsenal elleni városi rangadón.
4.:Lewandowski-Mandzukic(Costa)-Immobile(Dortmund->Bayern->Atletico(->Chelsea), Torino->Dortmund)
Ez egy tipikus pillangóeffektus. Persze nem kell rögtön a káoszelméletre gondolni. Az viszont biztos, hogy Lewandowski távozása volt hatással a másik két labdarúgó távozására is. Adott volt a helyzet, hogy Lewa távozik a Bayernhez, így az addigi "9"-es, Mandzukic pozíciója kérdőjeles lett. Mivel mind a három (négy) játékos személyében egyértelműen góllövőről beszélünk, a helyettesítésük csak hasonló típusú játékossal elképzelhető. Mandzukic Costa helyére érkezett, Lewa Mandzukic helyére, Immobile pedig Lewa helyére. És helyreállt a rend, az Atletinek, a Bayernnek és a Dortmundnak (na meg persze a Chelseanek) is van egy játékosa, aki leginkább a befejezésben jeleskedik. Mindenki örülhet. Én külön kíváncsi leszek, hogy mire lesz képes Immobile a Bundesligában.
5.: James Rodriguez ~ 80M euró (Monaco - Real Madrid)
Ugye-ugye a FFP elér mindenhova. Még a Monaconak és a PSG-nek (más klubokkal karöltve persze) is el kell engedni top játékosokat, hogy igazolhassanak. A VB gólkirálya és egyik legnagyobb nyertese, James Rodriguez gyerekkori álmát váltotta valóra azzal, hogy habfehérbe öltözött. Korábban kitettünk egy külön postot is neki a fb oldalunkra, ezért itt most nem húznám tovább a szót.
6.: David Luiz ~ 49M euró (Chelsea - PSG)
Ha egy védő ennyiért cserél klubot, az bizony mindig nagy szó. Mourinho mindenesetre szerintem nagy üzletet csinált vele, hiszen egyértelműen nem ér ennyit. A PSG is profitált, mégha nem is a szó szoros értelmében. Thiago Silva mellé vettek egy másik brazil középhátvédet, ami nagyon jól is elsülhet, és ha még Marquinhos nevét is megemlítem, akkor tűnik csak igazán magasnak Luiz ára. Három név két helyre, hát ez bizony kellemes és kellemetlen probléma is lehet. Majd idővel kiderül.
7.: Alexis Sanchez ~ 37M euró (Barcelona - Arsenal)
Fábregashoz hasonlóan ő sem tudott igazán kiteljesedni Barcelonában, mondjon akárki akármit. Voltak jó meccsei, jó időszakai, de összességében mégsem illett bele teljesen a spanyolok csapatába. Gólokat vártak tőle számolatlanul, de ő nem az a vérbeli 9-es, ráadásul a Barcának már megvan a góllövője Messi személyében. Lényeg a lényeg, Wenger szeme megakadt rajta, az Arsenalban pedig akár még meg is találhatja az igazi helyét. Azt se felejtsük el, hogy még mindig csak 25 éves, tehát a karrierje csak felfelé ível elméletben.
8.: Ander Herrera és Toni Kroos ~ 36M euró (Bilbao - Manchester United) és ~30M euró (Bayern München - Real Madrid)
Mindketten fiatalok, hasonló pozícióban érzik jól magukat és fényes jövő áll előttük. A kérdés csak az, hogy melyik csapat járt jobban? Erre a kérdésre a választ igazából majd csak az idő adja meg, addig csak spekulálni tudunk. Egy biztos, a Manchester United középpályájára jobban ráfért az erősítés, mint a Real Madridéra, a másik oldalról viszont: Kroos 30 millióért szinte kihagyhatatlan volt, és komoly mélységet ad a keretnek. Számomra megkérdőjelezhetetlen, hogy Herrera kezdő lesz jövőre a meccsek jelentős részén, azonban Kroos helye még mindig nem világos a számomra. Mint mondtam is, az idő majd megadja a választ minden kérdésünkre, addig pedig lépjünk tovább a listánkon.
9.: ter Stegen, Riviére és Garay
Ha a Barcelona komolyan gondolja a korszakváltást (komolyan kell gondolnia, hiszen egyértelműen elérkezett), akkor egy fiatal kapus bizony jól jön a háznál, hiszen akkor arra a posztra nagyjából a következő évtizedre le is van a gond. Ter Stegen lehet ez a fickó szerintem, ~12 millióért elég jó boltot csináltak vele.
Riviére a Monacoban megmutathatta magát a nagyvilágnak, most azonban egyel nagyobb színpadra lép, a PL-be. Igaz nem top csapatba (még), de nem feltétlenül szükséges egyszerre több lépcsőt ugrálni. Alan Pardev mindenesetre boldog lehet a keret alakulásával. Jövőre mindenképp feljebb várom a Szarkákat a 10. helynél. A ~6 milliós vételár számomra nagyon kedvezőnek tűnik.
Az utolsó megemlített név az az Ezequiel Garay, akit még a Racingban láttam meg. Örültem, amikor a Real Madirdhoz szerződött, mert óriási jövő állt előtte. A körülmények viszont úgy hozták, hogy nem sikerült kiteljesednie a habfehér szerelésben, így fájó szívvel konstatáltam, hogy tovább kell lépnie. A Benficában szerintem tökéletes helye volt a kultúra és a csapat ambíciói miatt is. Most viszont elérkezett az idő, hogy a Benfica is pénzt csináljon belőle, a Zenit pedig nagyon okosan le is csapott rá. Garay még mindig csak 27 éves, tehát a karrierje csúcsa felé közelít, az ára pedig ~6 millió euró körül volt. A kérdés az, hogy a Zenitben mennyire találja meg a helyét, illetve, hogy a Zenit meddig tud majd menetelni esetleg Európában. Egy kérdéssel és válasszal zárnám a mondandóm: David Luiz tényleg 43 millióval többet ér, mint Garay? *fejcsóválás*
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
20 Millió-Mathieu Valencia-Barcelona
szerintem ez sem ért ennyit főleg nem egy 30 éves védőért!!!!