2015.10. 27.

Svájci Kupa: Biel - Genéve-Servette

A Svájci Kupa nyolcaddöntőjében két olyan csapat találkozik, amely egyaránt 21 ponttal áll a bajnokság tabelláján. Kettejük közül a vendégek azok, akik az elődöntőig meneteltek a tavalyi kupasorozatban.

• Az EHC Biel (6-1-1-9) a bajnokságban a 9. helyen áll. A Svájci Kupa első körében 12-1-re verte a harmadosztályú Wiki-Münsingent. Tavaly is egy ugyanilyen arányú győzelemmel nyitottak a kupában, aztán viszont a Kloten 2-1-re legyőzte őket. A 17 bajnoki meccsen 45 gólt lőttek, viszont 58-at kaptak, ami a harmadik legrosszabb. A csapatból Par Arlbrand kiemelkedik 13 ponttal (9+4), mögötte 7-en 9 pontosak.
  • A Genéve-Servette (6-1-1-8) a 8. az NLA-ban. A kupa első fordulójában a Neuchatelhez látogattak, a sokadosztályú csapat otthonában 10-2-es sikert arattak. Tavaly nagyot meneteltek, az Ajoie elleni 4-1-es győzelem után 1-0-ra verték a Lausanne-t a nyolcaddöntőben, majd a Rapperswilen léptek túl 6-2-vel. Az elődöntő jelentette a végállomást, ahol a Klotentől 2-1-re kikaptak. Gólarányuk 45:48, tehát ugyanannyit lőttek, mint ellenfelük, viszont jobb a védelmük. Legjobbjuk a 14 pontos Romain Loeffel (4+10), de Johan Fransson 12 (5+7), Kevin Romy 11 (4+7), Tom Pyatt 10 (4+6) pontja is említést érdemel.
  • Idén egy bajnoki meccset már játszottak, ott 3-2-re nyert a Genéve-Servette. A két csapat közül a genfiek állnak jobb erőből, ezért úgy gondolom, továbblépnek a kupában a bieliek ellen. A kupacsaták előnye, hogy nyerni kell, nincs lehetőség a javításra, a hátránya, hogy egy meccsen bármi megtörténhet.