2014.02. 22.

Olimpia: USA-Finnország

Szombaton a két csalódott vesztes méri össze az erejét a bronzmérkőzésen. A két csapat közül pénteken az amerikaiak nyújtottak jobb teljesítményt, ezért őket preferáljuk a finnekkel szemben.

Szocsi, 2014.02.22 16:00

Az Egyesült Államok megnyerte mind a három mérkőzését a csoportkörben, Szlovákia ellen a második harmadot nyomta meg és 7-1-re verte, utána Oroszország ellen egy emlékezetes büntetőpárbajban Oshie vezetésével 3-2-re nyert, egy napra rá Szlovéniát 5-1-re győzte le. Kedden nem kellett játszaniuk, miután megnyerték az A csoportot és a legjobb nyolc közé kerültek, a negyeddöntőben pedig Csehországot magabiztosan 5-2-re verték. Az elődöntőben egygólos mérkőzést játszottak, Kanada 1-0-ra győzte le őket. Öt mérkőzésen lőtt 19 gól még így is nagyon impozáns, a 7 kapott gól pedig jó védelemről és jó kapusokról árulkodik. Öt meccsen négy játékosuk hozza a pont per meccs átlagot, Kessel nyolc (5+3), Oshie, Pavelski és van Riemsdyk öt (mindhárman 1+4) egységnél tart. Mindegyik játékosuk az NHL-ből érkezett, ami jól jelzi keretük erősségét. A kapuban Quick négy meccsen 94,7%-kal, míg Ryan Miller 94,4%-kal védett egyetlen meccsén. Amióta az NHL-esek az olimpiára utaznak, kétszer, 2002-ben és 2010-ben játszottak döntőt, mindkétszer kikaptak Kanadától.

Finnország két könnyű győzelemmel kezdte az olimpiát, előbb 8-4-re verték Ausztriát, majd 6-1-re Norvégiát. Kanadától 2-1-re kikaptak hosszabbításban, de így is automatikusan a negyeddöntőbe kerültek. A negyeddöntőben nagy csatában legyőzték Oroszországot 3-1-re, pénteken viszont 2-1-re legyűrte őket Svédország. Az első két meccsen a gyengébb ellenfelek ellen 14 gólt lőttek, viszont azóta három meccsen csak ötször voltak eredményesek. Két játékosuk hozza a pont per meccs átlagot, Granlund 3+2, Vatanen pedig 0+5 pontnál tart, mögöttük Olli Jokinen, Maatta, Selanne (mindhárman 2+2) és Kontiola (1+3) 4-4 pontos. A kapuban Rask 91,8%-kal védett, viszont tegnap betegség miatt nem ő, hanem Lehtonen kapott lehetőséget, aki két meccsen 93,5%-nál tart.

A két csapat utoljára a 2013-as világbajnokságon találkozott, akkor a csoportkörben 4-1-re nyert az USA, a bronzmeccsen pedig hosszabbításban nyertek az amerikaiak 3-2-re, míg a 2010-es olimpián az elődöntőben találkoztak, akkor 6-1-re nyertek, de 2002-ben is 6-0-s verést osztottak ki, egyedül 2006-ban nyert 4-3-ra a negyeddöntőben Finnország. A két válogatott a 2013-as vébé után most újra bronzéremért játszik, viszont kettejük közül az Egyesült Államok erősebb kerettel lép jégre, ezért amerikai győzelmet várunk.

• Tipp: 128 H
  • Odds:1,92 (7/10)