Lassan végjátékához ér a női torna után a férfiak olimpiai tornája is. A délutáni mérkőzésbe nem merünk belemerülni, az esti észak-amerikai rangadóra viszont van megérzésünk.
USA-Kanada | ||
Szocsi 2014.02.21 - 18:00 |
Az Egyesült Államok megnyerte mind a három mérkőzését a csoportkörben, Szlovákia ellen a második harmadot nyomta meg és 7-1-re verte, utána Oroszország ellen egy emlékezetes büntetőpárbajban Oshie vezetésével 3-2-re nyert, egy napra rá Szlovéniát 5-1-re győzte le. Kedden nem kellett játszaniuk, miután megnyerték az A csoportot és a legjobb nyolc közé kerültek, a negyeddöntőben pedig Csehországot magabiztosan 5-2-re verték. A négy mérkőzésen lőtt 19 gól nagyon impozáns, a 6 kapott gól pedig jó védelemről és jó kapusokról árulkodik. Négy meccsen négy játékosuk is négynél több pontot gyűjtött, Kessel nyolc (5+3), Oshie, Pavelski és van Riemsdyk öt (mindhárman 1+4) egységnél tart. Mindegyik játékosuk az NHL-ből érkezett, ami jól jelzi keretük erősségét. A kapuban Quick három meccsen 93,5%-kal, míg Ryan Miller 94,4%-kal védett egyetlen meccsén. Amióta az NHL-esek az olimpiára utaznak, kétszer, 2002-ben és 2010-ben játszottak döntőt, mindkétszer kikaptak Kanadától.
Kanada is veretlen még az olimpián, viszont sokkal nehezebb győzelmeken van túl, mint az USA. Az első meccsükön csak 3-1-re verték a végül utolsó helyen végző Norvégiát, bár Ausztriát kiütötték 6-0-ra, a Finnország elleni rangadót csak hosszabbítás után nyerték 2-1-re. A fentebbi eredményekkel még nem is lenne probléma, ha a svájciakat nagy meglepetésre legyőző Lettországot nem nyögvenyelős mérkőzésen gyűrték volna le 2-1-re, ugyanis igencsak megszenvedtek a balti csapattal. Négy meccsen 13 gólt lőttek, hármat kaptak, ami kevésbé impozáns mérleg, mint az Egyesült Államoké. Ketten rendelkeznek pont per meccs átlagnál jobbal, Doughty 4+2, Weber pedig 3+2 pontnál jár négy meccs után. A kapuban Price három találkozón 94,1%-os hatékonysággal, Luongo pedig egyetlen meccsén shutouttal védett. A kanadaiakban a 2002-es és a 2010-es olimpiai bajnokot tisztelhetjük, viszont idén kevésbé vannak jó formában, mint az előbb említett két észak-amerikai olimpián.
Az NHL-es olimpiákon 1998-ban 4-1-re nyert a csoportkörben Kanada, 2002-ben a döntőben 5-2-re nyert, 2006-ban nem találkoztak, 2010-ben viszont a csoportkörben 5-3-ra az USA, majd a döntőben hosszabbításban 3-2-re Kanada. Nehéz és kockázatos dolog megtippelni mind a mérkőzés kimenetelét, mind a döntőbe jutót, így csak bátraknak ajánljuk tippünket.
- Tipp1: USA (069 H) - háromesélyes
- Odds: 2,24 (6/10)
- Tipp2: USA (070 H) - továbbjutó
- Odds: 1,74 (7/10)
Eredmény: 0-1
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
Mellé természetesen a te általad elemzett tippet raknám be annyira bátor nem vagyok igy csak az USA tj merem megkockáztatni 1.75 ért.
Köln vendég győzelmén erősen gondolkodom, remélhetőleg lezárják a rossz szériájukat,
és a felemelkedés útjára lépnek,egészen jó a szorzó is..!. szeretném a véleményedet kérdezni ez ügyben.... köszönöm válaszod ! :) üdv.