A tegnapi 3 meccs után ma 4-et szeretnék kiemelni.
Vs.
Florida Panthers
Montreal Canadiens
A Florida Panthers biztos pontnak tűnik fogadás szempontjából. Az első 6-7 csapatot gondolkodás nélkül meg lehet rakni ellenük akár otthon, akár idegenben. Az onnantól lefelé elhelyezkedőket pedig egy kis utánajárással szintén meg lehet próbálni.
Idén ez lesz a harmadik, egyben utolsó összecsapásuk. Idegenben a Montreal 4-1-re, otthon pedig egy 0-0-ás összecsapást követően hosszabbításban nyert.
Forma:
Néha 1-1 győzelem leesik a Panthersnek, de összességében elmondható, hogy egyszerűen nem jók idén. Otthon még jobb a helyzet, majdnem ugyan annyi pontot gyűjtöttek, mint ahány meccset játszottak, számszerint 14 meccsen 13 pontot. Formát tekintve az utolsó 5 meccsükből négyszer is 0 ponttal távoztak a jégről. Rendes játékidőben verte őket kétszer a Carolina (6-2 ; 2-3) és egyszer a Washington (7-1), kikaptak legutóbb ráadásban a Winnipegtől is. Az egyetlen győzelműk 5 meccsen belül a Winnipeg ellen van (4-1).
A Montreal vezeti a keleti Konferenciát. Formát tekintve 3 rendes játékidős győzelem 3 erősebb kategóriába sorolható elenfél (Boston, Carolina, Tampa Bay) ellen, egy rendes játékidős (Islanders) és egy hosszabbításos vereség (Pittsburgh) található. Idegenben a keleti Konferencia egyik legjobb csapata eddig, az utolsó 5-ből 4-et rendes játékidőben nyertek meg, egyszer pedig kikaptak.
Statisztika:
A Florida kapja a mezőnyben a legtöbb gólt, meccsenként átlagban 3.68-at, ehhez képest csak 2.44-et üt. A Montrealnál ez a 2 szám 3.12 ütött, és 2.48 kapott gól. PP kihasználásban (20.2% - 18.2%), és PK%-ban is erősebbek a kanadaiak (81.4% - 73.8%). Gólkülönbségben is ég és föld a különbség: Montreal +15 , Florida -31.
Kapusok:
A Floridát még ebben a tekintetben is húzza az ág, ugyanis első számú kapusuk március 2-án megsérült. Őt Scott Clemmensen (3 meccsen 14 gólt kapott Theodore sérülése óta), és Jacob Markstrom (2 meccs és 3 perc alatt 6 gólt kapott Theodore sérülése óta) próbálják pótolni.
A Montrealban Carey Price véd, idén eddig 91%-kal, és 2.37 kapott góllal meccsenként. 13 győzelem, 4 vereség, 3 döntetlen és 2 shutout a mérlege 20 meccsen.
Hiányzók:
A Floridából már említettem Jose Theodore sérülését. Mellette két támadó, Stephen Weiss (17 meccsen 4 pont), Scottie Upshall (8 meccsen 1 pont), és 3 defenseman: Dmitry Kulikov (20 meccsen 7 pont), Mike Weaver (19 meccsen 7 pont) és Ed Jovanovski (5 meccsen 1 pont) sem lesz bevethető.
Vendég oldalon két defenseman, Raphael Diaz (19 meccsen 13 pont) és Yannick Weber (2 meccsen 0 pont), valamint egy támadó, Rene Bourque (17 meccsen 10 pont) hiányzik majd.
Az első az utolsó ellen mindig veszélyes fogadás, mindazonáltal nálam ez a meccs a mai nap egyik biztos pontja, ha lehet ilyet mondani. Ennek ellenére mindenkit óvatosságra intek.
Tipp:
Florida Panthers - Montreal Canadiens V 2.05
Kezdés: Vasárnap, 23:00
Vs.
Pittsburgh Penguins
New York Islanders
Az Islandersről és a Pittsburghről is írtam tegnap, így ez most egy rövidebb szösszenet lesz, a két csapatról minden lényeges információ ott az előző beharangozóban. Azóta 1-1 meccset játszottak. Az islanders megverte a Washingtont (5-2 , a szigetlakók 2 emberelőnyös és 1 emberhátrányos gólt is szereztek. Hibát hibára halmoztak a Capitals játékosai). A Pingvinek szétlövéssel nyertek a Tampa Bay ellen (4-4, a Pittsburgh szerintem megérdemelte volna a rendes játékidős győzelmet, viszont ez nem pontozásos sportág).
Előzmény:
Kétszer találkoztak már idén a felek. New Yorkban az Islanders 4-1-re tudott nyerni, egy héttel később Pittsburghben pedig a Pingvinek tartották otthon a 2 pontot egy 4-2-es mérkőzés után.
Statisztika:
Több gólt üt, és kevesebbet kap a Pittsburgh. PP és PK %-ban nincs sok különbség a 2 csapat között. Formát tekintve jobb a Pittsburgh, az idegenbeli mérlegük ugyan erősebb, mint a hazai. Az Islanders eddig idegenben jobban muzsikál, mint otthon.
Hiányzók:
Az Islandersben Brian Strait és Jesse Joensuu, a Pittsburghben Evgeni Malkin nem lesz bevethető.
Tipp:
Pittsburgh Penguins - New York Islanders H 1.72
Kezdés: Vasárnap-Hétfő 00:00
Vs.
Chicago Blackhawks
Edmonton Oilers
Vége a Chicago sorozatának. Ennek én inkább örülök, mint szomorkodom miatta, ugyanis már érett a vereség, viszont most talán újra nyugodt szívvel lehet majd a Chicagora tenni 1-2 meccsen. Szerintem ezzel a vereséggel egy lelki teher is lekerült a játékosokról, amit a rekord jelentett.
Forma:
A Chicagoról mindenki fújja, hogy 24 meccset játszottak le rendes játékidős vereség nélkül. Legutóbb a Colorado elkapta őket.
Az Edmonton szurkolói valószínűleg beletörődtek, hogy idén sem terem sok babér szeretett csapatuknak. Az utolsó 5 meccsüket kivétel nélkül elveszítették, 4-et hendivel a rendes játékidőben (2 alkalommal gólt sem tudtak szerezni), egyet pedig hosszabbítás után. Pocsék forma, nem hiszem, hogy a Chicago ellen törne meg a rossz sorozat.
Statisztika:
Pince és padlás... A Chicago vezeti, az Edmonton "követi" a nyugati Konferencia csapatainak listáját. +24 pont, +26 lőtt és -19 kapott gól az előnye a Blackhawksnak az Oilers ellen. Otthon a Chicago még veretlen rendes játékidőben, hosszabbításban is csak egyszer kapott ki.
Kapusok:
Azt hiszem akkora a különbség a két csapat között, hogy nem is kell tovább boncolni a körülményeket. Ha ez X vagy vendég lesz, az egyértelműen a meglepetés kategóriába tartozik majd.
Tipp:
Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers H 1.67
Kezdés: Vasárnap - Hétfő, 00:00
Vs.
Anaheim Ducks
St. Louis Blues
Az Anaheim eddig még nem hagyott cserben. Remélem nem most kezdik el. Idén már egyszer találkoztak, akkor a Ducks idegenben egy 5-5-re végződő meccs után szétlövéssel nyert.
Forma:
A Ducks száguld a playoff irányába, a Chicagoval azonban nem lehet tartani a lépést. Az utolsó 5 meccsükön rendes játékidőben verték a Calgary, Phoenix, Minniesota csapatait, és kétszer hosszabbításban kaptak ki a Phoenixtől (mindkét alkalommal ők szereztek vezetést, és a végén a Phoenix egyenlített). Otthon Kacsák a nyitófordulón elszenvedett 5-0-ás vereség óta kivétel nélkül minden meccsen 2 pontot szereztek (8 rendes játékidős és 2 hosszabbításos győzelem).
A Blues kiválóan kezdte a szezont, azóta inkább hullámzó, mint jó a teljesítményük. Az utolsó 5 meccsükből 2-t rendes játékidőben (Edmonton, Phoenix) 1-et hosszabbítás után (San Jose) nyertek, kétszer pedig rendes játékidőben kikaptak (LA Kings, Dallas). Idegenben nem számít rossz csapatnak a St. Louis (13 meccsből 8-szor is 2 pontot szereztek, egyszer 1-et, és 4 alkalommal rendes játékidőben kaptak ki).
Statisztika:
Több gólt lő a Ducks (3.35 - 3) és kevesebbet kap (2.48 - 3), jobb a PP%-uk (29.2 - 26.6), KP%-ban a Blues az erősebb (80.2 - 77.2).
Kapusok:
A Kacsáknál Viktor Fasth (92.9%, 1.92 GAA) és Jonas Hiller (89.6%, 2.93 GAA) véd, a Kékeknél Jaroslav Halak (88.4%, 2.31 GAA), Brian Elliott (85.1%, 3.65 GAA) és Jake Allen (89.1%, 2.73 GAA) is védett már márciusban.
Hiányzók:
A vendégeknél négy támadó, Alexander Steen (18 meccsen 16 pont), Andy MacDonald (18 meccsen 11 pont), Vladimir Tarasenko (17 meccsen 12 pont) és Jamie Langerbrunner (4 meccsen 1 pont) bajlódik sérüléssel.
A hazaiaknál egy defenseman, Bryan Allen (19 meccsen 2 pont), és egy támadó, Kyle Palmieri (20 meccsen 10 pont) nem lesz bevethető.
Szinte minden a Kacsák mellett szól, azonban minden sorozatnak meg kell szakadnia egyszer, ahogy ezt láthattuk a Chicago esetében is. Nem lesz könnyű meccs, de én bízom benne, hogy tovább húzzák ezt a kiváló szériát.
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!