A playoff egyik legkiegyenlítettebb párharcát vívja a címvédő, és a tavaly ugyan ebben a felállásban kisöpört Blues. Hazai pályán pontot tehet a sorozat végére a Kings, ha nyernek. Valószínűleg nem akarják a sorsukat a véletlenre bízni, hiszen a 7., mindent eldöntő meccs St.Louisban kerülne megrendezésre, otthon pedig mégis csak kényelmesebb.
Íme tehát az a bizonyos négy ok, amiért ma nem szenvedhet vereséget a hazai együttes:
1. Jonathan Quick!
A hokiban az egyik, ha nem a legfontosabb játékos a leghátsó, tetőtől talpig "páncélban" álló figura. Egyedül képesek meccseket, sorozatokat, olykor egész kupákat eldönteni. Quick tavaly is ezt tette, amikor fergeteges formájának köszönhetően a King csapatát Stanley Kupa győzelemig vezette, az alapszakasz 8. helyéről. Olyan együtteseken jutottak túl, mint a Vancouver (4-1), a St.Louis (4-0) és a Phoenix (4-1), hogy végül a döntőben a New Jersey (4-2) ellen elhódítsák a trónt. A 20 meccsben az volt a közös, hogy Quick minden esetben három, vagy annál kevesebb gólt kapott, hármat is csak kétszer, a Vancouver ellen, illetve a döntő negyedik összecsapásán, a Devils ellen. A playoff MVP-je lett, és ezzel bizonyította, hogy egy jó kapussal egy nem kiemelkedő csapat is sokáig juthat. Idén sem kapott három gólnál többet eddig, öt meccsen 94.2%-ot, és 1.69 kapott gólt átlagol.
2. Ha egyszer egy üzlet beindul...
Két fájó, szoros vereség után a Kings megfordította a párharcot, legutóbb idegenben tudtak nyerni egy nagyon szoros meccs után. Quicknek kulcsszerep jutott, 36 lövésből 34-et hárított. A Blues egy másodpercig sem tudott vezetni, a hosszabbításban pedig eldöntötte a meccset a Kings. Ez szerintem fordulópont lehet, és otthon lezárhatják a párharcot.
3. Hazai pálya.
Otthon a Kings az úr. Ezt megmutatták az alapszakaszban is, amikor 24 meccsből 19-et nyertek, és csak 5-öt buktak el. A 19-ből 16 rendes játékidős győzelem volt, a megszerezhető 48 pontból 39-et tettek zsebre, ami az egész ligában csak 3 együttesnek sikerült (Kings, Blackhawks, Sharks), a gólkülönbsége viszont Kopitaréknak volt a legjobb, kereken +30. A hazai jég tehát mindenképpen nagy előny a számukra.
4. Formába lendülő offense.
Az első két meccsen 1-1 gólt tudtak begyötörni 29-29 lövésből. Ez természetesen pocsék mutató, 3.45%-os gól/lövés arány. A harmadik meccsen szintén egy gólt tudtak szerezni, erre azonban már 21 próbálkozás is elég volt, ami már 4.76%-nak felel meg. Ezt követte a párharc leg gólgazdagabb találkozója, ahol 29 lövésből 4 gólt ért el a Kings, ami 13.79%-os mutató. Az ötödik meccsen 25 lövésből 3 gólt szereztek, ami pontosan 12%-os hatékonyság. Az alapszakaszban a csapatból három támadó emelkedett ki szerintem. Az első Azne Kopitar, aki 10 gólt és 32 assistot gyűjtött, és ezzel a hazaiak pontkirálya lett, a második Jeff Carter, aki 26 góllal házi gólkirály lett, ezzel együtt az alapszakasz 4. legjobb góllövője volt, valamint Dustin Brown, a maga 18 góljával. Ez a trió az első két meccs alatt 1, azaz EGY darab gólpasszt tudott szerezni, azt Kopitar adta. Az utolsó két meccsen viszont már jönnek a pontok, Kopitar 1 gól, 2 assist, Carter 3 gól, Brown 1 gól, 1 assist. Ez már 8 pont 2 meccs alatt, ami azt jelzi, hogy alakul a dolog. Kiemelném még az orosz Slava Voynovot, aki már két meccset is a Kings javára fordított, két nagyon fontos góllal.
Összességében a St.Louis nem rossz csapat, de a Vancouver 4-0-ás söprésén kívül (ami óriási volt), nem tudok elképzelni több meglepetést. Az ő továbbjutásuk pedig az lenne szerintem, így a bátrabbak sima hazait, a kevésbé bátrak 1/X-et húzzanak.
A tippjeim tehát:
067 Los Angeles - St.Louis H/D - 2.12/3.65
Los Angeles - St.Louis Hazai továbbjutás már ezen a meccsen (4-2) - 1.62
Los Angeles - St.Louis kevesebb, mint 5 gól- 1.91
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!