2013.05. 16.

Napi Tuti(k) - 2013-05-16

A tippmixet alapjáraton nem fogyókúrázóknak találták ki, ne is akarjunk minden áron több kilót leadni, mialatt izgulunk egy-egy meccsen. Merjünk hozzányúlni a kézenfekvő, úgymond papírforma meccsekhez, ne csak a hirtelen meggazdagodást hajkurásszuk. Nem konkrét szelvényeket fogok összeálítani, úgy kombináljátok a meccseket, ahogy nektek jólesik. Minimumnak az 1.20-at tűztem ki, az alatt szerintem nem érdemes egy meccsel foglalkozni.

16/17

Először egy norvég bajnokira kalauzollak el titeket. Azt hiszem, ha mást nem is, a Rosenborgot mindenki ismeri az ország csapatai közül. Őket fixen a dobogóra lehet tenni már előrea bajnokságban, bár nem kezdték olyan jól a szezont. Az utolsó öt meccsükből csak kettőt tudtak megnyerni, így is 17:9-es gólkülömbséggel állnak a harmadik helyen. Az ellenfelük tavaly még a másodosztályban vitézkedett, ahol a második helyre futott be végül. Nem kezdtek rossz szezont, főleg egy újonchoz képest, 10:14-es gólkülönbségükkel a nyolcadik helyre jók. A bajnokság elején a pontokkal nem foglalkozom, hiszen olyan kevés különbség van itt még az első és akár a hatodik hely között, hogy az semmi. Lényeg a lényeg, ez kőkemény papírforma mérkőzés. 2011-ben találkoztak kétszer, akkor volt az idei előtt elsőosztályú csapat a vendég gárda, akkor 0:6, 4-0 arányban kétszer söpörte le őket a Rosenborg.

Tipp: Rosenborg - Sarpsborg 08 H - 1.22

A másik meccsem egy még kevésbé ismert bajnokság, az izlandi. Itt is a hazai a mi csapatunk, nem kevésbé papírforma meccs, azt kell mondanom. A KR Reykjavik a táblázat első feléhez tartozik, idén is az európa liga selejtezőért hajtanak majd szerintem. Kettőből kettőt nyertek eddig, most hazai pályán a tavalyi második ligás bajnok Thor Akureyri lesz az ellenfél. A Thor csapata nem kezdte nevéhez méltóan (emlékszünk a marvel hősre...) a szezont; két vereség, és 1:7-es gólkülönbség áll a nevük mellett. Az eddigi egymás elleni mérlegre sem lehet büszke a mai vendég együttes, még soha nem tudtak pontot szerezni a fővárosiak ellen. Legutóbb a kupában egy méretes zakóba futottak bele, az első félidőt 6:0-ra nyerték a hazaiak, a második félidőben két perc alatt kettőt lőttek, azután pedig szerintem végig szórakoztak, így nem tudtak több gólt lőni. A vége maradt a 8:0. Azt hiszem ekkora különbség most nem lesz, de mindenképp otthon kell tartaniuk a három pontot.

Tipp: KR Reykjavik - Thor Akureyri H 1.30