2013.02. 08.

Meggyőztek a dánok (Csúszós ajánlat), 2013-02-08

Tegnap csütörtököt mondtam, ma viszont új nap – új esélyek. A jégkorong olimpiai selejtező négyes tornákon is.

Morten Green és Kim Staal még mindig ugyanazok a játékosok, akik képesek őrületbe kergetni a dán jégkorong-válogatott ellen szurkolókat meccsnézés közben. Ezt már a 2002-es (!) Fejér-megyei Divízió I-es világbajnokságon is megtapasztalhattuk (ez volt az első ilyen vébé az új rendszerben), amikor is a magyar válogatott bravúrt bravúrra halmozva elérte, hogy az utolsó meccsen már egy rendes játékidős döntetlen is elég legyen az akkor még a soha el nem érhető csodának tűnő A-csoportot érő aranyéremhez, mégis beleszaladtunk egy méretes zakóba. Tegnapig azt hittem, Green-ék egyedül a mi mumusaink, de meccs közben be kellett lássam, jobbak voltak az ukránoknál is. Egyszerűen rendre előbb értek oda a koronghoz, mint az általam a Csúszós rovatban tegnapra favorizált, KHL-ben edződő kék-sárgák.

Sima 2-0 lett a dánoknak. Ami meglepett, hogy a mi Papp László Budapest Sportarénánkhoz hasonló belsőségű gyönyörű stadionban nem volt teltház (durván 4200 fizető néző), de hatalmas hangulat, amely még a képernyőn keresztül is képes volt semleges nézőként is magával ragadni, igen. A dánok első gólja NEM volt gól. Üres maradt a kapu, ami hatalmas ukrán hiba, de a kapu mögül korcsolyázó dán játékos csak nagy ívben tudott ráfordulni a kapura, így a jégen visszacsúszott az ukrán kapus, a talaj vonalában már fedezte a teljes gólvonalat, muszáj volt hát megemelni a korongot. Ezt a dán csatárnak nemigen sikerült, csak a jégen csúszó-mászó ukrán kapus kobakja vonaláig, azaz a hálóőr tulajdonképpen kifejelte a gólba tartó játékszert. Videózás következett. Először megadták a nemgólt, majd közel 5 perc videózás után visszavonták, hogy újabb 3 perc videózás után (reklamálták a 2. döntést a dánok), újra gólt ítéltek. Mi nézők meg láthattuk a töméntelen mennyiségű visszajátszásból, hogy nem volt bent a korong, nem haladta át a gólvonalat. Így lett 1-0. Egy nemgóllal

A 2. harmadban a dánok kegyetlenül bevágtak egy emberelőnyt. 2-0.

A harmad utolsó 3 másodpercében apróbb bunyó kerekedett a kispad mellett, erre hogy, hogy nem az ukránok kaptak egy 5 perces csapatbüntetést (az góllal sem jár le). Így kezdték a 3. harmadot. Az ukránok összesen 31 büntetéspercet kaptak (akkor volt a dánoknál 12, a vége lett náluk talán 14). Aránytalannak éreztem az ukránokra nehezedő bírói nyomást. A pirosaknak – érzésem szerint – erősen megfújták a hazai pályát.

Ettől még összességében tetszett, amit a dánok nyújtottak. Pont annyira A-csoportosok ők, amennyire a szlovénok, vagyis a mai ellenfeleik (az ő meccsükbe is belenéztem és szemre is jobbak voltak, mint a fehéroroszok). Az este megtapasztalt hazai közönség viszont mindenképpen a dánok felé billentheti a mérleg nyelvét.

Nos, mára csak egy gyors tipp, vasárnapra már látszani fog, kik válthatnak Szocsiba repjegyet, a záró játéknap előtt alaposabb írással jelentkezek majd, ma csak egy hármas-kötés ajánlat: Ausztria, Németország, Dánia (előbbi kettő nagyon nagy sansz a mai meccsekre, az olimpiát érő helyet majd eldöntik vasárnap egymás között), a dánok pedig tegnap meggyőztek, hogy a vasárnapi, fehéroroszok elleni találkozóig biztosan marad esélyük Szocsira. Oddszok: 1,07; 1,25 és 1,55, amelyek eredője: 1,99, vagyis épp akkora, amekkorát a Tipplap Csúszós rovatában való legelső megjelenésemben produkáltam, ami akkor biztosan jött, talán jó omen mára is. Pláne úgy, hogy akkor is péntek volt.