Megpróbálom ezt a cikket kevésbé a gazdász és jobban a fogadó szemszögéből leírni, de kérem azokat, akik nem értik inkább kérdezzenek, minthogy félreértsenek. Miben különbözik ez a tőzsdézés a többi tőzsdei céges platformtól vagy a bináris rendszerektől. Az üzleti oldalakon csak az aktuális szintre fizethet be az ember. Arra, hogy éppen csökkenni vagy nőni fog-e az index. Ezek az oldalak általában 1,85 vagy 1,9 kvázi oddsot adnak, ha valaki tudja, hogy az időszak végéig, mi fog történni. Ebben az esetben nem csak ez a két lehetőség van. Mint azt az első ábrán is láthatjátok 12 szint van. Az aktuális szinttől távolabb levő értékekre természetesen kisebb az odds, mert kisebb az esélye, hogy eljut oda. Viszont biztonságosabb is. Az alábbi írás az egyik sportfogadó iroda oldalán található (azon ahol az év 365 napján lehet fogadni) Tőzsdei felülethez nyújt segítséget. Kérnék mindenkit, mielőtt belevágnia legalább egyszer csak nézze meg, hogy is működik ez az egész és még ne fogadjon! Nem szeretném, ha miattam buknátok a pénzeteket.
Beállítások:
- Tőzsde
- Változó
- Óránkénti
- Aktuális szint
- Decimális
Bal oldalon az indexeket lehet választani. Azért a GBP/JPY-t szoktam választani, mert ennél sorban csökkennek a szorzók. Tehát lehet 1,071-et és 1,02 is választani, ahogy a képeket is.
Az óra elején a kezdőszinttől számítják az első oddsokat. Az óra végén az a kérdés, hogy Magasabban végez, mint IGEN vagy NEM. (A „nem” oszlop tartalmazza a pont azon a szinten való végzést. Tehát ha arra fogadsz, hogy pl.: 172.930 nem akkor is nyersz, ha 172.930-on végez az index.)
Ezeket az első ábrán láthatjátok.(A GBP/JPY lent van.)
Láthatjátok, hogy szintek vagy különbségek vannak. Ezek a különbségek 10 percenként változnak. Tehát nem ugyanakkor lesz óra 5-kor és óra 45-kor. (2. ábra) Ez a lényegesebb első pont. Az óra két részből áll: 49:59-ig lehet fogadni. 50:00-tól 59:59-ig zárva van a fogadási lehetőség. (Ha nagyon nagy gond van, akkor 5 perces fogadással lehet keresztbe tenni, 50:00-54:59-ig, viszont 55:00-tól 59:59-ig sajna nem, kivéve a nemzeti indexeket. Az FTSE, DAX, WALL ST.-knél lehet az utolsó percig is. Kivéve az 5 perces fogadás miatt az utolsó 30 másodpercben. Viszont tapasztalatom szerint ezeknél néha épp az utolsó 5 perc szokott nagyon rázós lenni, ezért nem szoktam fogadni nemzeti indexekre.)
Ezek a szabályok olyanoknak készültek, akik kevésbé járatosak a gazdasági kérdésekben, de biztosra szeretnének menni. Olyanoknak, akik eddig húzódoztak a Tőzsdétől.
Első szabály: Az óra első 45 percében nem szabad fogadni. Ugyanis még óra 30-kor is lehet olyan gazdasági esemény, bejelentés, beszéd, ami miatt egy index hirtelen elkezd emelkedni vagy süllyedni és bár ez az utolsó 10 percben is megtörténhet, de így legalább csökkenteni lehet annak az esélyét, hogy egy nagy irányváltást elkerüljünk. Ugyanis az is előfordulhat, hogy óra közben történik olyan esemény, ami miatt lezárják az egész órai fogadást és akkor csak ülni és nézni lehet, amíg vesztünk. (Rossz esetben.)
Óra 45-től kell figyelni és várni. Egészen az utolsó percig, sőt inkább az utolsó 10 másodpercig. Ugyanis 45-től 50-ig 5 perces fogadás is van és, akik járatosak az 5 perces fogadásban tudhatják, hogy néha az utolsó 30 másodpercben az 5 perces fogadáshoz viszonyítva nagy kilengések lehetnek.
Második szabály: Az aktuális vagy jelenlegi szintet ott láthatjátok a kezdő szint mellett. Ehhez, az értékhez kell hozzáadni vagy kivonni lehetőleg 100-at. (Ez nap végén már nehézkes, sőt néha lehetetlen. Napközben még gyakran előfordul.) Óra 49-kor kell elkezdeni keresgélni. Olyan értékeket kell, ami az aktuális értéktől 50-re, 100-ra van.
Viszont, ami fontos. A fenti példa alapján nem szabad fogadni a 172.498-ra valamint 172.312. Ugyanis ha belendül az index felfele akkor előfordul, hogy nem .498nál áll meg, hanem 500 felett, csak arra a pár másodpercre, amíg az óra át nem fordul. Ugyan ez igaz .312-re is. Ha nagyon elindul 45-től lefele akkor a .281 vagy még az alatti értékre szabad fogadni. Ugyanezek igazak akkor is ha nem 100-as váltónál vannak, hanem 50-esnél.
Harmadik szabály: Nem szabad a kiindulási és az aktuális szint közé fogadni. Visszacsapódás a kiindulási állapotba bármikor lehet, amikor nincs legalább 200-as különbség a kiindulási és az aktuális szint közt.
A negyedik szabály lehet, hogy csak az én rigolyám, de olyanokat szoktam keresni, ami 1,04 és az összes fenti szabályoknak amennyire lehet, megfelel.
1-2 tipp: amikor az utolsó perchez érünk akkor előre ki lehet választani, hogy mire szeretnénk fogadni. Erre kattintva jobb oldalon megjelenik a fogadási felület. Ebbe be lehet írni azt is, amekkora összeggel szeretnénk fogadni. Mivel azonban gyorsan is változhat az szint (30 másodperc alatt esik 50-et) ezért javaslom a fogadási érték kijelölését és kivágását. Amennyiben tényleg csak az utolsó 10-20 másodpercben döntenénk a fogadás mellett akkor csak 2 kattintással változtathatunk a szintek közt. Akár fel, akár le.
Az utolsó 10 percben nem lehet fogadni. Zárolják a fogadást! (Ugyanez a helyzet 9-től 10-ig valamint 14-től 15 óráig.)
Ha mégis olyan dolog történne, amely miatt kezdene elmenni a fogadás és az index nagyot ugrana abba az irányba, amelyre mi fogadtunk vagy már az első 5 percben elmenne (mert ez tőzsde) akkor még 50-55 közt van lehetőség keresztbe fogadni. Tehát ha órai fogadásnál nem-re fogadtunk akkor 5 perces fogadásnál kb. ugyanarra a szintre lehet igenre is. Ez azonban annyira ritka, hogy érdemes megvárni az óra végét. Inkább egy órai fogadás menjen el, mint az 5 perces keresztbe tevéses fogadás. Ugyanis sajnos nem lehet az óra legutolsó 5 percében fogadni, tehát 55 és 00 közt. :(
Mindenkinek sok sikert kívánok! Amennyiben kérdésetek van vagy ha csak 1-2 mondatot nem értetek akkor szóljatok! Szívesen elmagyarázom, minthogy pénzvesztés legyen a vége.
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
Egyre közelebb kerülök ahhoz, hogy megértsem és játszani is merjek/tudjak!
Még lenne egy kérdésem, mert hiába nézem ki a szememet, nem tudok rájönni, hogy mihez igazodik a "Magasabb igen/nem" odds: a "Jelenlegi szint"-nél szereplő értékhez, vagy a grafikonnál lévő (30 mp csúszás) értékéhez?
Úgy gondolom, hogy nem mindegy, mert ha a "Jelenlegi szint"-hez, akkor korrekt, de ha a grafikonhoz, akkor a 30 mp csúszás miatt totálisan félrevezető.... és persze miután látványosabb, az ember a grafikont nézi..., ami, amikor nézem, nem is igaz..... vagy igen?
A másik két cikket még nem olvastam, de ígérem elolvasom és "összességében" nézem az egészet!
Ami a tiltást illeti: "huncut" a jogalkotó, mert nem a szerencsejáték cégeket, vagy a weboldalt tiltotta/blokkolta le, hanem utasította a net szolgáltatókat, hogy az adott IP címre nem szolgáltathat.... és természetesen ezeket a net szolgáltatókat bünteti meg, ha mégis kimegy az adott szerencsejáték szervező IP címére a kapcsolat....
Ha lesz időd, légyszíves válaszolj majd a kérdésemre, sokat segítenél vele!
Swarczy