Svédország ad otthont december 4-e és 18-a között a női Európa-bajnokságnak. Tegnap megismerkedtünk a helyszínekkel és a csoportbeosztással, ma az A csoporttal foglalkozzunk kicsit részletesebben.
A csoport
- Szerbia
Szerbia a selejtezőcsoportját Olaszország, Ukrajna és Csehország előtt megnyerve igazi ász nélkül érkezik Svédországban. Dragica Djuric továbbra sem számít a még 2015 márciusában Szasa Boskovicsot bojkottáló Andrea Lekics, Sanja Damnjanovics, Cvijics és a kapus Katarina Tomasevics játékára. Keretében hat Magyarországon játszó játékos is helyett kapott, Marina Dmitrovics Kisvárdán, Janjusevic Siófokon, Jovana Kovacevic Békéscsabán Lavko Fehérváron, Radosavljevics Vácon és Krpezs Érden keresi kenyerét. Legismertebb tagja talán a A BL-ben edződő beállós Pop Lazics. A hétvégén a csehországi Chebben vettek részt egy négycsapatos tornán, ahol Ausztriát, a Norvég B válogatottat és a házigazdákat megelőzve nyerték meg a tornát. Eddigi legjobb szereplésük a 2013-as Vb ezüstérem és a hazai rendezésű Európa-bajnoki negyedik hely, olimpián még nem vettek részt.
- Szlovénia
A Vácról dicstelenül távozó Uros Bregar lányai csoportjukból Montenegró és Horvátország mögött legjobb harmadikként kvalifikálták magukat Svédországba. Keretük zömét a BL-ben ősszel bravúrosan szereplő és a csoportját megnyerő Krim adja, kiegészülve olyan kiemelkedő képességű játékosokkal, mint Barbara Lazics, Mavsar a Vardarból, Irman a Buducsnosztból, vagy az egykor Győrben is megforduló metzi Ana Gros. Felkészülés gyanánt zárt kapuk mögött szombaton és vasárnap megmérkőztek Svájc legjobbjaival és mind a két alkalommal hét góllal bizonyultak jobbnak.
- Spanyolország
A legutóbbi kontinensviadal ezüstérmese Ausztriával, Bulgáriával és Hollandiával selejtezett a tornáért és a hollandusokkal azonos pontszámmal a második helyen biztosították részvételüket. Jorge Duenas lányinak nem igazán jön ki mostanában a lépés, a tavalyi világbajnokságon csak a tizenkettedik helyen végeztek, míg Rióban be kellett érniük a hatodik hellyel. Természetesen náluk is van Magyarországon játszó, illetve a közelmúltban még nálunk játszó játékos a keretben. Nerea Pena a Ferencváros erőssége, Macarena Aquilar és Lara Gonzalez Siófokon játszott, Mireya Gonzalez pedig Érden pallérozódik, a két legnagyobb név azonban a Bukarest villámgyors szélsője Carmen Martin és a Rosztovval ősszel nagyot bukó Barbosa. Hiányzik viszont a keretből a sérült Elorza és a játékos pályafutását befejező Bea Fernandez. Hazai rendezésű négyes tornával készültek az Európa-bajnokságra, Eldában Argentínát, Japánt és Lengyelországot megelőzve, veretlenül tartották otthon a serleget.
- Svédország
Nagy az elvárás Henrik Signel lányaival szemben, a májusban Helle Thomsent váltó szakvezető csapatát az elődöntőbe várja a hazai közvélemény. Az együttes motorja továbbra is az általunk sajnos nagyon jól ismert Gulldén, köré szerveződik a játék és Johanna Alm sérülésével még nagyobb teher hárul a Bukarest ászára. Meglepetésre kimaradt a szűkített keretből klubtársa Torstensson. Nagy problémája az együttesnek, hogy nincs számottevő balkezes lövője, a 20 éves Hanna Blomstrand még tapasztalatlan, így ezt a poszot Ida Odennek és Sabina Jacobsennek kell megoldania. A keret nagy része az erős dán bajnokságban edződik, egyben vannak, masszív hatosfalukat nehéz áttörni. Hétvégén volt szerencsém látni Németország elleni felkészülési mérkőzésüket, ahol tízgólos félidei vezetést elherdálva, a második félidőben a hazaiak kapusát naggyá téve döntetlen állásnál hangzott el a mérkőzést végét jelző hármas sípszó.
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!