Az egyenes kiesés tovább folytatódik, nem is akármilyen meccsekkel. Nézzük csak meg, hogy mik is az erőviszonyok, hogy is állnak, ezen meccsek előtt a csapatok.
Rögtön csapjunk is bele a közepébe, egy Németország – Egyiptom meccsel. Az időpont 16:30, a helyszín a már jól ismert 15.000 férőhelyes Lusail Multipurpose Hall. A „hazai pálya” nem a németek oldalán lesz, biztos vagyok benne, hogy számos egyiptomi szimpatizáns fog kimenni a meccsre, megnézni, mit is tud a csapatuk a németek ellen.
Tábla:
Ezek az egyiptomiak még mindig egy sötét ló. De valahol sötét ló a német válogatott is, hiszen előzetesen nem gondolta őket (szinte) senki a csoport élére. Sőt… úgy volt, hogy ott sem lesznek a VB-n… Ehhez képest rögtön az első körben elverték a lengyeleket, a dánokkal X-eltek (nem sokkal a vége előtt 3 gól fórjuk volt) a többieket is elverték, bár az igaz, hogy az argentinokkal és az oroszokkal is megszenvedtek. Az egyiptomiak sem futnak rossz formát, sőt! A cseheket és az algírokat megverték, a svédektől nem kaptak ki(!) (ez ér annyit mint a másik oldalon a dánokkal való X) és az igaz, hogy kikaptak a franciáktól (de jól játszottak) és a végén izlandtól is (számukra már „szinte” tét nélküli volt), de összességében erős, egységes csapat benyomását keltik. (szerintem a Franciáktól a németek is kikaptak volna) Ideje „szétszedni” a csapatokat. Az mindenesetre itt máris feltűnő, hogy mind a két csapat kevés gólt kap.
Kapusok:
A kapusok terén, enyhén, de a németek javára billen a mérleg nyelve. Az egyiptomiaknak egy jó kapusuk van, (Karim) aki végig védi a meccseket (érdemes rápillantani a kapott lövések számára) a németeknél a feladatokat elosztják, mindkét kapus 1-1 félidőt véd. Ez látszik is, és egyforma teljesítményt is hoznak. 20 hetesből 6ot megfogtak, ami 30%os teljesítmény, ez jó arány. Az biztos, hogy két jó kapus több mint egy, de az is igaz, hogy láttam védeni Karim-ot a svédek ellen… de azért, összességében, ha csak egy hajszálnyival is, de a németeknél jobb a helyzet kapusposzton, az ritka hogy két jó kapus közül egyik se fogjon…
Idézek:
„A németek az ausztrálok kizárása után kaptak szabadkártyát a vb-re, amivel sokak ellenszenvét kivívta a 2007-es világbajnok. A tornára fiatal csapattal érkező germánok erejét nehéz belőni, igazi sötét lovak lehetnek.” „A Német Kézilabda Szövetség nem hosszabbította meg Martin Heuberger szerződését, utódja az izlandi Dagur Sigurdsson lett, aki a szezon végéig még párhuzamosan a Füchse Berlint is irányítja. Korábban pedig már volt osztrák kapitány. Sigurdsson új szemléletet hozott az együtteshez, és sok lehetőséget ad a fiatal generációnak, de természetesen rutinosabb játékosokkal kiegészítve.” „Kapusposzton a Heinevetter, Lichtlein duó kiváló teljesítményre képes. Mindketten jó szezont futnak a Bundesligában. A széleken a világ élvonalába tartozik az együttes, hiszen Gensheimer és Groetzki is klasszis, a mögöttük lévő Sellin és Musche pedig szintén szép karrier előtt állnak. Beállóban (a kieli) Wiencek számít első számú opciónak, a tejfölszőke játékos évről-évre egyre jobb lesz támadásban, míg a védekezése korábban is kimagasló volt.”
Idézek:
,, Egyiptom válogatottja két éve továbbjutott a csoportból, Katarban ezt a teljesítményt nehéz lesz megismételnie. Afrika harmadik számú csapata azonban szokatlan játékstílusával meglepetésre is képes lehet.” A legutóbbi vb óta kapitányváltás történt a nemzeti csapatnál, Assem Daoud helyét Marwan Ragab vette át a kispadon.” A “Fáraók” kellemetlen játékstílusát a magyar válogatott is a bőrén érezhette a decemberi felkészülési mérkőzésen, a pécsihez hasonló teljesítménnyel eredményesek lehetnek a vb-n is. A csapat agresszív védekezésre épít, ahol a kettesek sűrűn kilépnek a falból, emellett külön zavarót is alkalmaznak esetenként. Mindehhez nagyszerű lábmunka szükséges, az egyiptomiak ezt jó kondíciójuknak köszönhetően bírni is szokták sokáig. A védelem tengelyében Ibrahim El Masry a vezér, aki csak a defenzív felállásnál van a pályán, a támadásoknál cserélik. Mögötte a kapuban két kiváló hálóőr áll bevetésre készen. Karim Hendawy az utóbbi időben kiszorította a válogatott rekorderét és csapatkapitányát, Mohamed El Nakibot.” ,, A támadásokat elsősorban Ahmed El Ahmar fejezi be, aki a jobb oldalon átlövőként és szélsőként is bevethető. Az egyiptomiak legismertebb játékosa termetéből adódóan góljai jelentős részét betörésből szerzi, de a lövő-ereje is a helyén van. Az átlövő sorból még a jobbkezes Ali Zein emelkedik ki, aki szintén sok gólt vállal magára. A játékot az irányító poszton Mohamed Alaa szervezi. Fontos elem a támadásoknál a beálló megjátszása, ebből is rendszeresen eredményes az egyiptomi csapat. A vb-n azonban nélkülözni kénytelenek legjobb vonaljátékosukat, Mohamed Mamdouh Shebib ugyanis nem vállalta a katari szereplést. Hiányában Ahmed Abdelrahman és Mohamed Ibrahim oszthatja meg a játékperceket. A szélső posztok némileg vékonynak tűnnek, hiszen a jobb oldalról kimaradt Mohamed Sanad, a másik szárnyon pedig csak Omar El Wakil az egyetlen kerettag. A Jolly Jokernek számító Islam Hassan bevethető több poszton is, így balszélsőként is.”
Az előzetes várakozások: ,,az európai együttesek közül Csehország lehet legyőzhető, Franciaország, Svédország és Izland más kategóriát képvisel” igazak voltak.
Ideje egy pillantást vetni a támadósorokra. Gólszerzők:
Idézek:
,,Uwe Gensheimer számít jelenleg a legnagyobb német sztárnak. A Löwen játékosa a világ egyik legjobb balszélsője, félelmetes képességei vannak, a hiba szó pedig nincs a szótárában. A hétmétereseket is biztos kézzel hajtja végre, emellett pedig a vezér szerepét is betölti. Szinte biztosak lehetünk benne, hogy ő lesz a válogatott házi gólkirálya a vb-n.”
Steffen Weinholdra is húzóember szerep hárul. Jobbátlövő pozícióban neki kell majd szállítania a gólokat, ami mellett a védelemben is helyt kell állnia. Az irányító gondok miatt elképzelhető, hogy többször is szerveznie kell majd a játékot, ami nem okoz számára gondot, hiszen irányító pozícióban is otthonosan mozog és remekül cselez.”
Ugyan a góllövő listán Paul Drux nem szerepel, de a 19 éves játékos az egyik legfontosabb láncszem lehet a vb-n. A komplett balátlövő sor kidőlése miatt kezdőként szerepelt a felkészülés során, amit kitűnő játékkal hálált meg, de a Bundesligában is húzóember lett idén Berlinben. Sigurdsson mester jól ismeri a képességeit, hiszen az ő kezei alatt játszhatta első felnőtt meccseit a Füchsénél. Amit kiemeltem az előző oldalon a táblázatból, az a németek lövési %-a. És azért sok mindent mondhatunk a dán kapusokra, de azt, hogy rosszak lennének, azt nehezen. Szóval nem mindegy kinek dobod a heteseket és ki ellen érsz el 75-80%-ot. De azért El Ahmarra is oda kell figyelni a túloldalon, ne szórja meg magát nagyon.
Összességében láthatjuk tehát, hogy a németek jobb erőkből állnak, viszont elég fiatalok. Ez van hogy előny, van hogy hátrány (tegnap az osztrákoknál a 22 éves színesbőrű szélső rengeteg ziccert hibázott, ha a felét belövi a kihagyottaknak, most nem Katar, hanem a szomszédok lennének ott a legjobb 8 között). Azért van vezéregyéniség is a csapatban, Gensheimer a szélen és Heinevetter a kapuban.
Itt inkább az a kérdés, az egyiptomiak milyen napot fognak ma ki. Ezt nem lehet megjósolni, lehet, hogy végig tapadni fognak, de az is lehet, hogy a németek kiépítenek egy 3-4 gólos előnyt, amit végig tartani tudnak. Mivel a fogadóirodák sem látnak akkora különbséget a két csapat között, hogy most érdemes legyen hendiből indítani az egyiptomiakat, így megelégszem egy sima német győzelemmel is, ami 1.35 környékén mozog. Aztán max több lesz közötte, de igen kíváncsi vagyok, hogy ez a csapat teher alatt hogy játszik. Nehézkesen, vagy világklasszis szinten.
Ma van meccs bőven, nem fogok mindről írni, csak ami engem érdekel, érint, lehetőséget látok benne. (Pl. az izland – dán meccs nem érdekel, nem érint, mert már 3x szivatott meg az izlandi csapat, ugyh. ideje tanulni a hibákból, az a meccs nekem kihagyó, és akkor nem fog fájni fejem. Nem foglalkozom továbbá a korábban kezdődő Chilei, Algír és Fehérorosz meccsekkel sem, lejátsszák őket, helyosztók, vége lesz.)
A sorban a következő mérkőzés a Lengyelország – Svédország találkozó, amit, a már ismert Ali Bin Hamad Al-Attiyah Arénában játszanak, de nem 7000néző előtt. Ez a meccs is 16:30-kor fog kezdődni. Ma a 4ből 3 meccset is lead a Sp.TV, a németek meccsén kívül mind a 3 találkozót nézhetjük, igaz, az esti meccseket egyidőben a SpTV1 és 2 csatornáján. És itt jön be megint az, hogy a németek fizetőssé tették a kézi közvetítést, tuti, hogy nem véletlenül pont a németek meccsét nem adják. Helyette az „NFL, Pro Bowl, ism” fog menni, a 2es csatornán, az a Pro Bowl, amit ismétlésről már tuti senki se néz meg. És amúgy is csak egy gálameccs, ha jól tudom. Szóval senkit nem érdekel az a meccs, nyugodtan lehetne a németek meccsét adni, csak hát a Sky TV-nek akkor perkászolni kell nem keveset… ugyh a sport tv-nél most nagyon szurkolnak hogy a németek essenek ki és még csak véletlenül se jussanak el se az elődöntőbe se a döntőbe mert akkor nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni a mi kis tv társaságunknak… no, de ne kalandozzunk feleslegesen, a következő számomra érdekes meccs a lengyel – svéd.
Tábla: FENTEBB
Látható, hogy igazából a C csoportot a svédeknek kellett volna a gólarányuk alapján (is) megnyerni, de egy ki-ki meccsen, köszönhetően G.Joli 9/9 hetesmutatójának kikaptak a franciáktól. Pedig végig jól játszottak és több góllal is vezettek. Egyiptom ellen felálltak -5ről, még vezettek is, aztán egy kis bírói ténykedésnek köszönhetően az a meccs X lett. A védelmük kiváló, a 109 kapott gól nagyon kevés. A lengyeleknél, ami szembetűnő, az az, hogy az argentinokat és az oroszokat is csak eggyel tudták megverni. Az megállapítható, hogy bár a svédek jók, érzésem szerint a lengyelek egy kiegyensúlyozottabb, ennél fogva,
erősebb meccseket igénylő csoportból jöttek. Azt nem mondom, hogy erősebb csoportból, de nehezebb csoportból. Ez ma könnyen előnyükre válhat, de azért ne feledjük el, hogy a németektől és a dánoktól is kikaptak. A svédek erősek, de a szorzók is azt mutatják, hogy most igazából mindenki kivár, mi lesz a svédek sorsa. Ezt box-nyelven úgy hívják, „vajon bennük maradt-e az ütés” amit a franciák elleni meccs okozott. Szerintem, ha a franciákat megverték volna, most nem 1.60at fizetne a svéd siker, hanem 1.15öt…
Kapusok: FENTEBB
Idézek: ,, A kapuban Mattias Andersson a legmagasabb szintet képviseli, míg a válogatottban Sjöstrand sem a Kiel-i teljesítményét szokta hozni. Appelgren és Palicka pedig még a keretbe se fért be, remek kapusokkal rendelkeznek az északiak.”
,, A kapuban lassan egy évtizede Slawomir Szmal a korlátlan úr. Bundesligás pályafutása alatt top hálóőrnek számított, most némi hanyatlás után kezdi visszanyerni akkori formáját. Szmal élő legendának számít hazájában, szinte elképzelni sem tudják, mi lesz akkor, ha egyszer visszavonul. Mi tudjuk: a szegedi, Piotr Wyszomirski veszi át a szerepét.”
Kapusposzton az eredmény nálam döntetlen, én láttam már Wyszomirski-t, ha lehúzza a rolót. Bár kétlem, hogy ilyen fiatalon ekkora tétnél ő kezdene, de ki tudja. Szmal kicsit olyan, mint nekünk „Nándi” a Fazekas, vannak kiemelkedő meccsei és van, amikor szürkébb. A svéd hálóőrök kiegyensúlyozottabbak.
Támadók: FENTEBB
Látható, hogy a svédeknél több olyan meghatározó játékos is van, akire nagyon oda kell figyelni. Elég csak a Kiel-i Niclas Ekbergre gondolni a jobb szélen, vagy a balszélső szegedi „Kálmán”-ra aki felkanyarodásból és így átlövésből is iszonyat veszélyes. (mivel magas) ,, A balátlövő pozíció tűnik egyedül gyengébbnek a nemzetközi mezőnyhöz képest, hiszen két ifjonc, Viktor Östlund és Markus Olsson szerepelhet itt.” Ebből az idézetből is láthatjuk, hogy az ifjú titán, Östlund bizony jól megállja a helyét, 4-et vert a franciáknak is.
Összességében azt mondom, hogy a svédekre adott szorzóban van érték, ugyanakkor a lengyelek nagy küzdők, így könnyen döntetlenbe (ismét? J) torkollhat a meccs. Ezért fogadás terén én bebiztosítom magam döntetlenre is, azt mondom X2. Ez valahol 1.30, 1.35 környékén lesz.
Mint már említettem, az Izland – Dán meccsel nem kívánok foglalkozni, természetesen a dánoknak (papíron) sokkal jobb csapatuk van, de ezek az izlandi gyerekek képesek lehetnek bármire, 10-el kikapni, 3-al nyerni… Északi népek fergeteges csatája lesz ez a mai, magas színvonallal és korántsem biztos, hogy könnyed dán továbbjutással. NEM tippelek rá.
Így a következő meccsem ezen a szelvényen a Francia – Argentin összecsapás lesz.
A kezdés 19:00, a helyszín: Ali Bin Hamad Al-Attiyah. Mit várhatunk ettől a meccstől?
Tábla: FENTEBB
Csalóka az a francia veretlenség… jó, az algírok azok ősi ellenségek, ment a bunyó, 6góllal nyertek a franciák (nem sok). Az akkor még shit formában levő cseheket 3 góllal elverni nem volt nagy mutatvány. Aztán egyiptom sem játszott rosszul ellenük, izlandtól meg a svédektől meg majdnem kikaptak. Igaz hogy 3 pont és veretlenség lett ebből a két meccsből, de könnyen lehetett volna 0pont és két vereség is. Omeyer az Omeyer, sokszor szidtuk már, sokszor dicsértük. Egy biztos, az Argentinok pontja a dánok ellen és -1gólos veresége a lengyelektől intő jel lehet a franciák számára. Góliát és Dávid harca lesz ez.
Idézek:
,, Franciaország célja egyértelműen az aranyérem megszerzése Katarban, aminek köszönhetően újra összejönne nekik a „Grand Slam”, azaz, hogy mind a három fontos címnek (olimpia, vb, Eb) ők lennének az egyidejű birtokosai. Claude Onesta, a gall csapat legendás trénere a “győztes csapaton ne változtass” elv mentén alakította ki világbajnoki keretét, szinte egy az egyben a dániai névsort akarta kivinni az idei tornára is. Ezt a forgatókönyvet némileg átírta Luc Abalo sérülése, így a vb-n a Guillaume Joli, Valntin Porte duó oldja meg a jobbszélső posztot. Előbbi remekelt a felkészülés alatt, Wetzlarban is jó szezonja van. Porte jobbátlövőként csillogott az Eb-n, de annak idején szélsőként kezdte karrierjét. A másik szárnyon Michael Guigou lesz az első ember, Samuel Honrubiának egyébként sincs jó éve a PSG tagjaként. Beálló poszton Cédric Sorhaindo tündökölt az Eb-győzelem alkalmával, nagyon jó százalékkal használta ki a helyzeteit, vele vélhetően Katarban sem lesz gond. A kapuban természetesen Thierry Omeyer áll majd, akinek most sem lehet megkérdőjelezni a helyét. Az igazán ütős csapatrészek belső posztokon vannak a franciáknál, hiszen olyan választék áll Onesta rendelkezésére, hogy a cseresorral is esélye lenne a világbajnoki címre: Nikola Karabatic, Daniel Narcisse és Xavier Barachet alkotja majd az alapcsapatot, míg a padon lévők, Jérome Fernandez, William Accambray, Kévynn Nyokas és Mathieu Grébille is iszonyatos játékerőt képviselnek.”
,, A “Gladiátorok” a tavaly nyáron megrendezett Pánamerikai Bajnokság megnyerésével jutottak ki a világbajnokságra. Az uruguay-i tornán Argentína messze kimagaslott a többiek közül, minden meccsén 10 gól feletti különbséggel győzött, még Brazíliát is 30-19-re megverte a fináléban. Az argentinok keretének gerince európai klubcsapatokban kézilabdázik, többnyire Franciaországban találtak maguknak második otthont. Mind 8 légiós a francia bajnokságban keresi a kenyerét, igaz, néhányan a második vonalban.”
A kapusokra most külön nem térnék ki, valószínűleg ez lesz az a poszt, ahol a franciák megnyerik a mai meccset.
Támadás, góllövés: FENTEBB
Látható, hogy a két argentin szélsőre bizony nagyon oda kell figyelni. ,, Az argentinok kezdősora viszonylag erősnek mondható, ha jól megy nekik a játék, bárkit képesek megszorongatni. A cserék azonban már nem érik el ugyanezt a szintet, ezért egy sorozatterheléses tornán nehéz lesz egyenletes teljesítményt nyújtani.” Összességében azt gondolom, hogy a formán kívüli Karabatic-al felálló franciák könnyen egy „Horvát-Brazilon” találhatják magukat, ahol bizony küzdeni kell a továbbjutásért. Mindenesetre az alap szelvényen bebiztosítottam magam és azt mondom, ez az argentin csapat ma nem kap ki 8-al a franciáktól. Erre, a tegnapi brazilhoz hasonlóan, 1,4 körül fizetnek a bukik. Van egy bónusz szelvény is, ami, hogy ha be fog jönni, nagyon fogok neki örülni. A franciák rossz és a csehek jó formájára alapoz, de egy kis aprónál többet, sajnos nem ér.
És akkor a fogadások:
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
Pá.
Meg csapat tagok nyilatkozatait hogy épp mit gondolnak ? Felesleges, ki olvassa el ezt a sok rakás szart ?
Annyira azon az elven vagyok hogy egy elemzés 3 részből áll Bevezetés, Csapatok ( tárgyalás ) Összegzés és kész... nem hosszaságra hanem minőségre kell menni nem olvassák el ezt a sok fost...
Legközelebb szerintem figyelj oda és meglátod jobb lesz...
Bevezetés - Felvezető kedvcsináló az elemzésedhez mégis miről van szó
Tárgyalás - Mik azok, amelyeknek feltétlenül itt kell szerepelnie: a csapat távoli és közeli múltja, sikerei, tradíciók, mentalitás, évadbeli célok-kilátások. Ezek lényegében átkötik a bevezetést, ráhangolják az olvasót a mélyebb és fontosabb mondanivalóra.
Összegzés - Itt mindent összegezve törmören a tipp
Kész , csüsz ennyi, nem kell a sok fos tartalom amit te szarsz ide sok rizsa rizsa rizsa....
http://www.scribd.com/doc/253741431/Katar-VB-12-nap