Szombaton kezdődik Dániában a 22. női kézilabda világbajnokság, a logo változásból is láthatjátok, hogy ezt a hetet már az eseményre való felkészülésnek szentelem, persze, ha akad a héten kihagyhatatlan opció azt meg fogom veletek osztani. Hétfőn megismerkedünk a részt vevő csapatokkal, a lebonyolítás rendjével és megnéztük a helyszíneket is. Keddtől pedig minden nap górcső alá veszek egy-egy csoportot és némi esélylatolgatásra is vállalkozom. Lássuk ma a B csoportot.
A B csoportot Kuba, Svédország, Hollandia, Lengyelország, Kína és Angola alkotja. Érdemes jól szemügyre venni őket, hiszen a magyar válogatott innen kap ellenfelet majd a nyolcaddöntőben. A mérkőzéseket Naestvedben, a 3200 néző befogadására alkalmas Naestved Arénában rendezik.
Kuba a 2015-ös hazai rendezésű Pánamerikai-bajnokság ezüstérmeseként kvalifikálta magát történetének harmadik világbajnokságára. Legutóbb 2011-ben a brazíliai világeseményen a csoportkörben még csak pontot sem szerezve (Kuba- Brazília 21:37, -Franciaország 18:38, -Románia 27:33,-Japán 24:32, -Tunézia 29:32) végül csupán Argentínát és Ausztráliát megelőzve a 22. helyen végeztek. Múlt héten franciaországi tornán vettek részt, ahol a házigazdák 37:18, a románok pedig 36:23 arányban verték őket, Láthatjuk tehát, hogy a négy évvel ezelőtti különbség nem csökkent a csapatok között. Vannak azért ügyes játékosai, például a Pánamerikai-bajnokság gólkirálynője Reyes, vagy a 43 gólig jutó Rizo. Nagy dolgokat ne várjunk tőlük, az európai csapatok bármelyike stabilan verné őket tízzel. Jó genetikával megáldott lelkes, atletikus, de taktikailag képzetlen társaság, akiknek gondjaik lehetnek a sorozatterheléssel is. A csoportban az utolsó helyre várom őket.
Svédország Horvátország kétszeri legyőzésével ismét tagjai a világelittnek. A 2013-as szerbiai VB-ről a lengyelek ütötték el őket, a tavalyi EB-n viszont az elődöntőben többek között Gulldén 7 és Oden 6 góljával Montenegrót legyőzve bronzérmesek lettek. Múlt hétvégén felkészülés gyanánt a norvégiai Mobelringen kupán mutatták meg magukat. Az oroszok és a norvégok verték őket, Hollandia viszont nem bírt velük. A csapat motorjai a Bukarestben játszó és az előző EB gólkirálynője Gulldén, és a szintén bukaresti Torstenson, akit Svédországban többször az év játékosának választottak, valamint a Midtjylland átlövője Ahlm. Gyors, kemény skandináv kézilabdát játszanak hatalmas erejű átlövőkkel. A szinte hazai pályán csoportgyőzelmet várok tőlük.
Hollandia A hollandoknak a csehek testén át vezetett az út Dániába. Két éve Szerbiában a 13. helyen végeztek, úgy, hogy a csoportjukban legyőzték Kongót és Dominikát, viszont kikaptak a franciáktól, Dél-Koreától és Montenegrótól. A tavalyi EB-n a 7. helyet szerezték meg. A svédekhez hasonlóan szintén részt vettek a Mobelringen kupán, ahol kikaptak a házigazda norvégoktól, az oroszoktól és a svédektől is, igaz nem nagy különbségekkel. A holland női kézilabda sokat fejlődött az elmúlt években, legjobbjaik már Európa élcsapataiban játszanak. Az irányító, átlövő Nycke Grott és a beállós Yvette Broch a Győrt, míg a balátlövő Abbingh a Baia Mare csapatát erősíti. Kemény, precíz és fegyelmezett játékot játszanak, amit skandináv gyorsasággal fűszereznek. Képesnek tartom őket a lengyelek legyőzésére és a svédek megszorongatására, ami a csoportban 2. helyet érhet.
Lengyelország az ukránokat oda-vissza verve jutott ki a világbajnokságra. Az előző világbajnokságon Kim Rasmussen vezetésével történetük legjobb szereplését könyvelhették el. A csoportmérkőzések után a nyolcaddöntőben Romániát, az negyeddöntőben a franciákat verve jutottak az elődöntőben, ahol a házigazda szerb válogatott megállította őket. A bronzmérkőzésen a dánokkal sem bírtak, így a 4. helyen végeztek. Tavaly aztán betliztek az Eb-n, csak a 11. hely jutott nekik. Múlt héten Montenegrót látták vendégül előkészületi mérkőzésen és le is győzték őket 28:26 arányban, csalóka ez az eredmény, szerintem a hegyi szerbek eldugták a játékukat. A keret nagy része otthon játszik, két meghatározó játékosa a balátlövő Kinga Achruk (lánykori nevén Kinga Byzdra) A Buducsnoszt játékosa, Kudlacz pedig a Ferencváros volt csoport ellenfelét a Lipcsét erősíti. Nagyon hiányzik a csapatból a Larvik játékosa Alina Wojtas, aki még áprilisban a Thüringer elleni BL negyeddöntő első mérkőzésén szenvedett keresztszalag-szakadást. Tapasztalt masszív csapat a lengyel, magabiztos alapjátékkal, extrát nem várok tőlük, a hollandokkal kell szerintem megküzdeniük a csoport második helyéért.
Kína a 2015-ös jakartai Ázsia-bajnokság bronzérmese 1986 óta a VB-k állandó résztvevője. Szerbiában a csoportkörben ugyan legyőzték Algériát 2 góllal, de vereséget szenvedtek a brazil, a szerb, a dán és a japán válogatottaktól, végül a 18. helyen kötöttek ki. Felkészülés gyanánt háromszor mérték össze erejüket Dél-Koreával, két döntetlen mellett, egyszer nem jutottak dűlőre. Ezen kívül lengyel és dán klubcsapatokkal gyakoroltak. Nálam ők az utolsó előttiek a csoportban.
Angola a 2014-es Afrika-bajnokság bronzérmese. Szerbiában a csoportkörből továbbjutva a nyolcaddöntőben a németek győzték le őket 29:21 arányban, az összesítésben végül a 14. helyen végeztek. Múlt héten a gijoni tornán vettek részt, kikaptak a spanyoloktól és a dánoktól, de Tunéziát megverték. Kispadjukon az a Florencio Joao ül, aki 2012-14 között a portugál női válogatottat irányította. Az ő kezébe került az angolai női szakág egészének koordinálása, munkájának első eredményeként az U17 Vb-n a figyelemre méltó 4. helyet érte el csapatával. A válogatott tagjai egytől-egyig otthon játszanak, mégpedig a négy legjobb csapatban. Vájtfülűeknek talán mond valamit a Luisa Kiala név. Ha minden összejön, képesnek tartom őket arra, hogy az egyik európai csapatot alaposan megszorongassák , a csoportban a( harmadik) negyedik helyre várom őket .
Mára is legyen valami: Plock, Morrazo Cangas, Montpellier.
Good Luck!
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
Kolding jó lehet ma vagy inkább ne erőlködjek vele?