Immáron negyedik éve a versenyidény korai szakaszában, január 31. és február 3. között kerül megrendezésre a Dubai Tour, melynek az összetett győztese a Circle of Star trófeával, és persze csinos summácskával gazdagodik. 2014-ben a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) úgy határozott, hogy a közel-keleti, sivatagos versenyek közül a Dubai Körverseny is megkapja a kiemelt kategóriás besorolást. A viadalt a Giro d’Italiát is rendező RCS Sport szakmai felügyelete mellett bonyolítják le minden év február elején.
A versenyről:
- A kiemelt kategóriás versennyé történő előrelépés jelentősége a mezőny összetételében van, hiszen így a peloton 70%-át Pro Tour-csapatok adják. Ahogyan tavaly, idén is rengeteg sztárcsapat és versenyző jelen lesz. Az összetett elsőségre azok a versenyzők a legesélyesebbek, akik jól sprintelnek és bírják a kisebb emelkedőket is, illetve valamelyik egynapos, klasszikus-menő is megnyerheti a trófeát, amennyiben a sprinteken nem kap súlyos másodperceket. Olyannyira a dugattyúlábúakról szól ez a versengés, hogy 2015-ben Mark Cavendish, tavaly pedig Marcel Kittel végzett az összetett első helyén.
Szakaszok:
- Mivel Dubai és a környék földrajzi adottságai meglehetősen behatároltak, ezért bátran kijelenthetjük, hogy a sprinterek versenyéről beszélhetünk, amely most is, ahogyan általában négy etapból áll és vagy a csillogó-villogó, impozáns Dubai útjain, vagy a környező sivatagban zajlik. Ami ezt a versenyt nehézzé teszi, az egyrészt a szél, másrészt az állandó hőség. A szél és a szélezések, aki összetettet akar nyerni, végig résen kell lennie, nem engedheti meg magának, hogy pihenjen valahol a mezőny közepén. Ami a szakaszokat illeti, az első kettő és a harmadik tükörsima útvonal, 125 és 200 km közötti távolságokat álmodtak meg a szervezők. Ezeken várható ugyan szökés, de őket mindenképpen befogja majd a peloton és az etap végén látványos mezőnyhajrá várható. A negyedik etap a királyszakasz, ami 172 km hosszú és némiképp kilóg a sorból, hiszen akkor kikerekeznek a sivatagba, ahol mintegy 120 kilométer után kisebb dimbes-dombos vidék terül el. Itt megmásznak több ilyen dombocskát is, a befutó pedig a Hatta Dam tetején lesz, ami nem túl magas, viszont az utolsó 300 méteren a 17%-ot is eléri. 2015-ben John Degenkolb nyert itt és idén is olyan versenyző fogja a kezeit az ég felé lökni örömében, aki nemcsak jól sprintel, hanem remekül bírja a rövid, ám meredekebb dombokat!
3. szakasz: Dubai – Al Aquah, 200 km (sík)
- A második szakasz is mezőnyhajrával ért véget, a hajrában Kittel ismét nyerni tudott. A mai szakasz a leghosszabb mind közül, a szintkülönbséget tekintve egy enyhe emelkedő van a közepén, mintegy 330 métert jelent. Nem fog gondot jelenteni senkinek. A menet végére várhatóan ismét mezőnyhajrá lesz.
Tippek:
Szakaszgyőztes: Mark Cavendish - 4,50 Cavendish 2. lett (Degenkolb nyert)
Párosítások:
- Cavendish jobb mint Viviani - 1,40 Cav 2., Vivani
- Matteo Trentin jobb mint Daniel Oss - 1,66
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
Degenkolb komoly sprintben lett 1., Cavendish 2.