Az alábbi cikkben összefoglaltam az első körben draftolt játékosok szezonját. Kiváncsi vagyok, nektek mi a véleményetek az újoncokról.
Üdv NFL rajongók!
Hoztam egy kis olvasmányt kedvenc sportágunk témakörében. Minden szezonnyitó cikkem, a draft első körének kiértékelés, idén írtam egy összefoglalót is, ezen játékosok szezonjáról. Övék a jövő, érdemes figyelni őket, beszélgetni róluk.
A playoff előtt szeretnék még írni cikket, ha lesz időm. Akinek van jó témája írja meg kommentbe, miről olvasna, beszélgetne szívesen. Tervben van még szombat előtt az alapszakasz összefoglaló, egy power ranking keretében mutatnám be, hogy sikerült a 32 franchise idénye. Várom a további ötleteket!
A draftkiértékelőben megpróbálom előtérbe helyezni a játékosok munkásságát, nem vegyítve a csapat teljesítményével.
Vannak videók, amiket az NFL korlátoz és csak a youtubeon megtekinthetőek, így néhol csak link formájában jelenik meg a tartalom, de NFL rajongóknak megéri kattintani (csúnyán nézne ki a szürke hátteres youtobe kép, megtekintés a youtube-on felirattal).
1/1 Panthers: Bryce Young Qb
Az 1/1-es kiválasztottat maga Trevor Lawrence segített "bemutatni". Az egykori elsőként draftolt irányító, kedves szavakkal bátorította Youngot, aminek a tartalma röviden annyi volt, anno ő is így kezdte, szinte értékelhetetlen újonc szezonnal, de, ha hisz önmagában és a csapatában akkor ez hamarosan változni fog és minden jó lesz. Idővel elmúlik a görcsösség, minden lazábban megy majd. Lawrence hasonlóan egy mélyről építkező Jagsbe csöppent bele, ugyanaz a helyzet Bryce YOungnál is. 170 passzolt yard átlagban, 11 TD, 10 IC, finoman szólva se lehet elfogadhatónak nevezni, de nála tényleg meg kell említeni a körülményeket. Nehéz úgy jól játszani, ha egész meccsen a földbe verik a bucidat. Két győzelemmel zárt, szégyenbe nem maradt, de mennyivel jobban nézett volna ki a Packers elleni csodás teljesítmény, ha behúzzák azt a mérkőzést...23/36 312 yard, 17 futott yard, 2 td passz, eladott labda nélkül. Már a hajam égnek áll mikor előjön a téma, hogy mi lett volna, ha idekerül Stroud és a Texans viszi Youngot, felesleges ezt ecsetelni, meg feltételezésekbe bocsátkozni, én se ragozom heteken át, hogy mi lett volna, ha Miamiba jövök a világra :D Időre és türelemre van szükség Younggal és a Panthersel szembe, biztos, hogy ennél sokkal többet tud és idővel kijön belőle.
1/2 Texans: Cj Stroud Qb
Kár egy betűt is írni róla, nincs mit ragozni, HIHETETLEN ZSENI! Nem tudom mivel kezdjem, újonc rekord a 470 passzolt yardja egy mérkőzésen (game winning driveal együtt), újonc rekord, hogy NFL karrierjének első 177 passzából nem lett interception (Prescott tartotta előtte), érdekesség, hogy az első interception-ét már visszahordás közben visszaszerezte egy kierőszakolt fumble-el a Texans támadósor. Sérülés és kihagyott meccs ellenére 4108 passzig jutott 64%-os pontossággal, 23-5 a TD-INT mutató, emellett van 167 futott yardja, amiből 3 td született, sőt 0 yardos elkapása is van... Lassan rúgni és védekeznie is neki kéne. Tényleg nincsenek rá szavak, az év top 3 újoncában tuti benn van, ráadásul a visszatérése kellett, hogy playoffba jussanak, még mindig nem ért véget a szezonja, a jövő egyik legnagyobb sztárígérete előttünk fog felnőni.
1/3 Texans: Will Anderson Lb
Mekkora húzás volt feltradelni Will Andersonért. Stroud mellett sikerült a védelembe is hozni egy extra újoncot. 7 sackig jutott a passzsiettető, Sheldon Rankinst is lenyomta házon belül. És ennél csak tapasztaltabb lesz Anderson...retteghetnek az ellenfelek. 1v1-ben nehéz tartani, mert erőből nyomja be ellenfelét, de nem csak a zseb szűkítésben jeleskedik, egyenesen átmászik a támadófalemberén. Az alábbi linken van egy igazán jó példa erre, bár itt a running back próbálja meg feltartóztatni...na ezért ne engedd át blokkolatlanul Andersont!
https://www.youtube.com/shorts/LyySW9sLBE0
1/4 Colts: Anthony Richarson Qb
A valaha volt legatletikusabb játékosként harangozták be, aztán hamar harangoztak neki... Szegény srác négy mérkőzésen játszott, azokon se mindig végig, ugyanis hamar benyelt egy agyrázkódást, utána a vállsérülést, így jöhetett a műtét és a szezonjának vége lett. Az egy dolog, hogy jövőre visszatérhet, de ez nyomtalanul nem tűnik el hamar, ne, hogy a teljes karrierjét befolyásolja, főleg, hogy a dobóvállát érte a baj.
1/5 Seahawks: Devon Witherspoon Cb
A szájhős fiú kellemes szezont hozott, kivette a részét mindenből, bár igazán extrát semmiből nem hozott. Amiben kiemelkedik, az a passzvédekezés és a nagy ütések. Ne a labdaszerzést várjuk tőle, vagy jól emberezik, vagy, ha feljebb kell lépnie, azonnal kiüti a labdát elkapó játékost, szóval Witherspoon egy fajta garancia, hogy ne legyen elkapás után yardszerzés. Életveszélyesen nagyot üt DW, aztán persze megy a munka szájjal is, hogy ő mekkora májer. Jó értelembe véve rosszfiú, inkább élvezi a nagy védekezéseket, minthogy ostobán szájaljon. Aki szereti a csontzenét, annak ajánlom megtekintésre az alábbi videót.
https://www.youtube.com/watch?v=Zm_9bUn8azs
1/6 Cardinals: Paris Johnson jr. OT
Megosztó értékelést kapott, vannak jó dolgai, de sokat hibázok. A Falcons elleni mérkőzés volt a követendő példa, ahol leradírozta a vele szemben álló védőt. Rengeteg zászlót dobnak rá, tipikus újonc hiba, elizgulja a helyzeteket, márpedig az OT-re dobott zászlók általában elintézik a támadó drive sorsát. Van hova fejlődnie, de képes rá.
1/7 Raiders: Tyree Wilson De
Tyree Wilson az egyik újonc, aki nem jutott kiemelkedő szerephez, ráadásul csak cserejátékosként alkalmazták. 3.5 sack, amit fel tud mutatni, nem vele van bajom, de ez egy elpazarolt pick volt a Raiderstől, főleg, hogy van ott ezer baj, erre az első körös cetlivel húznak egy sablont...
1/8 Falcons: Bijan Robinson Rb
Szépen telerakta magát ígéretes fiatal játékossal a Falcons, Bijan is illik a sorba. Ha csak Robinsont nézzük, tegyük félre, hogy qb poszton betliznek szépen és a főedző sem ok nélkül lett reptetve. AZ 1/8-as futó végül nem lépte át az ezer yardot futásból, de közel járt hozzá, megjegyezném, Allgeier és Patterson is aktív tagja volt a rotációnak, ez is közre játszott. Igazi két pólusu játékos, 4 futott TD-je mellett volt 3 elkapott hatpontosa is, az utolsó fordulóban 103 yardot szerzett ELKAPÁSBÓL, 71 yardos touchdownal, bár a rövid passz után más dolga nem volt mint végigfutni a vonal mentén. Teljesen elégedett vagyok a sráccal.
1/9 Eagles: Jalen Carter DT
Az év újonc védője díj fő esélyese, annak ellenére, hogy alig volt kezdő! Nem a szerelésekben jeleskedik, nem tüzet oltani van a pályán. Rendre odaér a qb-ra (qb hit stat külön kiértékeléssel bír a ligában), negatív yardos szerelései vannak, 6 sackel zárt, két kierőszakolt és egy visszahordott fumbleje van, amit a Cowboys ellen egészen a célterületig cipelt. Döntőzött tavaly a Phillye, erre húzhatnak 1/9-en, ráadásul ekkorát, szép munka! A szezon második felében szétesett a teljes csapat, az offensel az élen, ezen elúszhat Carter DROY díja is...
1/10 Bears: Darnell Wright OT
Picit más feladatköre van, mint a feljebb említett OT-nek, Darnell Wright picivel jobb adatokat hoz, de maradandót nem alkotott. Állandóan a változásokhoz kell alkalmazkodnia, idén pl. nem csak egy irányítónak dolgozott, ráadásul a Bearsnél Fields jövője kérdéses, ha 1/1-en elviszik Calebet, megint átalakulhat DW szerepe. Egyelőre türelmesen várnék az ő értékelésével.
1/11 Titans: Peter Skoronski OT
Kalandos volt Skoronski szezonja, hamar összeszedett egy "betegséget", aztán irányítót váltottak mögötte, szépen csendben elvan a srác. Sok okosságot még nem tudtunk meg róla, így őt ennyivel lezárnánk, de, ha már a Titansnél vagyunk, Will Lewisról ejtsünk pár szót. A második körös irányítót a top 10-be várták, aztán nagyon hátra csúszott. A Tennesse nem dobta a mélyvízbe egyből, de szeptember végén pályára dobták. 4 TD passzal jelentkezett be a ligába, Hopkinsal hamar megtalálta az összhangot. Ez az álomrajt aztán átment picit lapos játékba, Henry mellett nem könnyű villogni. Úgyfest a sztárfutó távozik a csapattól, így felértékelődik itt is a qb poszt, kérdés, hogy Vrabel nevezi majd ki a játékost (szerintem igen), és, hogy kap még esélyt Tannehill, vagy Lewis elnyerte a bizalmat?
Update: A CIKK ÍRÁSA KÖZBEN OLVASTAM, VRABEL FŐEDZŐ KIRÚGVA
1/12 Lions: Jahmyr Gibbs Rb
Bijan után a második kiválasztott futó, ő sem érte el az 1000 yardot, de nem ez a lényeg. Második számú running back-ként 945 yard, 10 TD, 5,2-es átlag. Vadállat a srác. És még csak most jön a playoff. A draft egyik legjobb húzása volt Gibbs, amennyiben a playoffban is villog, az lesz csak az igazán extra. Elkapónak sem gyenge, több 50 yard körüli mérkőzése volt. Top meccsei: 100 futott yard, 152 futott yard, betyáros. Neki is lassan született meg az első TD, de azóta termel szépen. Van amit még gyakorolni kell:
1/13 Packers: Lucas van Ness DE
Anno írtam róla, hogy rotációs rendszerben játszott, ez is közrejátszott benn, hogy első évében nem kapott helyet a kezdőben. Preston Smith jó mentora lesz Nessnek, de sok idő kell mire beérik. Örök emlék marad számára, hogy élete első meccsén szerezte első sack-jét az NFL-ben.
1/14 Steelers: Broderick Jones OT
Beváltotta a hozzá fűzött reményeket a srác, szépen fokozatosan mászott fel a szamárlétrán, a Ravens elleni első meccs game winning TD-nél fontos munkát végzett, pedig akkor került be a kezdőbe a Tackle. Bár a qb kérdés fenn áll a Steelersnél, Jonesnak mindegy kire kell vigyázni. Az eddig említett támadófal emberek közül őt tartom a legjobb húzásnak.
1/15 Jets: Will McDonald IV DE
Most jön vissza a szitu, hogy ebbe belenyalt a Jets. Nem sikerült extrát húzni McDonalddal, közrejátszott egy kis kihagyás is, de nagyon lehetőséget kap a cserepadról. Frusztrálja is rendesen az újoncot. A draft egyik legnagyobb csalódása egyelőre. Saleh védelmébe nehéz bekerülni, sokat kell dolgoznia a srácnak, ha többet akar játszani.
1/16 Washington: Emmanuel Forbes Cb
Washington szurkolóként kéne ezt értékelni....jaj. Nem vagyok megelégedve, bár az egész szezon egy nagy nulla a 2-0-as rajt óta. Egyetlen örömöm, hogy az 1/2-es draft a miénk, na, de vissza Forbesra. Bekövetkezett amitől féltem, sokkal több nagy játékot csináltak rajt, mint ami neki sikerült, rutinból verték el állandóan. Szenvedett az egész csapattal együtt, kiállítása is volt (bár számomra picit erősnek tűnt az), sérüléssel is bajlódott...sokkal többet vártam tőle, talán az új vezetőség és felfogás az ő játékán is segít.
1/17 Patriots: Christian Gonzalez Cb
Szeptember legjobb újonc védője, egy interception és véget ért a szezon...Vállsérülést szenvedett, megműtötték, a tinisztár várhat a következő szezonig...Röviden összefoglalva ennyi. Azért a Tua elleni IC jól fest.
https://www.youtube.com/watch?v=JgKn1FS11X8
1/18 Lions: Jack Campbell Lb
Szintén egy remekül sikerült pick, főleg, hogy a Lions korábban megerősítette a támadósort is Gibbsel. Campbell túl van pörögve picit, sokszor rá kell szólni, hogy álljon le, mert mindenhol ott akar lenni. Nagyon dícsérik a társak, csak a túlbuzgósága fárasztó :D Jó dolog, amikor a negatív tulajdonságod is pozitív. Kipróbálták több pozicióban és mindenhol elvégzi a rá szabott feladatot. Anzaloneval remek párost alkotnak, a rövid szitukat rendre lekapcsolják. Picit lefékezi az agyát és még jobb lesz a játéka.
1/19 Buccaneers: Calijah Kancey DT
Egy sérülés miatt október közepén kezdte meg normálisan a szezont, de akkora igazán jól játszott, novemberben a hónap újonc védője díjat is behúzta. Vita Vae mellett jól el van Kancey, ám most jön a neheze, az Eagles elleni playoff mérkőzés. Nem ez a szezon fogja beárazni a játékost, de kezdésnek megfelelő teljesítményt hozott, a következő lépés, hogy egy egészséges szezont végig toljon.
1/20 Seahawks: Jaxon Smith-Njigba Wr
Metcalf és Lockett mellett nem a legkönnyebb érvényesülni újoncként. Njigba lassan rázódott bele, a hatodik fordulóig kellett várni, hogy TD elkapása legyen és akkor volt az első 50 yard feletti találkozója. A munkamegosztás jellemző a Seattlere, a nagyobb sztárok egy fokkal nagyobb szerepet kaptak, mint a rookie wr. Szépen lassan belejön majd a srác, a hosszabb útvonalakon való használhatóságán kéne fejlesztenie picit, sok a rövid yardos elkapása, ami után nem nyitnak elég teret neki. Azért ez az egy kezes jól nézett ki:
https://www.youtube.com/watch?v=qgMV-oq2E04
1/21 Chargers: Quentin Johnston Wr
Pont az lett belőle, amit vártunk, igazából segíteni nem tudott ő se a csapaton. Egyből bedobták a mélyvízbe, ennyi sérült mellett nem is csoda. Kevésszer használták, így nem csoda, hogy nem sikerült nagyot alkotni. Legjobb meccse 91 yardos volt, 2 td-t rakott a közösbe. Amíg a veteránok ott vannak a Chargersnél, addig nem Johnston lesz a középpontban, később jöhet el az ő ideje.
1/22 Ravens: Zay Flowers Wr
Újoncként élete első meccsig szórták labdával, mint az őrült, meghálálta a bizalmat. 5 db 70+-os meccse volt, ha az elkapott yardokat nézzük, a Miami ellen 100 fölé ment egy 75 yardos TD-nek hála, ő is beállt a "későn szerezzük meg első touchdownunkat újoncként" mozgalomba, de 5-ig eljutott az alapszakasz végéig + 1 futott hatpontost is jegyzett. Andrews kiválásával mindenkinek kapcsolni kellett egy fokozatot, Flowers megtette. Díszes társaság tagja, rookie-ként sem lóg ki a sorból, sőt! Ha erre rátesz egy lapáttal a playoffban, akkor az idei állomány egyik legjobb választása is lehet.
1/23 Vikings: Jordan Addison Wr
Mind a 17 mérkőzésen játszott, nem vitte el az eszetlenség és a bűnözés. 70 elkapás, 911 yard, 10 TD (ő már az első meccsén megszerezte az első TD-t). Kétszer ment 100 yard fölé és összesen 10 mérkőzésen érte el legalább az 52 yardot. Volt egy időszak, mikor eltűnt a süllyesztőbe, de akkor a csapatnak sem ment egyáltalán. Talán kimondhatjuk, hogy a legjobb WR húzás végül Addison lett?
https://www.youtube.com/shorts/EfQeylPJwc0
1/24 Giants: Deonte Banks Cb
Nem hiába kérdeztem anno, minek kellett érte feltradelni, így picit értéktelen pick lett belőle. 2 interceptiont szerzett, a kezdő tagja lett azonnal, de az Óriásoknál előbb a támadószekciót kéne helyre rázni. Ha nem a játékost, hanem a draftot nézzük, akkor ez nem egy megérős pick volt. Nézzünk egy kis 1v1 videót Diggs ellen.
1/25 Bills: Dalton Kincaid TE
A Buffalo megakarta találni a saját Kelce-ét. Attól még messze van Kincaid, de kezdésnek nem volt rossz. Knox kiválásával mégnagyob szerephez jutott, mint eredetileg tervezték. Csak 2 TD-t szerzett, de nem is az volt a fő feladata, rövid útvonalakon jeleskedett, sok elkapással. Volt 10 elkapásos mérkőzése is, a szezon utolsó két mérkőzésén, amikor nagyon kellett, odatette magát 87 és 84 yarddal. Amikor nagyon kell, lehet rá számítani, ez látható a videóban is. Nincs még vége az ő menetelésének, jöhet a playoff.
1/26 Cowboys: Mazi Smith DT
Szintén arról érdemes beszélgetni, hogy mekkora betli lett a pick, Kincaidről lemaradtak szépen. Mazi nem kezdő típus, tingli-tangli első éve volt, nagyon nincs mit ecsetelni róla, felejtős választás.
1/27 Jaguars: Anton Harrison OT
Illusztris társaság tagja, az egykori 1/5-ös Scherff mellett helyezkedik. Amíg a csapatnak ment, rá sem volt panasz, aztán be-becsúsztak gyengébb teljesítmények. Hosszú távon lehet rá számítani és szüksége is volt rá a Jagsnek, 1/27-en meg már ne keressük top játékosokat olyan nagy számmal.
1/28 Bengals: Myles Murphy DE
Nem tudott igazán kibontakozni Murphy, Hubbard mögött nem is könnyű. Mazihez társítható, a felejthető első éves produkciók listáján.
1/29 Saints: Bryan Bresee DT
A cserepadról, kihagyott meccsekkel, újoncként 4.5 sackel zárni nem is olyan rossz. Bresee ezt tudja, remek passz siettető és úgy látszik az NFL-ben a qb földre vitel is megy neki. Nem harsogja az ő nevét a liga, de szépen csendben ez egy jó produkció volt az 1/29-es játékostól. Tanulságos videó van róla az interneten, jó, amikor nem csak a számadatokból vonjuk le a következtetést, hanem a munkásságába is belelátunk egy játékosnak.
1/30 Eagles: Nolan Smith Lb
Picit többet vártam Smithtől, mint amit láttunk. Kihúzták a draft végén, miközben feltöltötték a csapatot más linebackerekkel, Cunningham és Leonard (szezon közben) érkezése miatt kevés szerepet kapott Nolan S. Amíg ennyire ég a ház a csapatnál, addig inkább a rutinrókák lesznek előtérbe, az első körös srác ideje még nem jött el.
1/31 Chiefs: Felix Anudike-Uzomah DE
Keményen néz ki, hogy a tavalyi első körös Karlaftis a kezdő baloldali DE, cseréje az idei első körös Uzomah. Remek párost alkotnak, még, ha nem is egyszerre játszanak, mondhatni kiegészítik egymást. Karlaftis akkorát megy, hogy nem is a rutinos Chris Jonesnak kell mentorálni Uzomaht. FAU szintén a jövő ígéretes játékosa lehet, bár Karlaftis árnyékából, hogy fog kibújni az nagy kérdés. Attól félek a körülmények áldozata lesz és úgy mond, nagyon rosszul jár, hogy a KC vitte el, ahol nem tud kiteljesedni, mert örök másodhegedűs lesz.
Rendhagyó módon csak 31 választás volt 32 helyett, a Miamitól anno elvették az 1/20-at, amiért Tom Bradyt szabálytalan keretek között keresték meg.
- Összefoglaló: Nagyon vegyes draft lett ebből, mindig előtérbe helyezzük azokat, akik az akció középpontjában vannak, első sorban a qb és wr pickektől hangos a draft, na meg a passzsiettetőkről, akikből évre-évre kapunk ígéretes állományt. Az 1/1-es Bryce Youngnak időt kell adni, eközben Stroud egyértelműen az év újonca, a Houston a draft nyertese, mert Will Anderson személyében is egy kincset találtak. Jól sült el a Seahawks duplázása is. Visszatérve a QB helyzetre, Richardson sérülése a legfájóbb momentum az első körösök életében, Will Lewis óriási csúszás után is bekerült a körforgásba első évében. Örök vitatéma, érdemes-e első körben running backet választani, Gibbs és Robinson a példa, hogy igen is megéri. A támadófal erősítése sokaknál fontos volt idén, mikor van egy kész qb-wr-rb sorod és megpróbálod kihozni belőlük a maxot, akkor kell jó falat húzni az irányító elé. A wide receiver húzás későn érkezett, de akkor sorozatban mentek, Addison volt a záróember, amondó vagyok ő egyben a legjobb pick a csomagból.
- Remélem mindenkinek tetszett ez a kis elemzés, amint lesz rá időm érkezik az alapszakasz összefoglaló, várlak titeket egy kis eszmecseréré. Találkozunk a hétvégi párharcok idején
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!