Négy fős mezőny küzd egymással a Channel One Cup keretei közt, ahol (természetesen) az egyik legnagyobb esélyes az orosz válogatott. A svéd és az orosz csapat is nélkülözi NHL-es sztárjait, ez viszont talán a svédeknél okozhat komolyabb fejtörést...
Jégkorong, Channel One Cup
2019.12.12. 18:00
Oroszország - Svédország
- A több, mint 50 éves múltra visszatekintő, több néven is futott, 2006 óta Channel One Cup-ként hívott tornán ezúttal 4 válogatott gárda csap össze egymással. A hagyományosan Oroszországban rendezendő (idén Csehországban is lesz meccs) tornának nem meglepő módon a legeredményesebb csapata az orosz (plusz szovjet) válogatott, mely 34 alkalommal zsebelte be az aranyérmet, és a legutóbbi 2 esztendő mindegyikében diadalmaskodni tudott. A tornán ezúttal az orosz és a svéd együttesen kívül a csehek és a finnek vesznek egyébként részt, ők Plzen városában csapnak össze egymással 18:30-as kezdéssel. Az Euro Hockey Tour részéül is szolgáló tornának idén is a (félig) házigazda orosz együttes az esélyese.
- Természetesen a világbajnoki bronzérmes orosz válogatottból, valamint a többi keretből is hiányoznak az NHL-sztárok. Így többek közt az oroszoknál nincs itt Malkin, Kuznetsov, Ovechkin, Vasilevski vagy épp Gusev sem - és a lista természetesen végtelenségig folytatható lenne. A házigazda kerete a KHL-re épül, ez alól egyetlen kivétel sincs. A kapuban Sorokin (CSZKA), Samonov (SZKA) és Bilyalov (Ak) játszhat majd, a védelemben 3 kazanyi játékos mellett van CSZKA-s, Avangard, SZKA, Lokomotív Jaroszlavl és Dinamo Moszkva kerettag is. A támadók közül mindenképp érdemes kiemelni, hogy itt van Kaprizov (CSZKA, 16 gól), Grigorenko (CSZKA, 9 gól és 15 gólpassz), Tkachev (SZKA, 7 gól 15 gólpassz), Kuzmenko (SZKA, 5 gól és 11 gólpassz), Shipachyov (Dinamo Moszkva, 9 gól és 30 gólpassz), Semyonov (Avangard, 9 gól és 17 gólpassz), Zhafyarov (Novgorod, 14 gól és 16 gólpassz) és Soshnikov (Szalavat, 18 gól és 10 gólpassz). Pokolian erős ez a keret még úgy is, hogy nagy nevek is hiányoznak.
- De pár szó azért a svéd keretről is, ahonnan szintén hiányoznak a tengerentúli sztárok. Nos, a világbajnoki negyeddöntőben elvérzett csapat nagyrészt az NHL-re épült, abból a csapatból a teljesség igénye nélkül hiányzik: Lundqvist (NY Rangers), Ekman-Larsson (Arizona), Larsson (Edmonton), Wennberg (Columbus), Hornqvist (Penguins), Nylander (Toronto), Landeskog (Colorado), Lindholm (Calgary) - és még folytathatnánk a sort. A keret az európai játékosokra épül, így sokan érkeztek az SHL-ből (svéd élvonal), de feltűnnek KHL-es nevek is. A kapuban a CSZKA-s Johansson és a kazanyi Reideborn védhet majd. A védelem alapját a szintén KHL-es Dahlbeck-Wikstrand páros adhatja. Támadásban pedig Petterson (Dinamo Moszkva), Johansson (Färjestad), Ljungh (Admiral), Rasmussen (Magnyitogorszk), Zaar (Rögle) és Strömwall (Szocsi) játékára koncentrálódhat.
- A kereteket átnézve számomra egyértelmű volt, hogy ez az orosz keret erősebb, mint a kissé "szedett-vedett" svéd együttesé. Az északiak csapata sem rossz, de közel sem mondható összeszokott együttesnek, és kevesebb az egyéniség benne - igaz ez néha jól is szokott jönni. Plusz a találkozót Moszkvában rendezik, így az orosz válogatottat támogatja a hazai pálya előnye és a közönség. Egészen biztosan extra motivációt jelent ez majd a csapatnak. November elején egyébként a Karjala Kupán találkoztak a felek, és az oroszok 5-4-re nyertek büntetők után. Abban az orosz keretben viszont nem voltak ott az olyan nevek, mint pl. a Tkachev-Grigorenko-Kaprizov hármas, vagyis ennek a moszkvai derbinek felturbózott kerettel vág neki a válogatott. Mindent összevetve erősebbnek érzem ebben a párosításban a hazai válogatottat, jó eséllyel behúzzák ezt a meccset, de azért komoly tétet ne szánjunk rá!
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!