2019.06. 25.

Kosárlabda, LNB: Lyonban dől el a bajnokság!

A francia kosárlabda-bajnokság döntőjének utolsó meccse következik, miután a lyoni két hazai győztes meccs után, a Nagyhercegségben a Monaco egalizálni tudott. Tavaly szintén a Monaco volt az egyik fél és szintén utolsó meccsre került sor. Akkor hazai környezetben egy ponttal kapott ki a csapat a Le Mans-tól és így maradt le a bajnoki címről. Ma is hasonlóan szoros végeredmény várható!

KOSÁRLABDA, FRANCIA BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS
2019.06.25. 20:45
ASVEL LYON-VILLEURBANNE - MONACO (5.M.)

• A döntő-sorozat első két mérkőzésén kiválóan látható volt, amit a Lyonról leírtam korábban: A Lyon elsősorban annak köszönheti kiváló teljesítményét, hogy egy remek, nagybetűs csapatként funkcionál és ez megfigyelhető volt a döntő első meccsén is, ahol, 10 ponttal (81-71) nyert a Lyon, Jean-Charles, Slaughter és Kalnietis, valamint Payne remeklésével. A második körben kicsit közelített a Monaco, hat pont lett a különbség. Igazi támadó alakulat a Lyon, a második hazai meccsen Theo Maledon, AJ Slaughter és Livio Jean-Charles vitte hátán a Lyont. Ha pedig védekezni kell, akkor jöhet Armin Noua és Mantas Kalnietis. A kiváló támadás mellett remekül védekezik az Asvel, ahogy az első mondatban is jellemezte, igazi kollektív gépezet.

• Aztán a harmadik-negyedik mérkőzésen, hazai környezetben nagyon összeszedte magát a Monaco! Június 20-án 35 pontot raktak közé Kikanovicék! Öt játékos is kétszámjegyűt dobott, Bost 23 pont, 2 assziszt és 2 lepattanónál állt meg, míg a Lyonból Bilan 14 pont 6 lepattanó és Noua 12pont, 7 lepattanó és 1 assziszt volt értékelhető! Ez egy nagyon komoly vereség volt, ami a negyedig meccsre valamelyest szelídült. Ekkor nyolc pont különbséggel nyert ismét a Monaco, ismét csak Bost (19p-4L-6A) remekelt! Itt már a Lyon is jobban összeszedte magát, de Nelson, Kahudi és Payne teljesítménye sem volt elég.

Amikor egy csapat 0-2 után feláll a padlóról és képes egalizálni, valamint olyan kiütést bemutatni, mint a Monaco a harmadik meccsen, az mindenképpen hatással van az önbizalomra, a mentális akaratra. A mai meccsen hiába játszanak ismét Lyonban, a Monaco koncentráltabb, mentálisan pörgősebb csapatnak várható, mint az első két összecsapáson! Bost ismét szárnyalhat, de mindenkire szükség lesz. Nagyon szoros meccset várok, ahol bármelyik csapat megszerezheti a bajnoki címet! Hendivel a Monacót erősítem!