2024.05. 13.

Kosárlabda ABA Liga: Crvena zvezda – Partizan Belgrád (döntő sorozat 1. mérkőzés)

A kosárlabda ABA Liga döntőjébe a két legesélyesebb csapat, a Crvena Zvezda és a Partizan Belgrád jutott be. A piros-fehérek a hazai pálya előnyét élvezik ebben a sorozatban, mivel az alapszakaszt ők fejezték be jobb helyezéssel. Az első két mérkőzésnek, valamint egy esetleges ötödik mérkőzésnek ők lesznek a házigazdái.

• A Crvena Zvezda ellenállhatatlanul menetelve jutott el a döntőig. A rájátszás negyeddöntőjében és elődöntőjében. Kiejtették a Studentski Centart és a Mega Basketet, mindkét sorozatot 2-0-ra megnyerve. A Crvena Zvezda játékosai minden meccsen remekeltek eddig a rájátszásban, ami különösen a Mega Basket elleni párharcokban mutatkozott meg. Mindkét mérkőzést meggyőzően, 103-73-ra és 104-69-re nyerték. A Zvezda szakvezetői remekül rotálták a keretet, mindenki játszott, de senki nem lett csapágyasra hajtva, a lehető legfrissebben léphetnek pályára a döntő sorozatban. Nemanja Nedovic a Crvena Zvezda legeredményesebb játékosa ebben a rájátszásban. Meccsenként 12 pontot átlagol, amivel valamivel hatékonyabb, mint Rokas Giedraitis és Yago dos Santos, akik egyenként 11,2 pontot szereznek. Hanga Ádám sérült, sajnos honfitársunk már nem lép parkettre az idei szezonban.
  • A Partizannak nehezebb dolga volt a döntőbe vezető úton. Miután a negyeddöntőben viszonylag könnyedén jutottak túl az Igokeán (94-85, 101-80), az elődöntőben a Budućnost ellen kellett megküzdeniük. Zeljko Obradović csapata 2-1-es győzelmet aratott ebben a sorozatban, kihasználva a hazai pálya előnyét. De itt Podgoricában bizony vereséget szenvedtek egy jól játszó hazai alakulattól! Márpedig a Zvezda garantáltan erősebb gárda, mint a Podgorica. Kevin Punter a Partizan legeredményesebb játékosa ebben a rájátszásban. A fekete-fehérek csapatkapitánya 14,2 pontot átlagol, őt követi Zach LeDay és James Nunnally 11,8 ponttal. A rotációban nagyon fontos szerepe van Mateusz Ponitka és Jaleen Smith játékának is.
  • Mindkét csapat sokkal inkább a támadásban hatékony, lendületes gyors run and shot kosárlabdát játszanak. Mind a Crvena Zvezda, mind a Partizan gárdái szeretik a gyors tempót diktálni, amikor csak lehet, ez is ilyen meccs lesz, ami garantálja a magas pontszámot. A Zvezda pedit minden bizonnyal lehozza az első meccset, ezzel mentálisan is előnybe kerül. Tipp: Crvena Zvezda meccsgyőzelem + több mint 161,5 pont a mérkőzésen

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!