Az NHL csapatok túl vannak már 41 mérkőzésen, azaz lement a szezon fele. Erről hoztam egy kis áttekintést.
Üdv mindenkinek!
Nagyban zajlik az amerikai sportélet. Az MLB pár hónap múlva rajtol, az NFL lassan véget ér és jön a Super Bowl, az NHL és az NBA szezon felén már túl vagyunk. A mai és a holnapi cikkben az utóbbi két ligáról lesz szó, jöjjön a szezonértékelő elemzés. Az NHL-ről volt negyedéves összefoglaló is, kezdjünk ezzel,
NHL ÖSSZEFOGLALÓ
- A jégkorong bajnokság 2 főcsoportra van bontva, ahogy ezt a kontinensen megszoktuk, itt Kelet és Nyugat a nagy ligák gyűjtőneve. Tavaly létrejött Seattleben a Kraken becenévre hallgató csapat, így 16-16 franchise van mindkét oldalon. Ezen belül 2-2 divízióra szedik őket, Kelet- Metropolitan és Atlantic, Nyugat- Pacific és Central. Amerikai klubokon kívűl jópár kanadait is találunk az NHL-ben. Még nagyon messze a szezon vége, de kezd körvonalazódni, ki mire hivatott idén (ne feledjük pár éve a Blues ligautolsó volt január elsején és végül bajnok lett, szóval semmi sem lefutott még). Elemzésemben én is külön veszem a konferenciákat és divíziókat, de az összesített helyzetet végig szem előtt tartom.
NHL KELET: A két divízióból 3-3 csapat fixen továbbjut (nem csak keletre érvényes), hozzájuk társul még két alakulat, ám azok lehetnek azonos divízióból is (5-3, vagy 4-4 elosztás, akkor is ha az egyik divízió 3. helyezettjének kevesebb pontja van, mint a másik divízió hatodikjának). Jelenleg 50 ponttal a Penguins a 8.helyezett.
- Metropolitan divízió:
- Carolina Hurricanes 62 pont: A szezon előtt ők voltak számomra a titkos (bár nem is annyira titkos) favoritok. Jó rajt után volt egy csúnya vereségsorozatuk aztán zsinórban 11 győzelemmel helyreállt minden. Most megint volt egy kis visszaesés, de semmi komoly probléma. Vezetik a Metrot, mindezt úgy hogy első számú kapusuk, Andersen rengeteget hiányzott és frissen szerzett sztárjuk Pacioretty is csak most vált bevethetővé (4 meccs 3 gól majd ismét kidőlt a sorból). Vannak kiváló fiatalok, jól teljesítő rutinos játékosok, az igazolások mondhatni beváltak (Burns 37 évesen 6+23). Jópár éve bekeményített a Canes, most felérhetnek a csúcsra.
- New Jersey Devils 61 pont: Hosszú éveken át ment az építkezés top drafthúzásokkal, mára ért be a munka. Év elején volt egy 13 meccses győztes szériájuk (21-2-1 ha bővítjük). Mindezt a remek védekezésnek köszönhették, szinte lehetetlen volt az ellenfeleknek kapura lőni ellenük. Aztán a védekezés szétesett, a lőtt gólok is elfogytak, beütött a krach. Most kezdenek helyrerázódni, behúzták az elmúlt 5 találkozót, megjöttek a gólok, de a védekezés messze sincs a szezon elején végzett munkától. 3 kapussal dolgoznak, Vanecek megemberelte magát, mellette bevetették a 22 éves Schmidet, aki a csapat legjobbja az eddigi mutatók alapján, bár még kevés esélyt kapott, Blackwoodban jobban bíznak annak ellenére, hogy sokat sérült és nem is véd olyan hatékonyan, mint társai. Hamilton a Canes után a Devilsben is brillírozik hátul, de a csapat motorját elől kell keresni. Bratt 18+27, Hischier 20+23, Jack Hughes 29+26 ponttal állnak, úgy, hogy egyikük sem érte el a 25 éves kort. Micsoda trió és mind saját draftolt játékos. A jövő csapata a New Jersey?
- New York Rangers 57 pont: Nagy az elvárás, annak ellenére, hogy viszonylag fiatal a keret. Hullámzó szezonjuk van, most épp a hullám tetejéhez közelítenek, de egy kis kihagyás és megint középszerű szintre zuhannak. A pálya mindkét oldalán stabilak, Shesterkin kapus remek alappillére a védelemnek, de másodikszámú kapusként Halak is hozzátesz néha. Erős középcsapatnak tartom őket, akik a playoffban képesek még egy fokozatot feljebb kapcsolni, de kérdés, hogy simán vagy rögös úton jutnak odáig. Amióta nem dominál a Caps és a Penguins, azóta sűrű a középmezőny.
- Washington Capitals 54 pont: Nagyon fordult a világ a csapattal, már nem ők ülnek a trónon, sőt örülnek, ha a lehulló morzsából részesülnek. Elég mélyen jártak a fővárosiak aztán egy 10-1-es szakasszal visszajöttek a középmezőnybe, de most megint megremegtek. Kuemper érkezése nem hozott megváltást, egyedül nem bírja a terhet a kapuban. Carlson arcát csúnyán szétlőtték az ünnepek előtt, Wilson csak most szállt be a játékba, mindig van fontos sérültjük, szóval nehéz helyzetben a Caps. Aki megtörhetetlen az Ovechkin. Addig játszik míg meg nem előzi Gretzkyt az örök góllövőlistán. Érdekesség Gretzkyről: Ha elvennénk góljai számát az örök pontlistáról, úgy is ő maradna az élen, annak ellenére, hogy Howe majdnem 300 mérkőzéssel többet játszott!!!! Ovi idén 30+22-vel áll, mindezt 37 évesen. Kuznetsov eltűnt rendesen, így nehéz helyzetben a csapat, picit össze kéne kapni magát az orosz zseninek (mentségére legyen mondva 31 gólpassz az nem kevés). Nagy csalódás lenne lemaradni a playoffról, de ez sem kizárt idén. Kéne még egy lendület a végjátékhoz közeledve, hogy biztonságban érezzék magukat.
- Pittsburgh Penguins 50 pont: A 2010-es évek másik ikonikus csapatára is ráférne a javulás. Két hosszú vereségszéria zárta keretbe a két szép győzelmi sorozatukat. Karácsony óta katasztófa, amit művel a Pens. Nem értem mit látnak még mindig a Jarry, DeSmith kapusduóban, előttük a védelem is csak dísznek van. Dumoulin idén nulla, szegény Letang meg stroke miatti pihenővel együtt vezeti a pontlistát a védők között. Még mindig a Crosby, Malkin duóból élnek elől, mellettük Guentzel iparkodik, de ez még mindig kevés. Na belőlük is kinézem, hogy nem jutnak rájátszásba, nem győz meg az idei produkciójuk.
- New York Islanders 50 pont: Tavares óta meghalt a támadójáték. Szép és jó, hogy egy hihetetlen erős védekezést építettek fel Trotzal, ami új edzővel sem változott, de elől olyan szinten homály évek óta az Isli, hogy hihetetlen. 15 gólja van a legtermékenyebb csatárnak...Képesek lejátszani harmadokat 2 kapura lövéssel. Amíg a védekezés pár éve keleti döntőket ért, addig ezt a visszaesést a támadósorban már nem bírja el a hátso alakzat, Sorokin sem szuperhős, Varlamov meg szép lassan megöregszik, ráadásul a sérülések tönkretették már, amit ő felépített. A legjobb példa, hogy a Colorado ellen 0, a Dallas ellen 1 gólt kaptak, mégis csak 1-1 pontot vittek haza...most megint vereségek sorát nyelték be, amit szépen ki szoktak javítani 50% körüli mérlegre, ám most kemény 4 találkozó jön. Volt időszak mikor őket üldözték, most ők az üldözők, ami viszont nem túl ígéretes szerepkör számukra, ráadásul alulról is jön a nyomás. Ha nem kapnak időben észbe, akkor ez betli szezon lesz. A playoff teljesen más kávéház, ha beérnek ütőképesek lehetnek bárki ellen.
- Philadelphia Flyers 45 pont: Év elején szánalmas játékot prudokáltak, azt se tudták merre van arccal előre. Azóta összekapták magukat és a nulláról felértek egy playoffot üldöző pozícióba. Konecnyn kívűl nincs épkézláb támadójuk, a kapuban a 23 éves Ersson teszi hozzá a legtöbbet, mert Hart is szétesőben. Érdekes egy alakulat, sötét folt még a jövőjük számomra. A katasztrófából értelmezhető szezont varázsoltak, de még ez is kevés egy rájátszáshoz.
- Columbus Blue Jackets 28 pont: 44 meccs 111-172 gólarány...mindörökké ámen. A liga legrosszabb csapata a CBJ szerintem. Korpisalo és Merzlikin nem fogja megoldani a bajokat. Laine és Gaudreau mi a bánatos rossebnek jött ide azt senki nem tudja, de, hogy idegileg sokáig nem fogják bírni az fix. El kell felejteni ezt a szezont, van jópár hónapjuk, hogy kitalálják, hogy építsenek várat a hamuból. Teljes átalakítás kell itt, mert ez nem NHL szint.
- Atlantic divízió:
- Boston Bruins 72 pont: A pontszámból látszik, messze a liga legstabilabb csapata. Új edzővel új erőre kapott a Bergeron, Pastrnak, Marchand vezette trió. 34 győzelem mellé 5+4 (h.utáni) vereség jutott. Nem vesztettek egymás után két találkozót!!! Ullmark leigazolásával tovább erősítették az amúgy is elit védekezést, 93,61%-on véd a hálóőr, 1.92 kapott átlagon. Nálam az év kapusa. Két védő 24 pont felett, dúskálnak a 30 pont feletti csatárokban, Pastrnak 62 egységnél jár 35+27-el. Krejci egy év után visszatért Európából, ő is sokat berak a közösbe. A liga leggólerősebb csapata a Boston, mellette övék a legjobb védelem is, van kérdés?
- Toronto Maple Leafs 61 pont: Láss csodát, a Toronto elkezdett védekezni, ez az elmúlt évtizedben távol állt tőlük. Nem esett vissza a támadójáték sem, így mindjárt jól fest a juharlevelesek szezonja, Hosszú győzelmi szériák közé becsúszik pár vereség, de stabil lábakon állnak. 3 kapussal operálnak, Samsonov eddig a legmeggyőzőbb, de Murray megszerzése sem volt rossz húzás. Matthews, Marner, Bunting, Nylander teszik a dolgukat, ahogy azt a fiataloktól vártuk, mellettük Tavares az öreg rutinróka sem tétlenkedik 20+25 ponttal áll, sőt 32 évesen még nem is annyira vén. Koncentrált játékkal most túlléphetnek az elmúlt 5 év gyökérkedésén és nem biztos, hogy az első kör végén csomagolni fognak a rájátszásban, sőt!!!
- Tampa Bay Lightning 57 pont: Álmosan kezdett az elmúlt 3 év döntőse (ebből kétszer bajnok lett), de féltávnál megrázták magukat, most már stabil playoffhelyen állnak. Most ez a 4 győzelem 2 vereség sorminta váltogatja egymást nagyjából. Vasilevski végzi a dolgát, Hedman és Sergachyov osztogat a kék vonalról, Kucherov 62 pontos, Point remekül tért vissza sérüléséből, Stamkos 32 évesen sem lassít és új arcok is beszálltak a buliba. Az alapszakasz egy felesleges teher a Tampanak, majd a playoffban derül ki igazi erejük, a motiváció 2 Stanley kupa és 3 döntő után sem veszett ki belőlük az biztos.
- Florida Panthers 47 pont: Az iroda az egyik top bajnokesélyesnek várta őket, nem is értem milyen alapon...Jelenleg örüljenek, ha a playoffba beérnek. A lőtt gólokban nincs hiány, Tkachukkal az élen robognak elől, de egy jó csapat védekezni is tud. Bobrovsky és Knight a két hálóőr, hát had ne minősítsem őket...Ellébecol 50% körül ez a Panthers, de szerintem nem illetnek rájátszást. Akkora rössel vágtak a szezonnak, aztán eddig pofáraesés jutott csak. Még nincsenek elkésve, de ilyen játékkal felesleges bejutni a rájátszásba, mert sokra nem viszik. A 2010-es években sokszor 9, helyen zárt a Panthers, idén is megpályázhatják, bár ennél most jóval nagyobb célkitűzés volt a napos parton.
- Buffalo Sabres 45 pont: Szezon elején mindig bekezd a Sabres, majd jön a süllyesztő, idén sincs másként. Annyit változott a szitu, hogy most volt egy második fellángolás és egy újabb bukó széria. Okádják a gólt magukból, a liga második legtermékenyebb csapata a Sabres. Ami romba dönt mindent, az a védekezés hiánya. Még hírből sem ismerik ezt a szót... Emlékezzünk vissza, volt nekik Lehner volt Ullmark is a kapuban, nézzük meg mi lett belőlük és mi volt a Sabres velük. Nem a kapuskérdésen múlik, maga a védekezés kataszrófa. Ha bedeszkáznák az egész kaput akkor is kapnának 4 gólt naponta. Ők az élő példa évek óta, hogy mindegy mit csinálsz elől, ha a D, olyan, mint a rakétávetővel átlőtt szita. Hogy jót is mondjunk róluk, Dahlin és Power 1/1-es draftolt védők, előbbi 13+35, utóbbi 0+15 ponttal áll. A támadósorból is a fiatalokat kell kiemelni, Cozens 14+26, Thompson 32+27, Tuch 21+26 egységget termelt. Szép szép, de tudjuk, hogy semmit se ér. Az alsóház talán legjobb csapata, de az üdvösséghez ez is kevés. VÉDEKEZZETEK MÁR!!!
- Detroit Red Wings 44 pont: Minden pozitív fellángolást azonnal romba dönt a Red Wings, így 50% alatt ragadnak, ami kevés a sikeres szezonhoz. Keresik a kiutat a gödörből, de igazából nem találják. Valamit már ki kéne találni, mert ez, így évről évre csődöt mond és a hosszútávú tervek elérhetetlen céllá válnak. Jó ideje csak lézengenek a ligában.
- Ottawa Senators 41 pont: Hasonlóan a Detroithoz, megy a kiút keresés. Ötletek vannak, de mind dugába dől és itt a játékoskeret minősége a hiba oka. Nem tudnak kiállítani egy NHL szintű csapatot, komplett 3 sorral. Az nem lehet cél, hogy minden évben sátrat versz az alsóházban. Vagy feltörik a perselymalacot és beruháznak ügyes hokisokra, vagy feladnak 5 évet és berendezkednek a draftra (utóbbit már rég meg kellett volna húzni).
- Montreal Canadiens 41 pont: Két éve döntőt vívtak a Tampával, aztán készlet kisöprés után tanyátvertek az alsóházban a kanadaiak. Ígéretes fiatalokkal rendelkeznek, köztük Caufield és Suzuki kiemelkedő és sokra hivatott. Melléjük kéne pár játszótárs és létrejöhet egy lendületes gárda. Idő és türelem kérdése.
- Így fest a keleti 16 csapat és a két divízió. Összefoglalva, a Bruins most messze kiemelkedik keleten. A Toronto, Tampa, Carolina, New Jersey, Rangers ötöst is fixen playoffba várom. A Capitals, Penguins, Islanders, Panthers négyesből két csapat beér a célba, a másik kettőnek jut a keserűség. A Sabres, Red Wings, Senators, Flyers, Canadiens hatos is reális playoff eséllyel rendelkezik a féltáv környékén, de én nem látom bennük az átütőerőt. Annyi fix, hogy a Blue Jacketsnek nincs keresnivalója a rájátszásba. Ne feledjük, messze még az alapszakasz vége, épphogy túl vagyunk a felén (mégis olyan közelinek tűnik az a 82 mérkőzés).
NHL NYUGAT:
- Central divízió:
- Winnipeg Jets 59 pont: A negyedéves értékelőben a kipukkadásukat vártam, ennek ellenére vezetik nyugatot jelenleg. A pálya mindkét végén stabil eredményeket hoznak, Helleybuck kapus hozza hátul az extrát, elől Scheifele, Dubois és Connor vitézkedik. Laine nélkül is van élet, annyira kiegyenlített ez a nyugat, hogy bárki esélyes a végső sikerre. Miért ne lehetne a Winnipeg a befutó? Meglepően erős évük van. 3 vereség a leghosszabb negatív szériájuk, azt is csak egyszer élték át.
- Dallas Stars 59 pont: Fejlődtek elől, hátul nem zuhantak össze, annak ellenére, hogy a sztárkapus gyűjtemény eltűnt, Oettinger maradt őrizni a ketrecet. Pavelski és Hintz 44 pontos szezont futnak fejenként, Benn 39-nél jár, Seguin 31, de ez mind semmi. A liga egyik legtehetségesebb fiatalja játszik a Dallasnál, Jason Robertson személyében. A 23 éves csatár 60 pontnál jár 29+31 elosztásban, mindezt 45 mérkőzés alatt. Reszkess NHL, megérkezett a Dallas.
- Minnesota Wild 54 pont: Ha már Robertsont magasztaltuk, Kaprizov sem maradhat ki, ő a Wild sikerének egyik kovácsa. 25 évesen 52 pontnál jár, 25+27 ponttal. Itt is van egy rutinróka, Zuccarello személyében, aki 44 egységet termelt eddig. Na meg a kapusok. Fleury erős rajtot villantott, azóta visszaesett, viszont Gustavsson 92,62%-on, 2,16 kapottal. A jó védekezés és kapuspáros is kell a Minny erős szezonjához. Pozitív meglepetés ez a franchise.
- Nashville Predators 48 pont: Tipikus középcsapat, akiről nem lehet eldönteni mire képes igazából. Én extrának semmiképp nem mondanám őket, inkább lefelé lógnak ki. 50% körüli mérleg, két finn kapusuk magas százalékon véd, de hiába, Josi kiemelkedik a védelemből, viszont nincs 20 gólos támadójuk. Telibe középszint. Nem megy a gólszerzés, ellenben nem kapnak sokat.
- Colorado Avalanche: Belealudtak a szezonkezdésbe a bajnoki cím után, ez idén minden usa sportban jellemző (lásd Warriors, Rams, Avalanche). Gondolták a playoff simán meglesz félgőzzel. hát most már teperni kell. Amikor elkapják a fonalat, a rossz széria lerombolja, amit építettek. Sok a hiányzó ez nem vitás és még egy extra évet nem könnyű összedobni, de égő lenne lecsúszni a playoffról. Még csak féltávon épp, hogy túl vagyunk, nem kell kongatni a vészharangot, de illene belehúzni már.
- St. Louis Blues 47 pont: Pár éve full utolsó helyről feltámadva lettek bajnokok, most is ezt a cselt akarták meghúzni? 3-0 után bebuktak 8 találkozót, majd ismét sorban betliztek és azóta 50% körül teljesítenek. Ez így picit meredek. Nem találják az összhangot a védekezés és a támadások között. Binnington volt anno a megváltó, most viselkedése egyre visszataszítóbb, ráadásul a teljesítményével sem dicsekedhet. 8 csatáruk szerzett legalább 10 gólt, de még ez is kevés ellensúlyozni a hátsó alakzat szenvedését. Meglepne, ha ilyen összevisszaság közepette beérnének a playoffba.
- Arizona Coyotes 33 pont: A két ünnep között háromszor nyertek zsinórban otthon, nem is akár kiket vertek meg (Kings, Avalanche, Leafs). Ennyi örömük jutott a szezonra, ezt osszák be őszig...Nincs kapus, nincs védelem, nincs semmi... A Detroit ellen menekültek meg egy esetleges 10 meccses vereségszériától. Valami úton módon építkezni kéne, mert ez az évtized is halálra van ítélve úgy fest.
- Chicago Blackhawks 28 pont: Mennek előre, mint az eszetlenek, de már a góllövés sem megy nekik, hátul meg ég a ház. Azt se tudják már kit rakjanak a kapuba. Legeredményesebb támadójuk a világjáró Max Domi 13+17-el, de nincs nála több góllal rendelkező támadó, Kane és Toews húzza még a szekeret 34 évesen...Katasztrófa és fejetlenség, ami itt folyik, egy címet birtokolnak, a liga leggyengébb támadójátékát tudják felmutatni.
- Pacific divízió:
- Las Vegas Golden Knights 58 pont: Új edzővel, sztárkapus kidőlése mellett, eladott sztárjátékos ellenére sokáig vezette nyugatot a Vegas, köszönhetően egy év eleji 9 meccses győzelmi szériának. Azóta visszaestek, de még így is kényelmes helyzetben vannak. Logan Thompson személyében erős újonc kezdőkapust avattak, de Hill is megemberelte magát (Lehner a hiányzó láncszem). A csapategység a legfontosabb, 6 támadójuk szerzett kétszámjegyű gólmennyiséget. Nem emelkednek ki az Arany Lovagok, de a Pacificen belül top védelemmel rendelkeznek.
- Seattle Kraken 56 pont: Tavaly alakultak, idén berobbantak (a Vegas anno első évében játszott Stanley döntőt), A kezdeti nehézségek után futottak egy 11-2-t, nemrég nyolcat nyertek zsinórban, ezeknek hála ott robotolnak a nyugati élbolyban. Még mindig egy összetákolt bandaként jellemezhetjük őket, viszont annyira összeszoktak, hogy csak úgy okádják a gólokat. Apropó, nemrég rekordot döntöttek, a történelemben előszőr zártak 100%-osan egy legalább 7 meccsig tartó idegenbeli túrát!!! Ezalatt bejárták Kanadát is.
- Los Angeles Kings 56 pont: Nyugat másik pozitív meglepetése. Gólgazdag, látványos meccseket játszanak, ha kell átrágják magukat a brutálerős sorsoláson is, egy valami nincs ínyükre mostanság, ha keleti ellenféllel kerülnek szembe. Ennek ellenére 10-4 az elmúlt hónap mérlege. Csapat szinten jól együttműködnek, még, ha nincs is kiugró egyéni teljesítmény. Quick, Doughty és Kopitar nem akar kikopni a ligából, pedig már a 2010-es évek elején, amikor kétszer is bajnok lett a Kings, már akkor ott voltak ezek a nevek a listán.
- Edmonton Oilers 53 pont: Előszőr is kecmeregjenek be a playoffba, aztán nézzenek a tükörbe és döntsék el, hogy végre sikeresek lesznek, vagy köpjék szemközt magukat. Náluk játszik a liga két legeredményesebb játékosa McDavid és Draisatl személyében, sőt McDavid a jelenkor top5 játékosa közé van sorolva vagy még annál is előbbre, de, amit az Oilers leművel az már beteges. Még egy főcsoport döntőt se képesek összevakarni. Idén is csak szenvednek, mint malac a jégen. Nem képesek védekezni, ennek megint besülés lesz a vége.... Draisatl 70, McDavid 84 pontnál!!! Mi kell még? Az új Gretzky ott a keretbe, de az évek röpülnek az Edmontonnal a semmibe...Meddig lesz ehhez türelme a liga legnagyobb ászának? Hiába Istenítem, ebből az Oilersből megint nem nézek ki többet egy főcsoport elődöntőnél. Egy előnyük lehet, nincs kiemelkedő csapat most nyugaton, egy szinten az egész playoff mezőny.
- Calgary Flames 51 pont: Gaudreau távozása nem okozott akkora kataszrófát, mint vártuk, Kadri is hozza szépen a pontokat. Középszerű teljesítményt nyújt a Flames, reális rájátszás eséllyel, de még nincsenek biztonságban. Ha beérnek jó szezont futottak, ha nem akkor csalódást keltőt. Hasonlóak, mint a Preds csak jobb támadójátékkal, gyengébb védekezéssel.
- Vancouver Canucks 39 pont: Betliszezon, hosszú vereségszériákkal. Demko sérült, így kapusuk nincs, védekezés szintén nulla, Boeser nudli. 3 pozitívumot tudnék mondani. Quinn Hughes védőként 35 asszisztnál jár 23 évesen, Bo Horvat 30+18 pont csatárként, Pettersson 24 évesen 18 gól, 34 assziszt. Látványosak a meccseik, mert gólgazdagok, de a védekezést nem ismerik egyáltalán.
- San José Sharks 35 pont: Véget ért az arany trió korszaka, a hanyatlás uralkodik évek óta a Cápáknál. Ők is ezt az adok-kapok stílust képviselik, de, amit kapnak azt nem lehet kiegyensúlyozni elől. Karlsson, Couture, Hertl, Meier egyénileg villog, de csapategység az nem létezik.
- Anaheim Ducks 29 pont: Anno a Sharks vetélytársa volt a Ducks, most együtt mennek a süllyesztőbe. Több, mint 4 gólt kapnak átlagban meccsenként, na ezt ép ésszel fogja fel, aki tudja. Gibson 29 évesen nem tudom meddig bírja ezt a kapuban. Troy Terry és Trevor Zegras a fény az alagút végén, a két tini dolgozik ezerrel, de vagy kisegítik őket pár jó játékossal, vagy ők is dobbantanak. Nagyon nagy a baj a Kacsáknál.
- Így fest a nyugati 16. A playoff mezőny sokkal szorosabb, ám nyugaton már több csapat kiszállt a harcból (Coyotes, Blackhawks, Vancouver, Sharks, Ducks). A jelenlegi bejutó nyolcból szerintem a Calgary kiszorul, a Wild még kérdéses. Az lesz az érdekes, ki helyett ér be a Colorado, ha egyáltalán befér.
Mégegyszer írom, épp, hogy túl vagyunk a féltávon, nagyon messze a vége, így sok minden megváltozhat tavaszig. Remélem tetszett az írásom, várom a véleményeteket és találkozunk a napi cikksorozat alatt is. Tervem szerint holnap jön az NBA összefoglaló is, de ez még nem biztos (lehet, hogy csúszik pár napot)
ST21
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
tippszelvény
Montreal - Florida
Florida
Las Vegas - Detroit
Hazai és több
Boston - Golden State
Boston -4,5
A philly elkezdett kapaszkodni felfele a chicago kiberelte a nyugati utolsó helyet. Akkor mutassa meg a flyers hogy ezeket nem gyökérkedi el. Otthon biztonságiba remélem hoznak pontot.
A másik tippem is egy keleti siker egy nyugati ellen. A caps felért a középmezőnybe de megint szenvedős a játék látszódik carson hiánya. A romokban heverő coyotes ellen azért illene már magabiztos sikert aratni.
Az nba kínálat elég gyér és a hiányzók miatt nem is merek semmit tenni ezért maradtam a hoki kombinál
tippszelvény
Philadelphia - Chicago
Philadelphia vagy Döntetlen
Arizona - Washington
Washington