2024.10. 05.

Amerikai Arénák- Visszavágó

Amerikai Arénák- Visszavágó

Tegnap indult a 2024/2025-ös NHL szezon, vele együtt az AA rovatunk! foto: pixabay.com

Üdv NHL rajongók!

 

Tegnap indult a szezon, tavalyhoz hasonlóan két csapat átjött Európába, hogy két nap alatt két mérkőzést lenyomjanak. Utána irány vissza a tengerentúlra, egy nap pihi és indul a buli. A helyszín Csehország, O2 Aréna, Prága.

 

Mérleg: 1-0

Sima Devils siker született.

 

Devils-Sabres

 

TEGNAPI TARTALOM:

  • Tavaly egymás mellett végzett keleten a két franchise, lemaradtak a playoffról. Évek óta megy az építkezés a drafton, a Sabres ezzel az Owen Power, Dahlin duóval próbálkozik, mindketten 1/1-esek voltak pár éve. Rajtuk kívűl Tage Thompson és Tuck a húzónév. Fiatal a csapat, kapus poszton is a tinikben bíznak, bár Ullmark és Lehner távozása óta nincs jó hálóőr a csapatban, Luukkonen lesz az elsőszámú.
  • A Devils kerete készre van rakva, ahogy illik, de a tavalyi előtti sikeres szezon után besültek. Jake Allen és Markstrom kettőse jól fest a ketrec előtt, előbbi már a tavalyi szezon utolsó részében itt volt. Bratt, Hughes és Meier alkotja az első sort, aki jártas az NHL világában, tudja jól, hogy erős nevek, ráadásul mind 30 alattiak. Hughes a 19-es szezon 1/1-es draftoltja volt, testvére, Luke is itt korcsolyázik (1/4-en vitték el 21-ben, tavaly végigjátszotta az évet), de vállsérülés miatt nem számÍthat stabil védőjére a Devils. A második sorban a csapat ásza, Hischier (a sokadik 1/1-es a mai napon) és Tatar kettőse, de a harmadik vonalban is van jó csatár páros, Haula és Palat személyében. Dougie Hamilton pár éve érkezett a védelembe, Dillon az új fiú, vele rakták az első sorba.

Mérkőzés összefoglalója: A nyitó harmadban kétszer beköszönt a Devils (Noesen lőtte a szezon első gólját), ezután már nem volt más dolga, mint bevinni a győztes találatot a második harmadban. Megérdemelt sikert arattak, a vége 1-4 lett, későn jött a Buffalo szépítője, majd az üres kapuba kaptak egyet lezárásnak. Amíg éles volt a helyzet, addig uralta a játékot a New Jersey, a 0-3-as részeredmény mutatta, mennyivel pontosabbak az ördögök. Innéttől már csak "pörgették az órát", a Sabres pedig nem tudott akkorát javulni, hogy visszajöjjön a meccsbe.

 

Mai nap: Délután 4 órakor lesz a visszavágó, kellemes időpont az európai NHL fanoknak. A tegnapiak után nem hiszem, hogy nagy változás történik, kényelmes Devils sikert tippelek, a fogadóirodáknál közel dupláért vihető. Akkor is, ha kapust változtatnak a felek, szerintem Markström és Luukkonen helyett jön Allen és Levi. Aktívabb támadójátékot várok a Buffalotól, de így is NJD győzelem az elvárás, mi sül ki ebből? 5,5 over kiegészítésnek.

 

  • Egy szomorú hírről is említést kell tenni, Johnny Gaudreau-t, a Columbus sztárjátékosát és testvérét Matthewt halálra gázolták augusztusban...Szörnyű tragédia árnyékolja be a 2024/2025-ös szezont...Nyugodjanak békében!

 

tipp
New Jersey - Buffalo
1X2 | New Jersey | 1.90 | (10/10)

kapcsolódó meccs

New Jersey - Buffalo

2024. 10. 05. 16:00 | NHL Tovább a meccshez

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
ToMMo 2024-10-05 08:40:46
Csak a felét néztem, de uralta a játékot a Devils. Végre van normális kapus és egészségesek a sztárjátékosok. Ez a keret playoff esélyes. Én sem látom miért változna másnapra a helyzet a két csapat közt, bár azért lehet a Buffalo is jobb lesz egy fokkal.
senki 2024-10-05 07:21:48
Ha nyer a New Jersey akkor miért nem a hazai és 5,5 fölé 3,1 oddson?
seantaylor21 2024-10-05 07:44:22
Mert nyuszi vagyok . Mindig az óvatosságra és biztonságra törekszem . Inkább a kisebb odds nagyobb tét híve vagyok. És még szezon elején tapogatozunk
senki 2024-10-05 07:21:02
Buffalo csak nem lesz megint ilyen.

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2024.10.05. 16:00
New Jersey - Buffalo
1. harmad - Vendégcsapat - Gólszám 0,5
Több, mint 0,5
1.57 3 - 1
Tét 100
Kihagyott nyeremény 157

további tippjeink a Jégkorong világából

Véget ért az NBA alapszakasz, zárul hamarosan az NHL is, ma egy jeges tippel jövök, kiegészítve egy MLB ötlettel.
Véget ért az NBA alapszakasz, zárul hamarosan az NHL is, ma egy jeges tippel jövök, kiegészítve egy MLB ötlettel.
Javában zajlik a 2024/2025-ös NHL, NBA szezon, velük együtt pörög az AA rovatunk! foto: pixabay.com
Javában zajlik a 2024/2025-ös NHL, NBA szezon, velük együtt pörög az AA rovatunk! foto: pixabay.com