2024.08. 01.

Muszáj támadniuk a dánoknak!

A Molde kétgólos előnyt szerzett az első meccsen, így a Silkeborgnak ma muszáj támadniuk, ha tovább akarnak jutni. Fotó: pixabay.com

Silkeborg - Molde 2024. augusztus 01., csütörtök, 19:15, Labdarúgás - EL-selejtező

• A Silkeborg győzelemmel kezdte a pontvadászatot, aztán jött a Molde elleni idegenbeli vereség, majd a bajnokságban is pont nélkül maradtak az Aalborggal szemben. Az első ütközetben gyorsan hátrányba került a társulat, de a 35. percben összejött az egyenlítés, igaz, nem örülhettek sokáig, még a szünet előtt újra betalált a házigazda. A fordulást követően ismét eredményesek voltak a norvégok, kialakítva a 3-1-es végeredményt. Ami érdekes: a dánoknak több helyzetük volt, ám azok nagy részét elpuskázták.
  • A norvég bajnokság már a féltávnál tart, a Molde pedig jelenleg a 4. helyről várja a folytatást. A brigád a pontvadászatban épp a rosszabbik arcát mutatja, három bajnoki óta nem tud nyerni. Ami szembetűnő, hogy idegneblei és hazai teljesítménye között nincs markáns különbség. Vendégségben mindenesetre jobban zár a védelme, mindössze 6 gólt kapott.
  • A dánok kétgólos hátrányban vannak, így muszáj lesz támadniuk - ezt pedig Erling Moe alakulata kihasználhatja. Gólváltásban gondolkodunk!