2012.12. 31.

Ügetőszilveszter 2012-12-31

Az év utolsó kiemelt versenye, amatőrfutam, celebek hajtása, 14 lovas autóstartos gigamezőny, 3 futamban is jackpot, mi kell még? Mindezt kínálja a hagyományos Ügetőszilveszter. Az élőzene, a karaoke, az év lovainak és a legeredményesebb szakembereknek a köszöntése, a tűzijáték, valamint a forralt borosan jó hangulat már csak a ráadás hozzá. smiley

Szinte mindenféle sportág terítékre került már itt a Tipplapon. A sportfogadás klasszikus ága, a lóversenyfogadás viszont eddig kimaradt a kínálatból. Mint mondtam, eddig. De ma szilveszter van. És ha szilveszter, akkor buli-buli-buli, ami ezúttal még nekem sem a jégkorongmeccseken történő korongbedobást jelenti. ;-) A magyar fővárosban a szilveszteri bulik sora megszokott módon a Kincsem Parkban kezdődik. Idén 10 izgalmas futammal. Közülük 3-ról ejtenék néhány szót, de előtte néhány apróbb infó azoknak, akik még sohasem fogadtak lóversenyen.

Befektetés?

Fogadni egyelőre csak a pályán és a Nemzeti Lóverseny Kft. fogadóirodáiban lehet. Jövőre alaposan átalakul a fogadási rendszer, a magyar fogadók a tervek szerint részesülhetnek a francia szisztéma minden előnyében (nemzetközi futamokra lehet majd fogadni, a játékosok jobban tudják majd követni a fogadások állását és végre lecserélik majd a jelenlegi, őskövületnek számító terminálokat, amelyeket negyedszázada hoztak be az országba, miután előtte negyed évszázadig már kiműködték magukat Ausztráliában). Most még azonban a jó öreg TAB-rendszer muzsikál. A nevét sem érdemes megjegyezni, jövő ilyenkorra már nemcsak remélhetőleg, de bizonyosan lecserélik.

A játékosok „tábla” alapján kezdik a silabizálást. A tábla (egy monitor, amelyik kint a pályán több TV-készüléken is követhető, de a fogadóirodákban is ott van, és természetesen a Sport2 közvetítésébe is bevágják időről-időre) 5-6 adatot mutat csak, de higgyék el a Tipplap olvasói, az is untig elég. Régi a rendszer, ezért ne lepődjünk meg, hogy a 200 forintos alaptét ellenére ezt a táblát bizony 10, illetve 5 forintra hitelesítették, vagyis alkalmasint 20-szal, illetve 40-nel kell szorozgatni, de sebaj.

A magyar lóverseny-fogadásokban jelenleg négy különböző játékot különböztetünk meg. A TÉT játékban a nyerő lovat kell eltalálnunk. Ha jön a tippünk, akkor a nyereményünk a tábla bal oldali táblázatából olvasható le. A ló programszáma mellett van egy két- vagy három-, nagyritkán négyjegyű szám. Ez a 10 forintra álló nyeremény, vagyis a 200 forintos alaptikettünkre ennek a 20-szorosát kapjuk, amennyiben nyerünk. Ha tehát a futam után közvetlenül a 4-es számú ló mellett azt látjuk, hogy „85” és nyert is a 4-es, hovatovább mi is őt játszottuk, 10-15 perccel a futam után 200-ra 1700 forintot kasszírozhatunk. Ha a lovunk nem nyert (hátrébb végzett, vagy éppen be sem ért, mert pl. „ugrott”, azaz jármódot tévesztett, vagyis kizárták), akkor mi sem nyertünk vele, hajíthatjuk el a tikettünket.

Diszkvalifikálás sorsára jut egy ló, ha legalább 60 méteren át nem ügető jármódban közlekedik (hanem pl. galoppozik vagy poroszkál), vagy az első „ugrás” után ugyan idejében parírozta a hajtója (rávette, hogy szabályosan közlekedjen), de a ló másodszorra is megmakacsolta magát, illetve akkor is, ha a befutóegyenesben (tehát a verseny utolsó 200 méterén akárcsak egyetlen rossz lépésváltásban is hibás). A lovunkat akkor is kizárhatják, ha pl. „keresztezett” a többi ló sanszait rontva. Olyankor a Versenyintézőség vagy a kizárás, vagy a hátrahelyezés mellett dönt, attól függően, mekkora volt a szabálysértés mértéke, mennyiben befolyásolta a végeredményt.

Természetesen, mivel gyarló emberek a hajtók is, előfordulhat, hogy szándékosan ugrasztanak be egy lovat, amely olyankor az ugrándozásával viszi a pálya pénzét és növeli a futam osztalékait.

Osztaléknak nevezzük azt a pénzt, amelyet a futam után az adott nyerőosztályban alaptétre kifizet a Totalizatőr. A Tippmixen megszokott bukmékeri fogadás helyett a lovi olyan, mint a Totó. A nyeremény nagysága a találatok számától függ. Amit kevesebben találnak el, értelemszerűen többet is fizet.

A már bemutatott TÉT játék mellett létezik egy másik olyan fogadási forma is, amikor akár egyetlen lóval is pénzhez juthatunk. Ez pedig a HELY játék. Itt a kasszáknál azt mondjuk, kérjük „helyre a 4-es számú lovat”. Könnyű így nyerni, mert minden esetben jó a tikettünk, ha a lovunk vagy az első, vagy a második, vagy a harmadik helyen végez. A nyeremény viszont kicsi, rendkívül kicsi. Aki minden futamban ilyet játszik, bizonyosan mínuszban végzi. Ha pedig van egy olyan megérzésünk, hogy egy teljesen esélytelennek gondolt ló is odaérhet (pl. a harmadik helyre), akkor meg a guta üthet meg bennünket, amiért kapunk a 200 forintunkra 800-at, amikor ugyanezzel a tippel a kombinációs játékokban akár százezreket is kaszálhattunk volna.

Hogy milyen kombinációs játékokat különböztetünk meg Magyarországon? Egyelőre kétfélét. Van a BEFUTÓ és a HÁRMASBEFUTÓ. Előbbinél az első és a második helyezett lovat kel, eltalálnunk helyes sorrendben. Bemondások a kasszánál pl.: „kérem befutóba a 6, 8-at”. Ez azt jelenti, hogy akkor és csak akkor nyerünk, ha a 6-os számú ló nyer és a 8-as számú lesz a második. Minden más esetben bukta. Hogy az esélyeinket növeljük, van rá több módszer is. Pl. ha azt mondjuk a kasszánál, hogy „befutóra kérem a 6-8 boxot”, akkor abban az esetben is nyerünk, ha a 6-os az első és a 8-as a második, de akkor is, ha a 8-as nyer és a 6-os a második. Ilyenkor persze nem 200 forint a játékunk költsége, hanem 400, de az esélyünk is dupla. Lehet kevergetni is tetszőlegesen. Fix nyerőnél mondhatjuk azt is, hogy „befutót kérek; első a 6-os, alá az 1-es, 3-as, 5-ös és a 8-as”. Ez 800 forint és akkor nyerünk, ha az aktuális versenyben győz a 6-os számú ló és vagy az 1-es, vagy a 3-as, vagy az 5-ös vagy a 8-as lesz a második. Meg is lehet ezt „fordítani”, olyankor a bemondásunk így hangzik: „befutóra kérem: 6-os első, alá 1-es, 3-as, 5-ös, 8-as és vissza is kérem”. Ebben az esetben 1600 forint a játék ára, de a nyereményre az esélyünk az alaptipp 6-8-unkhoz képest pont nyolcszoros, hiszen ha nyer a 6-os, alá jöhet akár az 1-es, akár a 3-as, akár az 5-ös, akár a nyolcas, de akkor sem maradunk pénz nélkül, ha a nyerőnek várt hatosunk kikap vagy az 1-estől, vagy a 3-astól vagy az 5-östől vagy a 8-astól. A nyeremény nagysága a „tábla” két jobb oldali oszlopának egyikéből olvasható ki. Megnézzük, mekkora szám áll a tippünk (pl. 6/8) mellett és azt ebben az esetben 40-nel kell megszorozni, azokat a számokat ugyanis 5 forintra írták ki, viszont az alaptikett itt is 200 forint, nem pedig 5. smiley Na ezért kell ezt a rendszert sürgősen lecserélni, mert ez nonszensz.

Befutóban már létezik teljes keverés is, ami drága, mert ilyenkor az összes lehetséges kombinációt megvesszük, amiből, hacsak nincs holtverseny, maximum egy lehet a jó, a többi garantáltan kuka. Ha viszont van egy-két „kiszagolt” meglepetéslovunk, megéri így játszani. Egy példa: sejtjük, hogy a 3-as vagy az 5-ös számú lovakkal „nyomás” lesz, ezzel szemben az esélyes lovak a 6-os és a 8-as, meg talán az 1-es, akkor a kasszáknál bekeverhetjük mindegyiket. Így: „kérem befutóra az 1-es, 3-as, 5-ös, 6-os és 8-ast körbe” vagy „kérem befutóra az 1-es, 3-as, 5-ös, 6-os és 8-ast keverve”. Aki tanult matematikát, az tudhatja, hogy ez bizony húszszoros tét (200 helyett 4000 forint), de a nyerési esélyünk is magas, mert pl. egy 10 lovas mezőnyből éppen a fele érkezhet bármilyen sorrendben a két első helyre, ráadásul bármilyen sorrendben, akkor is jók vagyunk. Ha pl. nyer a 8-as és második a 3-as, akkor a „tábla” jobb oldalából kisasoljuk a 8/5-öt, megnézzük, milyen szám szerepel mellette és azt szorozzuk 40-nel. A példánknál maradva, ha ott 215-öt olvasunk, akkor az 8600 forint a negyvennel szorozva, a játékunk ára pedig 4000 volt (1-3-5-6-8 körbe), 4600 lett tehát a pluszunk és még csak meg sem erőltettük magunkat.

A HELY játékhoz hasonlít a HÁRMAS BEFUTÓ abban a tekintetben, hogy ennek az esetleges osztalékai a tábláról előre nem olvashatóak le. Kár, mert mindig itt a legmagasabb a nyeremény, már ha találunk. Találni ugyanis vagy itt a legnehezebb, vagy itt kerül fogadóként a legtöbbe. 200 forintból is lehet nyerni sokat, de akkor azt a három lovat, amelyiket bemondunk, nem elég kiszurkolni, de a helyes sorrend is fontos. 8-6-1-es befutási sorrendnél csak arra a tikettre fizetnek, amelyikből ez a helyes sorrend is kiolvasható. A 6-8-1-re tehát nem, de az 1-8-6-ra sem. Itt is lehet a nyerőt „rögzíteni”. Olyankor a bemondás: „hármasbefutót kérek, első a 8-as, alá az 1-es, 3-as, 5-ös és a 6-os körbe”. Ez például nyerő tikett, mert eltaláltuk a 8-as nyerőt és mögé a 6-ost és az 1-est is levettük előre. Ennek a játéknak az ára 2400 forint (nyerő ló alá 4 ló teljes keverése). Olyat is lehet csinálni, amikor a nyerőben sem vagyunk biztosak, és az egészet keverjük. „1-6-8 körbe” hármasbefutóban is 1200 forint és ilyenkor nem számít a sorrend, csak az, hogy ez a három ló végezzen az első háromban. Négy ló keverése hármasba már 4800 forint (pl. 1-5-6-8, de ezek közül bármelyik három jöhet bármilyen sorrendben az első három helyre). Minél több lovat „keverünk”, annál jobban nő a szelvény ára, ahogyan persze az esélyeink is, de azt tudni kell, hogy csak egyetlen egy kombinációnk nyerhet (kivéve a holtversenyt), az összes többi nem hasznosul, tehát kidobott pénz.

Amire figyelni érdemes még, hogy a versenyprogramot tartalmazó Magyar Turfban láthatjuk, kik indulnak és ha egy istállóból két azonos képességű ló is fut, akkor valószínűleg lesz annyi esze az istállónak, hogy azzal „nyomjon” inkább előre, amelyik a táblán kevesebbszer szerepel „beütve”, olyankor nagyobb ugyanis a futam utáni osztalék, hisz kevesebben találták ki. Már csak ezért is érdemes lehet előre is vizslatni a „táblát”, nemcsak amikor már lefutották a versenyt, hogy mennyit nyertünk, ha nyertünk és mennyit nyerhettünk volna, ha ügyesebben vesszük le a tikettet.

Ízelítő

A mai ügetőszilveszteren 10 futam szerepel a programon. A 3. és 4.-ben meghívott hírességek mérik össze hajtótudásukat. A hármasbefutó játékon lesz 100-100ezer forint Jackpot, vagyis a Nemzeti Lóverseny Kft. ennyivel növeli meg a nettó nyereményalapot. (A nettó nyereményalap a hatályos szerencsejáték törvény értelmében az adott játéktípusra feltett összeg (a „tábláról” ez is követhető percről-percre) 70%-a (a többiből tartja fenn a cég önmagát és ebből fizetik a versenydíjakat, valamint az összes dolgozót, rezsit, egyéb költségeket) is.

A 3. futam Zenthe Ferenc színművésznek állít emléket, aki hajdanában maga is amatőrhajtó volt, a 4. pedig Bubik István emlékét idézi, aki szintén hajtott még a Kerepesi úti pályán hasonló versenyben.

A 3. futamban hajt például Epres Attila színész, akinek a lova tavaly vele tökutolsó volt ugyanebben a versenyben. Ettől most előbbre végeznek. Hajtótudásra nem lehet panasz, a rutin megvan, 13 éve hajt már a Szomszédok c. hajdani sorozat szereplője, ezalatt nem kevesebb, mint 20 versenyben indult, nyernie még nem sikerült, de 6X volt 2. helyezett. Ha csak az utolsó 5 évet nézzük, akkor 14 hajtás, 6 db 2. hely. A mai lovával összeszokott párost alkotnak. Fülöp Király egy hajdani klasszis, de az utóbbi években már csak úgynevezett „amatőr ló”, idén már 13 éves, tudása megkopott, az akarása és a hűsége viszont a régi.

Kőmíves Péter (Peter Odry Mason, a metál dj) mai lova tavalyelőtt Kőbán Ritával lett 4.

Ha már szóba került kétszeres olimpiai bajnok kajakosnőnk, nos, Rita profi státuszban is hajtott már az utóbbi években, összesen nem kevesebb, mint 25 győzelmet szerzett a két pesti pályán (az Arena Plaza helyén bezárt pályán 1-et, a Kincsem Parkban 24-et). Kőbán Ritáról tudni kell, hogy amióta nagy hajtórutinja van, az ilyen celebversenyekre mindig olyan lovat kér, amelyik ugyan nem outsider, de nem is nyerő esély, tehát amelyiket igencsak meg kell dolgoznia a minél jobb szereplés érdekében. Poltegreist M is ilyen.

Brunner Márta énekes színésznő, a hajdani Mindent vagy Semmit! vetélkedő társműsorvezetője 2009-ben hajtott először versenyben. Igloo-val összeszokott párost alkotnak. Tavaly így együtt másodikak lettek. Brunner Márta neve mellett összesen a 3 év alatt 11 hajtás szerepel, 2-szer végzett 2. helyen és többször is volt 3. Győznie még idáig nem sikerült.

Székely Zoltán 1999. óta hajt, 3 győzelem, 6 második hely a dicsőséglistáján. Mostani lovával tavaly negyedik helyen végeztek.

Kruchió Ágnes, aki az első női kaszkadőr volt Magyarországon, 3 éve versenyez, a nyeretlenségét tavaly év közben veszítette el, amire szilveszterkor ráduplázott, tehát ma címvédőnek számít.

Gulyás Kiss Zoltán színművész 2003 óta összesen 28 versenyben vett részt, egyszer győzött (még 2008-ban), második nem volt, tehát az egy győzelmét kivéve komoly szerep még nem jutott a számára.

A futam első esélyét dr. Bényi Szabolcs hajtja. Rossz ajánlólevél, hogy tavaly csak a 7. helyig sikerült feljönnie.

Ez Szuper lesz

15 óra 45 percre tervezik a sportolók hajtását, vagyis a Bubik István emlékverseny startját. Dr. Szuper Géza megy 1-essel, Jamaica Man lesz a társa, aki tavaly Ács Bálinttal (Brunner Márta férjével) az 5. helyen abszolválta a szilvesztert. Szuper Géza a főváros V. kerületében önkormányzati képviselő, a Magyar Karaoke Egyesület elnöke, jogász, de mindenek mellett a hajdan a Fradiból indult és Divízió I-es világbajnoki címig jutott jégkorong-kapus (egykori gyermekszinkron-színész), Szuper Levente testvére. Levente szintén ott lesz ma a startnál és szintén a 4. futamban. 2-es programszámmal Nóraville sulky-jában foglal helyett. Nóravill tavaly Nyilasi Bálinttal második lett, ma is számolni kell vele, amennyiben újonc hajtója megbirkózik a feladattal. A 3-as számú lovat, Montgomery-t Ungvári Miklós, londoni olimpiai ezüstérmes cselgáncsozónk próbálja minél előbbre „tolni”. A 4-es számú Norah Jones (büszkén mondom, szurkolóként fotózkodtam vele, amikor 3 éves volt) hajtónője Burucs Borbála. Az ifjú díjlovas hölgy 3 éves korában lovagolt először, akkor egy 23 éves ló hátára ültették fel a szülei, amiből egyből nagy szerelem lett és örök elköteleződés a lovak mellett. Bori a Szuper testvérekhez és Ungvári Miklóshoz hasonlóan még sosem hajtott ügetőversenyben, de nem hiszem, hogy gond lenne a Nórikával való együttműködés a számára.

Az 5-ös számú Napfény hajtója a futam egyik öttusázó olimpiai érmese, Balogh Gábor, aki azután, hogy 2000-2001-2002-ben hajtott egyet-egyet, 2010-ben és 2011-ben is visszatért az ügető világába és nulla korábbi helyezés után tavaly szilveszterkor Jódlissal győzni tudott. Jódlis ma is fut, de ezúttal a menedzsmentje sokkal komolyabb feladatot választott számára, ugyanis a nap második legerősebb mezőnyében kell majd helytállnia. Tavaly is azért nyert, mert akkor sem az ilyen celebfutamban lett volna a helye képességei alapján.

Lucuska hajtónője Pintér Tamás „Oroszlán”, a nemrégiben elhunyt kaszkadőr-oktató lánya, akinek az édesapja nagy érdemeket szerzett abban, hogy ezek a híresember-hajtások ilyen gyakoriak lettek, hogy nemcsak így év végén, de év közben is többször összejön egy-egy lóverseny népszerűséget növelő futam, valódi sztárokkal a sulky-ban.

A 7-es számú lovat is egy ismert kaszkadőr hajtja. Piroch Gábor 2006 óta 17 versenyben vett részt és 3-szor győznie is sikerült, van tehát érzéke ehhez a sporthoz is.

A 8-as Jewel hajtóját már említettem korábban. Ő Nyilasi Bálint, a hajdan világhírű labdarúgó, Nyilasi Tibor fia. Messze neki van a legnagyobb versenyrutinja. 2009. óta van licensze, tehát nemcsak ilyen meghívásos versenyekben vesz részt. Eddig 98 versenyben indult, 11-szer győzött (7-szer amatőr és profi hajtók között is). Élete első versenyében rögtön harmadik lett, első szilveszteri versenyét pedig rögtön megnyerte 2007-ben.

Olajbáró a futam utolsó indulója, akit Martinek János, kétszeres öttusa olimpiai bajnok, 3-szoros olimpiai érmesünk kísérel meg győzelemre vezetni. A startautó mögött a külső spúr az övék, nem lesz tehát egyszerű feladat. Martinek János nemcsak az olimpiai győzelem érzését ismerheti már, hanem azt is, milyen ehhez a maihoz hasonló versenyt nyerni. 9-en indulnak tehát, négyen totál újoncok, esély tehát ma is kínálkozik rá.

A többi versenyről csak annyit, hogy a hajtósampionátus sorsa teljesen nyílt. Hajnal Tibor és Lakatos Csaba egyaránt 42-42 győzelemnél tart 2012-ben. Lakatos Csaba ma mind a hét olyan futamban hajt, ahol megteheti (a celebfutamok és az amatőrverseny értelemszerűen nem nyitottak a számára), Hajnal Tibor viszont „csak” négyben, de hozzá kell tenni, hogy míg Lakatos Csabának 279 idei hajtásból jött össze a 42 győzelme, addig Hajnal Tibornak ugyanehhez elég volt idomítottjaival 155 start is. Amennyiben a versenynap végére mindketten azonos győzelemszámmal állnának, akkor Lakatos Csaba lesz a sampion, ugyanis olyankor a második helyezések számítanának és abban sokkal jobban áll.

A főfutamban (Lovaregyleti Díj) egyetlen versenyre átmeneti hajtási engedélyt kapott az eltiltását töltő, a pálya majdhogynem örökös idomársampionja, Fazekas Imre is, aki a favorit lovát hajtja. 2007-ben és 2008-ban is Fazekas Imre nyerte ugyanezt a versenyt, 2009-ben pedig a lánya a korábbi Derby-nyerő Londonnal.

A mai Lovaregyleti Díjban 8 ló fordul alaptávról, Imike 20 méter térhátrányt kap korábbi magas pénznyereményei okán. Imike negyedszerre vesz részt ebben a rangos szilveszteri nagyversenyben, a térhátrányt már az első alkalommal is el kellett szenvednie. 2009-ben negyedik lett, 2010-ben győzött, tavaly 5. volt. Kiskarcsinak is van már lovaregyletis múltja. 2008-ban általános meglepetésre lett harmadik (senki sem várta annyira előre), tavaly pedig már favorit volt, de csak második lett, mert megelőzte a ma is vetélytársaként starthoz álló Nobody, aki a mai Turf (lóversenyszaklap) egyik hirdetése szerint pont eladó. Hogy ez jelent-e bármit is a verseny kimenetele szempontjából, nagyban függ attól, van-e jelben vevő. Ha még nincs, akkor hajtani kell vele nagyon, hogy kedvet kapjanak hozzá a pénzes emberek, ha viszont már van konkrét érdeklődő, érdemes lehet egy kicsit lemaradni, minél magasabb legyen a kvóta, a nyereménnyel ugyanis a vételár fele/harmad/negyede máris megkereshető. Kis simli, nem gond ebben a sportágban.

Janicsabi

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
janicsabi 2012-12-31 17:22:37
Virágnyelven ezt írtam a cikkben: "Levente szintén ott lesz ma a startnál és szintén a 4. futamban. 2-es programszámmal Nóraville sulky-jában foglal helyett. Nóravill tavaly Nyilasi Bálinttal második lett, ma is számolni kell vele, amennyiben újonc hajtója megbirkózik a feladattal."
Ez nálam azt jelenti, hogy úgy kihúztam volna, mint a szél. :))) Erre nyert. ;-) De örülök neki, hogy ilyen jól ment két újoncnak is. Ungvári Miklós is hihetetlenül szimpatikus sportember a számomra.
Barnamedve 2012-12-31 17:16:55
Nyertél volna valamit Csabi?
janicsabi 2012-12-31 17:11:02
Hihetetlen, de ebből is "Csúszós" lett, ugyanis Szuper Levente nyerte a Bubik István emlékversenyt! :))) 2. Napfény Balogh Gáborral, míg a 3. a győztes hajtóhoz hasonlóan szintén újonc Ungvári Miklós.
janicsabi 2012-12-31 16:53:25
19 ezer volt a sima befutó (5/8) és 293ezer a hármasbefutó (5/8/4).
janicsabi 2012-12-31 16:50:05
Ezt írtam: "Kőbán Ritáról tudni kell, hogy amióta nagy hajtórutinja van, az ilyen celebversenyekre mindig olyan lovat kér, amelyik ugyan nem outsider, de nem is nyerő esély, tehát amelyiket igencsak meg kell dolgoznia a minél jobb szereplés érdekében. Poltegreist M is ilyen."
Ehhez képest: Poltegreist M győzött Kőbán Ritával. Ha valakit esetleg lebeszéltem, elnézést kérek érte. A nagy favorit francia ló dr. Bényivel végül 3. Köztük Lardon ért célba Kruchió Ágnessel. :)
Barnamedve 2012-12-31 16:40:39
Remek írás, aki többet akar tudni a loviról, annak bízvást ajánlom!

további témák a rovatból

Jön a 12.NFL hétvége
Jön a 12.NFL hétvége
Az aktuális héten zajló ATP , WTA tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Nézzük a roveretói és a montemari challenger tornák döntőit.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Nézzük a roveretói és a montemari challenger tornák döntőit.
Ezek az ötletek kiválóan alkalmasak arra, hogy egy kétmeccses duplázóban az egyik tagot adják. Az odds alacsonyabb, viszont ezzel párhuzamosan a kockázat mértéke is csökken. Az Ajax hazai környezetben fogadja a PEC Zwolle csapatát az Eredivisie 12. fordulójában. Az amszterdamiak kiváló formában vágnak neki a mérkőzésnek, míg a vendégek hullámzó teljesítményt nyújtanak.
Ezek az ötletek kiválóan alkalmasak arra, hogy egy kétmeccses duplázóban az egyik tagot adják. Az odds alacsonyabb, viszont ezzel párhuzamosan a kockázat mértéke is csökken. Az Ajax hazai környezetben fogadja a PEC Zwolle csapatát az Eredivisie 12. fordulójában. Az amszterdamiak kiváló formában vágnak neki a mérkőzésnek, míg a vendégek hullámzó teljesítményt nyújtanak.