A Pacific, Central és Atlantic után ezúttal a szezonnyitó sorozat zárásaként a Metropolitan Divíziót mutatom be. A magot az egykori Atlantic Divízió csapatai adják, kiegészülve néhány "kóbor" csapattal.
A divízió csapatainak menetrendje:
Öt meccs két saját divízióbeli csapat ellen.
Négy meccs öt saját divízióbeli csapat ellen.
Három meccs minden Atlantic Divíziós csapat ellen.
(Boston, Detroit, Tampa Bay, Florida, Ottawa, Toronto, Montreal, Buffalo)
Két meccs minden Nyugati Konferenciába tartozó csapat ellen.
Carolina Hurricanes
Tavaly tökéletes példa voltak arra, hogy mi történik akkor, ha egy csapat első számú kapusa hosszabb időre kidől. Cam Ward kiválásával gyakorlatilag véget ért a szezonjuk. Én még mindig tartom, hogy több van bennük ennél. Eric Staal (53), Alex Semin (44), Jiri Tlusty (38), Jordan Staal (31), Jeff Skinner (24), Ruutu (17 meccsen 9) mind remek játékosok, akik előtt ráadásul még sok idő van. A védelemből Joe Corvo, Marc-André Bergeron és Bobby Sanguinetti távozott, a helyükre Torontóból Mike Komisarek, New Jerseyből Matt Corrente és Winnipegből Ron Hainsey érkezett. A támadó szekció nem igazán szorult erősítésre, ennek megfelelően komoly változás nem is történt. A svéd korosztályos válogatottakat végigjáró, 18 évesen jelenleg az u20-nál tartó Elias Lindholmot az első körben draftolta a Carolina, Nathan Gerbe pedig öt idény után hagyta el Buffalot. Mivel szerintem ez is egy nagyon erős divízió, nem lepődnék meg, ha nem jutnának a rájátszásba, mindazonáltal én sötét lóként tekintek rájuk.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Jiri Tlusty +15
Alex Semin +14
Eric Staal +5
Columbus Blue Jackets
Gaborik ide, Gaborik oda, szerintem nem lesznek ott idén sem. Igaz, kapott pár új arcot maga mellé, mint például az ex-bostoni Nathan Horton (22), ő viszont jelenleg sérült, a visszatérését decemberre jósolják. Addig a Columbusiaknak be kell érniük Vinny Prospal (30), Mark Letestu (27), Fedor Tyutyin (22), Brandon Dubinsky (20), Jack Johnson (19), Nick Foligno (19), Anisimov, Wisniewski játékával. Vinny Prospal (30) szabadügynök lett, Derek Dorsett pedig a NY Rangerst választotta. A kapuban továbbra is az orosz Sergei Bobrovsky, aki az orosz válogatottban is bemutatkozott a legutóbbi világtornán és a legutóbbi szezonban nagyon jól állta a sarat - mind a lockout alatt Szentpéterváron, mind a Blue Jackets színeiben -, ennek megfelelően megkapta a Vezina Trófeát, amit hagyományosan az alapszakasz legjobb kapusának ítélnek oda az általános igazgatók szavazatai alapján. Egyébiránt ő volt az első, aki ezt az elismerést a CBJ játékosaként kapta meg. A szabadkártyára pályázhatnak esetleg.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Dalton Prout +15
Fedor Tyutyin & Cam Atkinson +9
Mark Letestu +7
Pittsburgh Penguins
Olyan maflást kaptak a Bostontól, amit egyhamar nem fognak elfelejteni. A tavalyi szezon egyik nagy favoritjai voltak és ez idén sincs másként. Sidney Crosby (36 meccsen 56) valószínűleg csak a sérülése és ezen okból történő kihagyása miatt nem lett az alapszakasz MVP-je (legértékesebb játékosa). Az első sorban mellette Chris Kunitz (52) és Pascal Dupuis (38). A második soros támadó hármas sem kispályás: a két évvel ezelőtti MVP, Evgeni Malkin (31 meccsen 33), James Neal (36) és a Matt Cooke (21) helyére esetlegesen belépő Jussi Jokinen vagy Brandon Sutter. A kapuban az alapszakaszban több lehetőséget kapó, elvileg elsőszámű kapus, a kanadai Marc-André Fleury és a rájátszásban remekül teljesítő cseh veterán, Tomas Vokoun. Csak, hogy a védelmet se hagyjuk ki, a liga egyik leggólerősebb védője, Kris Letang (35 meccsen 38), Brooks Orpik, Paul Martin, Matt Niskanen és Engelland továbbra is a Pingvinek szolgálatában áll. Ha nem súlytják majd őket komoly sérüléshullámok, akkor ezt a divíziót, sőt akár az egész Keleti Konferenciát meg kell nyerniük.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Pascal Dupuis +31
Chris Kunitz +30
Sidney Crosby +26
New York Islanders
Ha Islanders, akkor Tavares (47). Tavaly is ő szerezte a legtöbb pontot a csapat színeiben és idén is ő fogja. Tavaly őt követte Matt Moulson (44), Brad Boyes (35), Frans Nielsen (29), Mark Streit (27), Kyle Okposo (24) és Mike Grabner (21). Közülük Streit Philadelphiába, Boyes Floridába költözött. A Minnesotától Cal Clutterbuck (10) és Pierre-Marc Bouchard (20), az Ottawából Peter Regin (3) érkezett. Tavaly sikerült nekik, ami az elmúlt pár évben nem, bejutottak a rájátszásba, ott pedig a Pingvinek ellen hullott porba a fejük. Az sem lenne meglepetés, ha az első háromban végeznének, de az sem, ha lemaradnának a rájátszásról. Én mindenesetre az utóbbira tippelek.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Lubomir Visnovsky +12
Thomas Hickey +9
Josh Bailey +7
New York Rangers
A pontokat Derek Stepan (44), Rick Nash (42), Brad Richards (34) és Ryan Callahan (31) szállították főként. Newbury, Clowe, Segal és Thomas a támadósorból, Sauer és Gilroy a védelemből távoztak. A már említett Gaborik is New Yorkból tette át a székhelyét még idény közben. A csapat jelentős része azért egyben maradt, a fent említett támadók mellett a védelemben Del Zotto (18 assist), McDonagh (15 assist), Girardi (12 assist), Eric Staal, Stralman, a kapuban Lundqvist és Biron. Nem túl jó hír a számukra, hogy a csapat kapitánya, Ryan Callahan a szezon jelentős részét kénytelen lesz kihagyni. Ettől függetlenül úgy hiszem, lehet keresnivalójuk idén is.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Derek Stepan +25
Rick Nash +16
Anton Stralman +14
Philadelphia Flyers
Tavaly főként a védelemmel akadtak gondjaik, ezért logikusnak tűnt, hogy arra gyűrnak rá egy kicsit. Az elsők közt azonban mégis egy támadó, a Tampa Bay Lightning által 1998-ban az első kör első pickjeként draftolt, hat évig a csapat kapitányi posztját betöltő Vincent Lecavalier (32) érkezett. Valószínűleg az ő helye a második sorban lesz, Wayne Simmons (32) és Brayden Schenn (26) társaságában. Az első soros támadók: Claude Giroux (48), Jakub Voracek (46) és Scott Hartnell (32 meccsen 11). A harmadik és negyedik sorban kaphat szerepet a fiatal Sean Couturier, Zac Rinaldo, Matt Read, Brayden Schenn és Max Talbot. A védelemben Timonen, Luke Schenn, a frissen érkező Mark Streit és a többiek reménykedhetnek egy szebb évben, mint a tavalyi volt. A kapuból kitették a mára már megkopott Ilya Bryzgalovot, a helyére pedig a Blackhawks cserekapusát, Ray Emeryt hozták, aki tavaly 17-1-0-t rekordolt a kapuban. Mögötte Steve Mason foglal majd helyet. Távozott továbbá Danny Briére (6), aki a Montrealt választotta. A tavalyi idényből kiindulva nem várnám őket a rájátszásba, azonban a megújulás jó hatással lehet rájuk. Reálisan a szabadkártyáért mehetnek ők is szerintem.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Kimmo Timonen & Luke Schenn +3
Max Talbot +2
New Jersey Devils
Két éve döntőztek, tavaly pedig még a rájátszásba se jutottak be. A legnagyobb hír talán az volt New Jerseyben, hogy a cseh veterán, Jaromir Jagr velük kezdi meg a 20. NHL szezonját. Tavaly a csapat leginkább támadásban szenvedett, mindössze 112 találatot tudtak elérni, amit csak egy csapat, a Nashville Predators (111) tudott alulmúlni. Az egyik legjobb pontszerzőjük, Ilya Kovalchuk (31) ráadásul nagy port kavart azzal, hogy az SZKA Szentpétervár kedvéért visszatért hazájába. Távozott továbbá David Clarkson (24), érkezett viszont Michael Ryder (35), Ryane Clowe (19), Damien Brunner (26), a kapuba pedig Cory Schneider (92.7%, 2.11 GAA), aki a karrierje zenitjén túl lévő Brodeurral fog osztozni a játékperceken, valamint még pár játékos. Nem igazán tudom, hogy mire számítsak tőlük, úgy gondolom, a tavalyi teljesítményhez hasonlót fogunk látni, Jagr pedig már télen csapatot vált.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Andy Greene +12
Mark Fayne +6
Patrik Elias +5
Washington Capitals
A tavalyi hullámvasutasok. Pocsékul kezdték a szezont, az alapszakasz végére viszont a divízió élén találták magukat. A rájátszásban pedig ismét nem volt sok köszönet, a New York Rangers 4:3-as összesítéssel búcsúztatta Alex Ovechkinéket. Az alapszakasz MVP-je a rájátszásban már nem tudta a hátára venni a csapatot, így pedig csak ennyire futotta. A legjobb pontszerzőik Alex Ovechkin (56), Mike Ribeiro (49), Nicklas Backström (48), Troy Brouwer (33) és Mike Green (26) voltak. Közülük csak Mike Ribeiro döntött a távozás mellett, érkezett viszont a fehérorosz válogatott center, Mikhail Grabovski (16), aki akár Ovechkin első soros társa is lehet majd. Ha minden jól alakul a számukra, akkor a Pingvinek mögé, a divízió második helyére várom őket.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Eric Fehr +14
John Carlson +11
John Erskine +10
A Metropolitan Divízió esetleges sorrendje:
Pittsburgh Penguins
Washington Capitals
New York Rangers/Philadelphia Flyers
New York Rangers/Philadelphia Flyers (Wild Card)
New York Islanders/Carolina Hurricanes
Columbus Blue Jackets
New Jersey Devils
A teljes Keleti Konferencia pedig:
1. Pittsburgh Penguins
2. Boston Bruins
3. Washington Capitals
4. Detroit Red Wings
5. Ottawa Senators
6. Toronto Maple Leafs(Wild Card)
7. New York Rangers
8. Philadelphia Flyers (Wild Card)
9. New York Islanders
10. Montreal Canadiens
11. Carolina Hurricanes
12. Columbus Blue Jackets
13. Tampa Bay Lightning
14. New Jersey Devils
15. Buffalo Sabres
16. Florida Panthers
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!