Minden csapat öt meccset játszik öt Central Divíziós ellenfelével.
Minden csapat négy meccset játszik az előbbi szórásból kimaradó egyetlen Pacific Divíziós ellenfelével.
Minden csapat három meccset játszik minden Central Divíziós ellenfelével.
(Los Angeles Phoenix, Edmonton, Calgary, San Jose, Anaheim)
Minden csapat két meccset játszik minden Keleti Konferenciabeli ellenfelével
Chicago Blackhawks
A Stanley-kupa birtokosa és egyben legnagyobb várományosa. A tavalyi év egyértelműen legjobb csapata, rekorder, President's Trophy győztes. Bolland, Frolík, Stalberg és a cserekapus Emery távozott. A kapuba Antti Raanta érkezett, a többi csapatrészben nem volt komoly változás. Az elsőszámú kapus továbbra is Corey Crawford, aki tavaly is többnyire remekül védett, a védelemben Keith, Seabrook, Leddy, Rozsival és a többiek adják a biztos hátteret. A támadósor idén is dübörögni fog, a szekeret pedig nem mások húzzák, mint Patrick Kane, Jonathan Toews, Marian Hossa, Brandon Saad, Bryan Bickell, Viktor Stalberg, Patrick Sharp, Andrew Shaw, hogy csak a legjobbakat említsem. Bárki ellen esélyesként léphetnek jégre, mindazonáltal regnáló bajnokként mindenki őket akarja majd elsősorban megverni. A csapat mindenesetre nagyon egyben van, élükön Joel Quenneville-el, aki a franchise legeredményesebb vezetőedzője. Arra nem látok esélyt, hogy a tavalyi menetelést megismételjék, ezt a divíziót viszont hátratett kézzel is simán kell nyerniük. Arról pedig feledkezzünk meg, hogy a bajnok a következő évben végig bukdácsol. Ők nem fognak.
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Jonathan Toews +28
Marian Hossa +20
Michal Rozsival +18
Colorado Avalanche
Az elmúlt három évben nem tudtak rájátszásba jutni és erre idén sem látok túl sok esélyt. A lőtt góljaikhoz képest rengeteget kaptak. (Összehasonlításképp: A rájátszásba jutó Ottawa Senators szintén 116-ot ütött, de ők emellé 104-et kaptak, az Avalanche pedig 152-t) Eddig a Canucks, mostantól a Chicago a legnagyobb hal a divíziójukban, a kiegészítő csapatok pedig erősebbnek tűnnek, mint az Edmonton vagy a Calgary. A legjobb pontszerzőik Pa Parenteau (43) és Matt Duchene (43) voltak, ők és a többiek között azonban óriási szakadék tátong. Jó hír, hogy egyikük sem távozott, nemúgy Milan Hejduk, aki visszavonult. A kapuban idén is Varlamov kezdhet és megpróbálhat javítani az átlagán.
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Chuck Kobasew +6
John Mitchell +5
Matt Hunwick & Cody McLeod & Ryan Wilson +4
Dallas Stars
Tavaly a komoly távozók után indult be igazán a szekér, a rájátszásba indított hajrá azonban eredménytelen maradt, így a szezon nekik véget ért az alapszakasszal. A legjobb pontszerzők Jamie Benn (33), Ray Whitney (29), Loui Eriksson (29), Alex Goligoski (27) és Jaromir Jagr (26) voltak. Jagr már idény közben Bostonba költözött (azóta már a New Jersey Devils játékosa), Loui Eriksson, Matt Fraser, Joe Morrow és Reilly Smith szintén a Bruinst választotta. A biznisz azonban nem volt egyoldalú. A keleti-partról Rich Peverley, Ryan Button és Tyler Seguin tette át a székhelyét Dallasba. Egy kis szerencsével akár a 3. helyre is odaérhetnek a Blackhawks és a Blues mögé.
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Michael Ryder & Alex Goligoski +4
Derek Roy & Vernon Fiddler & Antonie Roussel & Alex Chiasson +3
Stephane Robidas +2
Minnesota Wild
Ez az év a Minnesotáé lehet. Tavaly az esélyeikhez képest jól helytálltak a Blackhawks ellen is a rájátszás első körében. Zach Parise (38), Mikko Koivu (37), Ryan Suter (32), Matt Cullen (27), Devin Setoguchi (27) voltak az alapszakasz legeredményesebb játékosai. Cullen a Nashville Predators, Setoguchi pedig a Winnipeg Jets játékosa immár. Érkezett egy tehetséges svájci támadó, aki a válogatottban is részese volt az utóbbi sikereknek. Az ő neve Nino Niederreiter és 1992-es születésű. Szerintem sokat fogunk még hallani róla. A támadósort erősítheti még a rutinos ex-pingvin, Matt Cooke is. A Chicagoval és a St. Louissal nem hiszem, hogy felérnek, a harmadik helyre viszont nekik van a legnagyobb sanszuk alapesetben.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Matt Cullen +9
Devin Setoguchi +5
Nate Prosser & Jason Zucker +4
Nashville Predators
Hihetetlenül gyenge szezonon vannak túl. A támadó alakzatot négy névvel próbálják erősíteni: Viktor Stalberg (23) a Blackhawkstól, Matt Hendricks (8) a Capstől, Eric Nyström (11) a Starstól, Matt Cullen (27) pedig a Wildtól érkezett, azonban nem hiszem, hogy megváltják majd a világot. A legjobb pontszerzőjük egy védő, Shea Weber (28) lett, őt követte David Legwand (25), Mike Fisher (21) és Martin Erat (21). Utóbbi már a Washington Capitals alkalmazottja. Meglepődnék, ha a rájátszást érő helyek közelében végeznének.
Top3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Mike Fisher & Gabriel Bourque +6
Rich Clune +3
Victor Bartley +2
St. Louis Blues
A divíziógyőzelemre a Chicago Blackhawks mögött egyedül nekik van egy nagyon halvány esélyük. Náluk kötött ki a tavaly év közben Dallasból Pittsburghbe költöző Brenden Morrow, aki még 34 évesen is lendíthet a támadójátékon, valamint Derek Roy, aki tavaly évközben szintén a Dallas Starst hagyta ott, csak ő Vancouverért, akik azonban az idény végeztével túl is adtak rajta. Ők tehát újra egy csónakban hajóznak. A kapuból távozott McKenna, az első három kapus továbbra is Elliott, Halak és Allen. A pontokat szépen elosztották egymás közt a támadók és a védők sem panaszkodhattak. Chris Stewart (36), David Backes (28), Alexander Steen (27), Patrik Berglund (25), David Perron (25), Alex Pietrangelo (24), Kevin Shattenkirk (23) és Andy McDonald (21) voltak képesek 20 pont fölé jutni. Közülük David Perron Edmontonba költözött, Andy McDonald pedig visszavonult. Az erejük a csapategységben lehet, hasonlóan jó szezont várok tőlük, mint a tavalyi.
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Barret Jackman & Kris Russel +6
Jay Bouwmeester & Alexander Steen & David Backes & Chris Porter +5
Adam Cracknell & Ray Reaves +3
Winnipeg Jets
Tavaly az idény végén volt egy nagyon jó sorozatuk, aminek köszönhetően a rájátszást érő nyolcadik hely közelébe kerültek, ekkor egy mindent eldöntő meccsen kerültek szembe a divíziógyőzelemért szintén versenyt futó Washington Capitalssal. Mint tudjuk, a Caps bedarálta a Winnipeget akik végül négy ponttal csúsztak le a bejutásról. Támadásban Andrew Ladd (46), Blake Wheeler (41), Evander Kane (33) és Bryan Little (32) voltak a kiemelkedőbbek. A kapuban a cseh Ondrej Pavelec helye biztosnak tűnik, az átlagosat ő is le tudja hozni (egy jobb csapattal akár többet is szerintem). Ha kifognak egy jó sorozatot, akkor surranópályán lehet egy nagyon apró esélyük a szabadkártyára, vagy a harmadik helyre szerintem, de a papírforma az lenne, ha idén sem jutnának rájátszásba.
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Andrew Ladd & Grant Clitsome +10
Bryan Little +8 Nik Antropov +6
A végső sorrend tehát szerintem:
Chicago Blackhawks
St. Louis Blues
Minnesota Wild
Dallas Stars/Winnipeg Jets (Wild Card)
Nashville Predators
Colorado Avalanche
Végül a teljes Nyugati Konferencia lehetséges sorrendje:
Chicago Blackhawks
Los Angeles Kings
San Jose Sharks
St. Louis Blues
Vancouver Canucks
Anaheim Ducks (Wild Card) Minnesota Wild Dallas Stars (Wild Card)
Winnipeg Jets
Edmonton Oilers
Phoenix Coyotes
Nashville Predators
Colorado Avalanche
Calgary Flames
Jelölések:
áthúzva - Távozott a csapattól
(szám) - Az előző szezonban szerzett pontjainak száma
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! A Liga 2 pénteki mérkőzésén a Cheltenham Town hazai pályán fogadja a Tranmere Rovers együttesét. Mindkét csapat formája felemás, és az eddigi eredmények alapján szoros összecsapás várható.
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! A Liga 2 pénteki mérkőzésén a Cheltenham Town hazai pályán fogadja a Tranmere Rovers együttesét. Mindkét csapat formája felemás, és az eddigi eredmények alapján szoros összecsapás várható.
Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!